Vibrování sekačky

Od: Datum: 02.07.13 16:41 odpovědí: 10 změna: 13.07.13 17:53

Dobrý den, tak jsem si dneska vydělala. Prosím co by to mohlo být?

Sekala jsem zahradu s benzinovou sekačkou a najela jsem na železo o kterém jsem neměla ponětí. Sekačka se sama vypla. Zkoušela jsem ji znovu nastartovat a sekačka nastartovala hned na první pokus, ale strašně se třepe. Ještě jsem kousek potřebovala pokosit, ale byla jsem vyklepaná jako startka.Radši jsem to vzdala, abych ještě něco nepoto.

Jsem z toho nešťastná halvně z té opravy. Koukala jsem nůž není pokřivený, takže jestli něco v motoru?

Děkuji všem za odpovědi.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 02.07.13 16:59

Jistě, kliková hřídel a oprava laciná nebude

Ohodnoceno: 0x
 
Od: kvetka*
Datum: 02.07.13 17:29

Jestli máte sekačku starou, za zenitem, tak radši kupte novou než ji dávat do opravy :(.. neboli jak říká hlavik - hřídel:(

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mana*
Datum: 02.07.13 17:35

Nene není stará je jí pouze rok. *zed*

Zítra se na ní jede kouknout manžel a rovnou ji odveze do servisu. Jsem tak nas... , ale bohužel stalo se. Jsou horší věci.

Datum: 02.07.13 18:40

Teoreticky může chvění způsobovat pouze nevyváženost nože. Doporučuji ho sundat, sekačku nastartovat a zkontrolovat hřídel, jestli není vyosená. Pokud se bude točit rovně, kupte nový nůž nebo ho doneste k brusičovi, aby ho naostřil a vyvážil, v případě, že poškození nože není velké.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: mana*
Datum: 02.07.13 20:06

Děkuji. Toto mi dneska říkal i manžel, že to zítra zkusí sundat a nastartovat. A pak se uvidí dál.

Jinak všem děkuji za rady. Přeji hezký večer.

Datum: 03.07.13 07:21
avatar
Nevim co máte za motor, ale většina motorů sekaček nemá setrvačník. Tím setrvačníkem je právě nůž. Jestli se povede motor nastartovat stejně v těch otáčkách neuvidíte vychýlení hřídele. Lepší je vyndat svíčku, startovacím lankem točit motorem a sledovat hřídel. Servis vás bohužel stejně nemine.
Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 03.07.13 15:22

s tím servisem to není úplně jednoduché,většina Vám řekne vyměnit klikovou hřídel a jste skoro na ceně nové sekačky.Chce to sehnat nějakého šikovného servisáka s dobrým vybavením a většinou jde klika srovnat a je to za zlomek ceny a je to zpravidla včetně kontroly rentgenem kvůli prasklinám.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.07.13 22:01

Ahoj. Jestli mašinka jde nastartovat, tak je asi proublem v tom noži. Sundal bych ho a prohlídnul ho. Aby takhle házel, že vybruje, tak mu musí kus chybět. Měl by být na obou koncích stejný. Když se nasadí za středovou díru na trn o stejném průměru a roztočí, měl by se zastavit pokaždé v jiné poloze. Pokud bude dole končit pořád jen jedna strana, tak je na horní půlce ta chybka. Klika jde někdy vyrovnat, mě to dělali a stálo to asi 2,7 litru. Podruhý už ne. Je vhodné si projít sekaný pozemek před narostením (co to je za slovo?) trávy a posbírat šutry a železa. Nebo ty překážky aspoň označit. Kdyby motor nešel nastartovat, tak se přetrhl klínek na hřídelce setrváku se zapalováním. To se dá opravit i doma za pár korun zakoupením klínku. Ahoj.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kvetka*
Datum: 11.07.13 10:13

narostením - narostnutím - oboje správné *ua*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mana*
Datum: 13.07.13 17:53

Ano, ano byl to naštěstí nůž. Taky už vím kam nesmím zajíždět.

Všem moc díky za rady. Hezký den.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.