Prořez jabloni v červenci?

Od: Datum: 30.06.13 07:21 odpovědí: 6 změna: 01.07.13 18:22

Máme na jabloních hodně zahuštěné větve mám obavy že plody budou hůř dozrávat, je možné v teto době některé letorosty vylámat nebo vystříhat? Díky za radu či zkušenost co s tím abych nepoškodila strom.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ron*
Datum: 30.06.13 07:37

Dobrý den.

Já sem jabloně prořezávala minulý týden a v tomto období to dělávám každoročně. Jedná se o letní řez, který probíhá za plné vegetace (duben až srpen). Nebála bych se toho.

Ohodnoceno: 3x

Od: mija*
Datum: 30.06.13 16:57

Díky všem za dobrou radu*palec*zitra se hned do toho dám.

Od: mija*
Datum: 01.07.13 18:22

Mám ještě jeden dotaz...švestku můžu také zbavit těch nových letorostu prořezem? A navic mám ty mladé letorosty napadeny mšicemi,tak nevim jestli ostřihat nebo postřikat nějakým přípravkem na mšice.Děkují za radu.

Od: fribble*
Datum: 30.06.13 09:25

Letní řez jabloní je běžně používaný - viz http://www.zahradkari.cz/foru…display=prispevky&id_tema=273

Ohodnoceno: 2x

Datum: 30.06.13 14:30

Jediný problém může nastat u hodně zahuštěného stromu a to ten, že jak budete větve řezat a následně vytahovat z koruny, tak si částečně oklepete letošní úrodu.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 30.06.13 21:46

Pokud je strom hodně hustý,dá se zbavit jen letorostů,vlků.Ty se v současné době jen vylamují.Větší průklest se nedoporučuje.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.