Scvrkávání a kroucení listů na paprikách

Od: Datum: 27.05.11 08:40 odpovědí: 6 změna: 03.06.14 10:25

Ve skleníčku mi začaly na paprikách listy scvrkávat... když koukám zespodu na listy, nic není vidět, takže to bude v něčem jiném...

dotaz: co to je? a další, podstatně důležitější: co na to použít? jaký postřik?

doplněno 27.05.11 08:41:

samozřejmě fotografie

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.05.11 11:47

Hejkale, to vám napíchli nějací křísci nebo jiný savý hmyz, ono je jich moc druhů - zdá se ale, že mladé vrchní listy už to nemají. Pokud by to pokračovalo, stříkněte něčím jako Agrion delta nebo Fast.

Ohodnoceno: 2x

Od: ivorys
Datum: 27.05.14 13:02

Mospilan 20 SP ;) pomůže

Ohodnoceno: 0x

Od: stadicak
Datum: 02.06.14 22:58

Kroucení listů papriky

Datum: 03.06.14 09:28

Opravdu zřejmě nedostatek bóru. Nejčastěji je vyvoláván přílišným hnojením vápníkem a zvýrazněj ještě k tomu suchem. Bór je pak v půdě blokován a rosltiny jej nemůžou přijímat. Takže zbytečně nechemizovat proti savému škůdci, myslet na pravidelnou zálivku a vápnit přiměřeně.

doplněno 03.06.14 09:45:

Tak jsem si všimla, ale co už. Třeba to pomůže jiným.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 03.06.14 09:34

Mně se zdá, že hejkal už ty papriky dávno snědl - dotaz je z roku 2011 *smich*

Datum: 03.06.14 10:25
Ty papriky jsem opravdu již dávno snědl.
Ve skleníku jsem nevápnil, a poléval pravidelně. Teda suchem netrpěly. Už ale nepamatuji, jak jsem je ošetřil. Asi tabákovým výluhem.
Přes to děkuji za poučení o možných příčinách. Třeba to pomůže i jiným, jak píše floro.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.