Plané větve na angreštu

Od: Datum: 01.07.13 07:55 odpovědí: 4 změna: 02.07.13 21:56

Loni na podzim jsem zasadil od zahradníka přivezené mladé stromkové angrešty.Na jaře zakládaly pěkné korunky, ořez jsem provedl podle návodu (jsem úplný laik)Dařilo se jim dobře, kvetly,mají i několik drobných plodů.Ale v korunách většiny začaly růst pčímé,silnější větévky s většími listy, světlejří,delší než původní větvičky.Jen z toho co jsem se dočetl mám pocit,že tak nějak vypadá meruzalka,ale ta snad rosteníže od hlavního kmínku případně až od země(?) Teď nevím co s tím, ořezat to,na jakou délku a kyd a co z toho bude?Prosím,poraďte,každpádně to nepůsobí dojmem jako plodonosný obrost.Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.07.13 08:29

Kořeny a kmínek jsou meruzalka. Pod korunkou je místo roubování roubu angreštu, které se dá na kmínku poznat. Jestli Vám tedy obráží meruzalka, ořezejte nové výhony na větevní kroužek (tj. úplně).

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 01.07.13 13:41

jestliže větvičky rostou v korunce a ne pod ní jak psal rádce pode mnou tak to jsou prostě nové výhony,které budou v příštím roce už plodit.Stromek může reagovat na radikálnější zástřih a příští rok brzy z jara korunku opět prosvětlíte a upravíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.13 16:21
avatar

V koruně se lehce pozná plodný obrost nad roubem.Někdy se může probudit i očko podnože,tak ho raději vyříznene,celý výhon.Průklest se provádí jen odstraněním větví starších tří let z koruny.Ponechávají se po odplození 3 - 4 novější větve.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.07.13 21:56
avatar

Na angreštu máte nové přírustky. Daří se mu dobře a tak máte nové větvičky. Já osobně stromkový, ale i keřový angrešt stříhám až po sklizni - každý rok. Korunka nesmí být hustá, proto stříhám, nebo zakracuji větve které se kříží, nebo zahušťují korunku.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.