Kolik česneku na hektar?

Od: Datum: 01.02.11 13:50 odpovědí: 8 změna: 02.02.11 15:59
avatar

Zdravím, potřebuji poradit. Kolik kg sadby česneku je potřeba na jeden hektar?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.02.11 16:11
avatar

tak asi 1000 kg, udává jeden pramen na internetu, http://www.k-cesnek.cz/faq.php jsou tam např. rubriky:

MOŘENÍ
VÝSADBA
OCHRANA PROTI HOUBOMILCE
KULTIVACE PŮDY
HLÁVKOVÁNÍ
HNOJENÍ A ZÁVLAHA
DOBA SKLIZNĚ
SUŠENÍ
ČIŠTĚNÍ A TŘÍDĚNÍ
HERBICIDY

další zajímavosti z praxe na http://www.zahradaweb.cz/informace-z-oboru/zelinarska-vyroba/Cesnek-v-CR-perspektiva-pestovani-zkusenosti-s-vyrobou-sadby__s512x44132.html

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cesnek
Datum: 01.02.11 16:47

Na jeden ha?:) To je slušné políčko.Máte sadbu?;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.11 16:52
avatar

Nevím, ale jestli budete mít možnost uskladnit ho do vánoc anebo ještě později, všichni vám budeme rvát česnek i s rukama *haha* A přeplácet. Jen abychom nemuseli kupovat ten čínský smrad plný chemikálií. To si pište!*placni*

Ohodnoceno: 0x
 
Od: cesnek
Datum: 01.02.11 16:56

Ten český se také stříká.:)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 01.02.11 22:07
avatar

Chtěl jsem , alespon hektar. ale popravdě nevím zda ubec něco zasadím, protože sadba prostě není. Když sadbu neseženu na letošek, tak určitě zasadím příští rok.Jinak díky za tu informaci kolik na hektar. Kdyby jste někdo věděl o sadbě česneku (pouze českého ) dejte vědět.Díky

Od: cesnek
Datum: 02.02.11 13:30

Česnek je vhodné sázet na podzim.Sadbu neseženete.Velice těžko a pokud ano,tak malé množství a bude drahá.Pokud někomu přestála nějaká ta sadba do dneška,tak si ji střeží a je rád,že je rád.Česnek se přestal pěstovat,protože se to pěstitelům nevyplatilo a teď,když poptávka po česneku strmě stoupá,není na co navázat.Bude to trvat léta,než se zase česnek rozpěstuje a pěstitelé se jím budou zbývat. Takto to dopadne s českým vepřovým,hovězím,jablky atd.,Za to může centralizované novodobé "RVHP" v podobě EU.Sadba na jeden ha musí nedříve narůst a to trvá léta.My pěstujem česnek už 30 let.a jen díky tomu,že táta nepřestal každý rok česnek sázet a nepřerušil to v době kdy to bylo za pakatel,máme dodnes sadbu.Na podzim jsme sázeli témeř 700kg stroužků a můžu Vám říci,že už je v podstatě prodaný. Teď každý vidí v česneku komoditu s jistým odbytem,protože jeho cena šplhá vzhůru díky tomu,že čeští pěstitelé to před lety vzdali(já se jím ani nedivím) a tudíž nikde není.Pěstování česneku je ale docela dřina.Jelikož na to nejsou stroje,většina věcí se dělá prostě a jednoduše ručně.Navíc je potřeba mít dostatečnou pěstební plochu,kvůli každoroční obměně.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jirbar*
Datum: 02.02.11 13:37

Čína dodá všechno. Od česneku po gumové maminy. Že to stojí za prd není tak důležité. Hlavně když si někdo nahrabe. Rozhodně to však nejsou čínské děti, které tam dřou v ukrutných podmínkách. To snad ani nevadí těm pseudoochráncům lidských práv.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.02.11 15:59
avatar

Spočítáš to celkem snadno.Vysazuješ do řádků,od sebe 25 cm a jednotlivé stroužky asi 15 cm od sebe.Čili 4 x 6 stroužků tedy 24 na m2.

Pokud neseženeš dostatek sadby,zatím si ji vypěstuj.Pokud budeš mít paličák zimní,na podzim ho vysadíš a budeš doplňovat do mírné zálivky Hnojivo NPK s Mg a malým obsahem N(6,12,15,2) Spotřeba před sadbou 200-300 kg na Ha.

Vypěstuje se do zralosti pacibulek a pacibulky se vysejou do řádků na podzim.V červenci se sklidí asi 1,5 cm velké kuličky,které se použijí zase k sadbě místo stroužků.Vždy se musí počítat s použitím části sadby na vypěstování sadby na podzim.

Pokud seženeš jarní nepaličák,tak sadíš na jaře-konec března.Má výhodu,že nenapadají ho tolik škůdci a plísně.Sklízí se až začnou zasychat listy.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.