Jak na hryzce?

Od: Datum: 05.11.04 11:11 odpovědí: 124 změna: 16.07.16 13:22 zhlédnuto: 28.796x
Vyzkoušel jsem už na hryzce kde co, ale nic pořádně nezabralo. Nemáte někdo nějaký tip?
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: elmar*
Datum: 05.11.04 11:54

můžeš zkusit tohle:

Trápí vás hryzci na zahradě?

Mnoha zahrádkářům či sadařům znepříjemňuje dlouhodobě život hryzec vodní. V rozporu se svým zoologickým označením se může vyskytovat i tam, kde je naprosté sucho. V žádném případě ho nelze považovat za zmlsaného. V oblasti dřevin nepohrdne ničím, pouze někdy vynechává černý jeřáb, angrešt a rybíz. Ze zeleniny dává přednost petrželi, mrkvi, ale věnuje se i bramborám a řepě. Vynechává česnek, z květin pak jiřiny. Snad proto se doporučuje česnek proti hryzcům podobně jako proti upírům. Podle bezduchých hororů proti upírům zabírá, ale spletl by se ten, kdo by se na jeho účinek spolehl i u hryzce.

Účinnější je otevírání jeho nor. Nemá rád průvan, snaží se je zaslepit, a tehdy ho lze přistihnout a usmrtit. Hryzec tráví téměř celý život pod zemí a zeminu při tvorbě chodeb vyhrnuje na povrch. Na rozdíl od krtka jsou jeho hromádky nepravidelné, s otvorem na okraji. Chodby jsou téměř vždy uzavřené v hloubce 5 – 100 cm, cca 5 cm široké. V každém chodbovém labyrintu jsou 1 až 2 komory pro stavbu hnízda. Od března do října vrhají samičky 3x až 4x mláďata, v průměru po 4 kusech. Nosí je pouhých 20 dní, ale jejich úmrtnost dosahuje až 85 %.

Dříve bývaly hlavními predátory hryzců lasice a tchoři, a ti se dnes už téměř nevyskytují. Jejich suplenty jsou kočky, lišky, jezevci. V některých letech může být na ploše 1 ha více než 50 hryzců. Uvádí se, že účinné je lapání hryzců do pastí. Teprve v roce 1999 se na trhu objevil hranatý balíček červené barvy o váze 20 g. Hmota je vyrobena z kvalitních rostlinných materiálů, které jsou pro hryzce chuťově aktraktivní. Obal chrání obsah dlouho před zvlhnutím a dlouho si uchovává v zemi účinnost. Účinná látka difenacoum ovlivňuje krevní oběh, sulfonamid zase brání tvorbě vitaminu K. Po pozření návnady zvířata hynou bezbolestně po 4 – 7 dnech. To je velmi důležité, neboť inteligentní hryzci by poznali včas, že po pozření návnady jejich soukmenovci hned zahynuli. Do dvaceti dnů má dojít k silné redukci škůdce. Uhynulí hryzci zůstávají v systému chodeb a tak nepředstavují pro dravce další nebezpečí. Přípravek nese obchodní název Ratron.

(Podbrdské noviny č. 9/2001)

Ohodnoceno: 0x

Od: ivan*
Datum: 03.09.05 20:02

*afro*Na mé zahrádce mám hryzce asi zhýčkané. Nežerou Lanirat ani NORAT ani jakékoliv granule či otrávené zrní. Na mechanické kleště jsem jen chytil jednoho krtka. Vykuřovací"prskavky"nechali vyšumět a pak je vykopli z chodeb. Jsou tam již zabydlení a zatím jim dal každý pokoj. Zašlapávání chodeb je zřejmě posiluje v činnosti. Jen tím, že jim rozryji chodby (E55) je na chvíli pokoj.

Ivan :)

Od: slimejs
Datum: 03.05.06 00:23
Řešili jsme tenhle problém delší dobu na chalupě kam jezdíme jednou za čas. Krtince od Hryzců a dokonale provrtaná zem chodbami pod povrchem dala vznik nepříjemným nerovnostem rádoby rovného trávníku. Některá místa se i probořila, nekonečné rozhrabávání a vyrovnávání povrchu nebralo konce. Další návštěvu nás uvítalo ještě víc hromádek hlíny. Byli jsme z toho na nervy, PETky nefungovaly, bylo by třeba více větru. Chemii odmítáme. Lze však vyrobit jednoduchý, malý el.generátor zvukových signálů neboť hryzec i krtek jsou neobyčejně citliví na nepříjemné zvuky a ke své existenci potřebují klid. Vyzkoušeli jsme to, funguje to skvěle a je klid. Hryzec je na nervy a vypakuje se. Žádná chemie a jedy. Generátorů jsem postavil už téměř 20, vyzkoušeli to i známí, doporučili jejich známým... Zabudoval jsem to i s běžnými baterkami, které vydrží dost dlouho (měsíce) do plast.trubky délky cca 30cm, trubka se zakope necelá do země, vibrace a nízkofrekvenční přerušovaný signál se ideálně šíří zemí a hryzec se pakuje. Zařízení je naprosto jednoduché, žádná mechanická část, naprosto bezpečné, odolné prostředí, pokryje tak 15m rádius, lze ho snadno přenášet a hlavně cena součástek a materiálu nepřesáhne 400Kč. Na zahradu mi stačily 2. A pokud na zahradě či chalupě jste jen občas, hryzec či krtek mají klid, to jim vyhovuje a hrabou... podrobnější info mohu zaslat e-mailem

Od: na hryzce
Datum: 03.05.06 09:54
Uvítal bych info o generátoru proti hryzcům - rád bych to vyzkoušel. Máme problém s pěstováním čehokoliv, protože zeshora to žerou srny a zespodu hryzci - alespoň něco zastavit.
Děkuji Honza

Od: šťastná*
Datum: 09.07.06 22:45

V tom případě bych raději nepěstovala nic. Škoda Vaší námahy a času. Jestli je jich mnoho - hryzců i srn, stejně nad nimi nezvítězíte...

V každém případě přeji hodně štěstí!

Od: jjjitka
Datum: 27.08.12 20:33

Dobrý den ,poprosila bych vás o podrobnější návod jak vyrobyt zv,generátor.Moc děkuji za ochotu.Jitka.

Od: hana bret
Datum: 07.07.06 00:30
Mám taky hryzce. Zvláště se mu zalíbilo pod černou fólií na jahodách. Skoro uschly. Mezi stromy mám autostrádu, občas se i propadnu. Tak bych moc uvítala návod na to skvělé zařízení. Manžel je elektronik tak by mu to jistě nedělalo potíže to vytvořit. Moc prosím pošlete mi nějaký ten návod. Moc díky, Hana. :)

Od: jagab
Datum: 18.07.06 16:50

Reaguji na Vaši nabídku ... podrobnější info mohu zaslat e-mailem... a prosím o zaslání podrobnějších informací - rád bych zařízení vyzkoušel.

Děkuji

606309423

Od: tom_as
Datum: 07.05.07 18:50

ðDobry den, docela bych uvítal navod na Vasi plasicku hryzcu, ktere zacinam nenavidet.

dekuji za pochopeni

Tomas Stovicek

Od: pkli
Datum: 08.05.07 20:13
Moc prosím o zaslání návodu na výrobu plašičky.Prodávané solární plašiče nefungují,tak snad váš plašič je dokonalejší. Díky moc

Od: bob*
Datum: 01.06.07 08:23
Můžeš mi poslat schéma rozmítaného generátoru a rozsah kmitočtů co těm potvorám vadí.Dík Bob.

Od: anna*
Datum: 04.06.07 14:57

Vážený pane, velice Vás prosím o návod, jak bojovat s hryzci. Naprosto nás umořili, všechno podkopali, navíc kromě stromů nám sežrali celou rozsáhlou sbírku nádherných tulipánů a lilií. Už jsme vyzkoušeli vše, co nám kdo poradil a co jsm kde přečetli. Koupili jsme řadu různých pípáků, ale ty nepomohly. Doufám, že Váš generátor se osvědčí. Děkuji Vám.

Od: olča
Datum: 16.09.07 21:38
Dobrý den, chtěla jsem Vás moc poprosit o Váš návod na zhotovení el. generátoru zvukových signálů. Máme na zahradě hryzce a nemůžeme se ho ničím zbavit. Jste naše jediná naděje. Moc děkuji a srdečně zdravím.

Od: danbarek
Datum: 16.12.15 13:12

Zhotovovat dneska podomácku plašič na hryzce nemá žádný smysl, protože cena i značkových plašičů je řádově ve stovkách korun. Protože mám čerstvou zkušenost s použítím plašiče Deramax-Cvrček tak tohle můžu jednoznačně potvrdit. Přístroj jsme koupili asi za pět stovek i s poštovným, umístili jsme jej na zahradu, zasypali a udusali všechny díry po hryzci a během následujících 5 týdnů se žádná nová díra neobjevila, takže se buď odstěhoval kvůli plašiči, nebo zdechl stářím ale vzhledem k tomu že jich tam bylo víc tak bych to tipl spíš na ten plašič.

Ohodnoceno: 2x

Od: evca*
Datum: 18.01.08 12:08
Dobrý den,mám stejné problémy jako vy.Byl by jste tak hodný a poslal mi plánek na ten generátor a na jaké frekvenci vysílají ty vlny.Hryzci a krtci nám nedají pokoj. Děkuji moc Eva

Od: patram
Datum: 14.05.08 14:50
Dobrý den, váš nápad vypadá zajímavě mohu vás teda požádat o nějéké podrobnější info případně plánek toho udělátka?

Od: mvesela
Datum: 15.09.08 07:53

Je to sice již starší poradna, ale jestli je ještě někdo na příjmu, moc prosím o radu. Mám obdobný problém, na zahradu jezdím 1x týdně, takže hryzci mají préééé. Hodlám vysázet nové stromky a mám strach, jak to s nimi dopadne.

Datum: 15.09.08 07:58

Tak to máte šanci hryzcům zabránit tím, že jámu pro kořenový bal vyložíte hustým pletivem (jakoby koš na bal). Tato rada je jako jedna z mála opravdu spolehlivá...

Od: hryzec*
Datum: 08.07.11 10:23

Prosím, mohl byste mi zaslat návod na zhotovení Vámi navrženého generátoru na plašení hryzců? Jsem elektronik, nebude pro mne problém zařízení realizovat.

Doc. Ing. Marcel Kreidl, CSc.

kreidl@fel.cvut.cz

Od: hurnik
Datum: 14.09.11 13:24

Dobrý den,předem děkuji za zaslání plánku na odpuzovač krtků a hryzců, kteří mně letos sežrali všechny lilie,tulipány a narcisy.

S pozdravem Hurník

Od: kabrli
Datum: 09.10.11 15:16

Prosím o zaslání plánku zařízení proti hryzci. Děkuji.Krejčí

Od: protihryzec*
Datum: 30.11.11 19:48

Dobrý den, prosím o zaslání nabídky na prodání přístroje, nebo alespoň o fotky, schema a postup jak jej vyrobit.

Díky moc

Mějte se krásně bezhryzcově.

protihryzec

Od: protihryzec*
Datum: 30.11.11 19:53

Prosím o poslání nabídky na koupení přístroje, nebo alespoň fotek , schematu a návodu na sestavení.

Díky moc

Protihryzec

Datum: 19.02.12 13:49

Zdravím, můžu taky poprosit o schema pískátka na krty a hryzce?

jan.mega@email.cz

Od: pepe1
Datum: 22.03.12 09:11

Dobrý den, mohl by jste mi zaslat info o generátoru?Jsem z hryzce úplně paf, založili jsme před třemi lety zahradu a letos po zimě jsme jen vytahovaly ohlodané keře,růže a ovocné stromy.Nejraději bychom celý pozemek podminovali a poslali veškerou havěť k čertu.

Děkuji J.Knobloch

Od: marie74*
Datum: 25.03.12 12:21

Dobrý den, prosím laskavě o info, jak vyhotovit el. generátor proti hryzcům. Děkuji Vám marie černá

Od: jakk
Datum: 30.03.12 16:42

Dobrý den, prosím vás o zaslání podrobnějších informacích jak vyrobit -Generátor, děkuji

fupoklop@seznam.cz

Od: jachymmimra
Datum: 12.04.12 20:22

Dobrý den mám na zahradě plno hryzců,jestli vás mohu poprosit o radu.Děkuji Jáchym Mimra

Od: sb
Datum: 15.04.12 03:35

Ahoj, mám podobný problém. Rád bych zkusil Váš generátor. Děkuji předem. sb

Od: jerrysk
Datum: 21.04.12 22:33

Dobrý den, moc ale opravdu moc prosím o návod na výrobu nějakého účinného plašiče hryzců a krtků. Máme zahrádku 10*30m a je to každý den nový krtinec a teď dokonce vedle nás padla malá jabloň, zcela rozkvetlá spadla na bok a kořeny žádné, úplně okousané až ke kmeni. Dle fotek na netu tutově hryzec. :( Díky za každou radu

Od: krokous
Datum: 01.05.12 08:13

Dobrý den,

moc Vás prosím o návod na stavbu plašiče krtků

Jsem z oboru a uvažoval jsem stejným způsobem už dříve . Jen nebyl čas něco realizovat.

Předem děkuji

Radomír Kráčmar

Březnice 66

PSČ 76001

radek@nwk-tech.com

Od: jerrysk
Datum: 01.05.12 09:17

Dobrý den,

moc prosím o zaslání návodu na výrobu plašiče proti hryzcům. Moc děkuji j.

mail: jerrysk1@seznam.cz

Od: jd*
Datum: 05.05.12 20:05

Dobrý den,

prosím o zaslání plánků Vašeho nápadu na odpuzení hryzců . Máme stejný problém s jejich životním stylem.

Předem děkuji.

S pozdravem J.D

Od: alienx
Datum: 07.05.12 09:06

dobry den,

moc prosim take o zaslani Vaseho navodu na rusicku na email: alienx_cz@yahoo.com

Dekuji a s pozdravem,

pavel

Od: benndy*
Datum: 08.05.12 10:51

Dobrý den, prosím návod na výrobu generátoru proti hryzcům. Případně jeho sestrojení. Vše sežerou, vše je rozhrabáno, již nevím co s nimi. Děkuji.

Od: hanaapetr*
Datum: 15.05.12 21:54

Dobrý den,
moje prosba zní úplně stejně jako prosba paní Hany.
Mám taky hryzce. Zvláště se mu zalíbilo pod černou folií. Mezi stromy mám autostrádu, občas se i propadnu. Letos začala usychat i vzrostlá třešeň. Všude okolo ní jsou díry. Tak bych moc uvítala návod na to skvělé zařízení. Manžel je elektronik tak by mu to jistě nedělalo potíže to vytvořit. Moc prosím pošlete mi nějaký ten návod. Moc díky, Hana.

Od: hanaapetr*
Datum: 15.05.12 21:56

Dobrý den,
moje prosba zní úplně stejně jako prosba paní Hany.
Mám taky hryzce. Zvláště se mu zalíbilo pod černou folií. Mezi stromy mám autostrádu, občas se i propadnu. Letos začala usychat i vzrostlá třešeň. Všude okolo ní jsou díry. Tak bych moc uvítala návod na to skvělé zařízení. Manžel je elektronik tak by mu to jistě nedělalo potíže to vytvořit. Moc prosím pošlete mi nějaký ten návod. Moc díky, Hana.

Od: dalibor
Datum: 21.05.12 15:29

Dobrý den, prosím je možno zaslat podrobnější info na výrobu generátoru proti hryzcům? děkuji S pozdravem Dalibor Urban

Od: bedder
Datum: 06.06.12 10:37

Hryzci nás trápili tři roky, nastěhovali se poté, co nám umřel na věk náš hafan. Po různých neúspěšných pokusech jsem koupil 3 litry čpavkové vody, z kanistru od kapaliny do ostřikovačů čelních skel jsem za 30 min. vyrobil probublávačku, naplnil čpavkovou vodou, pod hladinu do kanistru jsem napojil přívod vzduchu od kompresorku a na plynou fázi nad hladinu připojil zahradní hadici a druhý konec jsem strkal do nor. Asi hodinu jsem nory profukoval a činnost hryzců na 2 dny ustala. Poté se objevil jeden nový výlez, noru jsem opět profoukal čpavkem a od té doby je 2 měsíce klid. Zarazilo mě pouze, že během profukování nevydržitelnou intenzitou čpavkového zápachu žádný hryzec nikde nevylezl a vlastně ani netuším, kam zmizeli nebo zda v norách zahynuli.

Od: polaba
Datum: 22.05.12 12:38

Dobrý den, prosím o zaslání nabídky na prodání přístroje, nebo alespoň o fotky, schema a postup jak jej vyrobit.

Předem moc děkuji!

Barbora

Od: jar®
Datum: 23.05.12 15:14

Ráda bych vás taky požádala o návod jak to sestavit. Hryzci mi likvidují vše co zasadím.

Od: milena1
Datum: 23.05.12 23:44

Dobrý den, mohl by jste mi prosím poslat na mail plánek zapojení Vašeho geniálního generátoru včetně frekvence. Děkuji Vám moc, s hryzcem již bojujeme druhý rok. Děkuji moc.

Od: kvetinka46
Datum: 24.05.12 18:43

Dobrý deň veľmi pekne Vás prosím o presný plán výroby plašičky na hryzce a návod na výrobu. Máme s nimi obrovské problémy. Vopred ďakujem. S pozdravom Iveta.

Od: jipami
Datum: 29.05.12 23:12

Už druhý rok pláču nad záhonem jahod. Původně životaschopné sazenice vadnou, hrabe pod nimi hryzec. Máme to podobně jako jiní účastníci diskuse, srny a hryzci. Vyzkoušeli jsme loccos, stálo to plno peněz a výsledek nula. Jste naše poslední naděje. Můžete nám,prosím, zaslat podrobnější informace, tedy především schema?

Od: marcccelina*
Datum: 01.06.12 17:25

dobrý den mohl by jste mi poslat návod na sestrojení plašiče děkuji

Od: karlikjc
Datum: 06.06.12 05:45

Dobrý den,mám stejné problémy jako vy.Byl by jste tak hodný a poslal mi plánek na ten generátor a na jaké frekvenci vysílají ty vlny.Hryzci a krtci nám nedají pokoj. Děkuji moc Martin Černý

Od: ivanhoe*
Datum: 09.06.12 12:51

Dobrý den,prosím o zaslání schéma zapojení plašičky na hryzce děkuji.

Od: jansam*
Datum: 23.06.12 19:18

Dobrý deň,prečítala som si Váš článok ako na hryzca v záhrade,môj manžel je radioamatér a prosili by sme Vás,či by Ste nám neposkytli schému na ten generátor zvuk.signálov.

Ďakujem

Samková Jana

môj e-mail :jansam@azet.sk

Od: hanodejka
Datum: 28.06.12 12:16

Dobrý den. Vím, že od vaší rady uplynulo spoustu času, ale zkusím to. Chtěla bych také poprosit o návod na výrobu plašičky. Už mně pěkně s... . Manžel je elektrikář, tak si stím poradí. Děkuji mnohokrát. S pozdravem Hanka

han.hrad@seznam.cz

Od: lenik*
Datum: 01.07.12 13:20

Dobrý den,

mohu Vás prosím poprosit o zaslání Vašeho návodu na výrobu generátorů na hryzce? Letos se mi objevili na zahradě a nevím si s nimi rady :(

Děkuji moc! Lenka U.

len.urb@seznam.cz

Od: tono*
Datum: 07.07.12 22:13

dobrý deň,

Mám veľký problém s hryzcami na pozemku, tri roky sa ich snažím bezvýsledne dostať z pozemku, preto by som Vás chcel veľmi pekne poprosiť o zaslanie plánu na zhotovenie generátora na plašenie hryzcov.

ďakujem

s pozdravom Tono

Od: ladus
Datum: 09.07.12 12:48

Dobrý den, prosím pošlete mě, z čeho a jak se dá vyrobit tn generátor na tužkovou baterku k hubení hryzce, zmetek mě sežral i Tymián *sok* Moc děkuju Laduš- Šumava *modla*

Od: renda01*
Datum: 12.07.12 23:33

Dobrý večer, tak i já potřebuji návod na váš generátor, jestli to bude možné. Po náročném kopání, sázení vybraných keříčků, následném natažení folie a přivežení kačírku, jsme se asi týden radovali ze záhonku. Jenomže teď máme každý den u keříků vyhrabanou hlínu a po záhonu.záhon nám zdobí umělé láhve na tyčkách a stejně se hryzci u nás prostě líbí. Moc vás prosím o návod. Děkuji Renda.

Od: ka*
Datum: 15.07.12 18:18

Prosím, o zaslání návodu Vašeho plašiče na hryzce,moc mě pomůžete.Děkuji

Datum: 27.07.12 19:16

Prosím o návod na zařízení proti hryzci. Děkuji. evi.krejcova@seznam.cz

Od: vercak
Datum: 15.08.12 19:35

Dobrý den bylo by možné poslat bližší informace k el. generátoru na hryzce? Je to s nima vážně hrozný. děkuji moc

Od: josefmelnik
Datum: 17.08.12 12:23

Dobrý den,

moc vás prosím o zaslání návodu Vašeho vynálezu na hryzce a podobné hrabouny.

Minulý týden jsem zasadil 80 habrů jako živý plot, pokryl tkaninou a mulčovací kůrou.

Včera koukám a od stromku ke stromku tunel propadliště no prostě "paráda"!

Budu bojovat! a až vyhraju máte u mně lahev slivovice, nekecám.

Díky

Josef

Od: chalupari
Datum: 17.08.12 12:59

Dobrý den,
prosím o zaslání plánků Vašeho nápadu na odpuzení hryzců . Máme stejný problém s jejich životním stylem.

Od: nadezda*
Datum: 01.09.12 08:12

Dobrý den, Prosím,prosim o zaslání plánku el.generátoru zvukových signálů jsme už celá rodina na prášky a nechceme hryzce nijak chemicky ohrozit,ale někdy bych je klidně vyvraždila. Předem moc děkuji.

Od: ladislavmiklik
Datum: 10.09.12 22:02

Dobrý den.

Prosím o zaslání návodu na plašiče hryzců. A ještě dotaz. Není škodlivý pro psa?

Předem děkuji. Miklík (miklik.l@centrum.cz)

Od: martina*
Datum: 11.09.12 21:01

Dobrý den,prosím o zaslání plánku zařízení proti hryzci. Děkuji Martina

Od: tussin
Datum: 13.09.12 21:44

Dobrý den,

ráda bych Vás požádala o podrobnější informace na výrobu Vámi zmiňovaného "plašiče", generátoru, která s těmi hryzci snad už na dobro zatočí! Prosím, opravdu potřebuji pomoc!

Předem moc děkuji.

S pozdravem

Hana Stárková

Od: irinago
Datum: 30.09.12 14:16
Dobrý den, mohl byste mi prosím zaslat návod na výrobu vaší rušičky na hryzce? E-mail: irinago@seznam.cz
Předem moc děkuji.

Od: irinago1*
Datum: 30.09.12 14:31
Dobrý den, mohl byste mi prosím zaslat návod na výrobu vašeho zařízení proti hryzcům? E-mail: irinago@seznam.cz
Předem moc děkuji.

Od: baraba*
Datum: 04.10.12 13:48

Ahoj,prosím tě,jestli máš schema na plašení krtka a myší,prosím tě,pošli mi ho. Možná že se bude hodit ten na hryzce.

Díky Martin

Od: antimys
Datum: 05.11.12 13:27

Prosím o info. Děkuji

Od: zdero
Datum: 06.02.14 12:14

Dobrý den.

Můžu Vás poprosit o návod na výrobu odpuzovače hrabošů?Nemůžu se jich už několik let zbavit.

Děkuji a a přeji krásný den Romanová

Od: doffek
Datum: 20.05.14 09:36

Dobrý den,jelikož mám take problém s Hryzci prosil bych Váš planek pro uděláni zařízení pro plašeni Hryzců

Od: janazplzne
Datum: 01.06.14 11:48

Dobrý den, vím, že je to dlouhá doba, ale zkusím to. Moc bych prosila o zaslání plánku na výrobu generátoru na hryzce, už nám zlikvidovali půl zahrady. Moc děkuji

Od: ludek*
Datum: 14.08.14 13:10

Dobrý den,

můžete mi prosím poslat návod, jak vyrobit generátor, případně kde ho lze zakoupit.děkuji apřeji hezký den.

L.Kadečka

Od: lejskova
Datum: 23.03.15 16:41

Můžete mi prosím zaslat podrobnější info jak na hryzce, děkuji.

Od: fflavius
Datum: 29.07.15 16:05

Děkuji za návod. Svatopluk Perůtka.

Od: jmlc®
Datum: 29.07.15 16:37

také bych potřeboval ten návod... moc prosím - kdo ho máte nebo přímo @slimejs..

doplněno 14.09.15 09:56:

Zřejmě ten návod už nikdo nemá, případně přestal fungovat - je zbytečné dále reagovat :(

Od: olgakacenova
Datum: 10.09.15 14:01
Dobry den...mam problem s hryzcem..vyzkousela jsem vse a stale v boji prohravam.Uz 3rokem mi "pipa"cela zahrada,ale s hryzcem to nehne.Poradite nekdo?mate nekdo navod na generator proti hryzcum nebo pripadne odkoupim.Dekuji

Datum: 14.09.15 09:00

Dobrý den, prosím o zaslání návodu na generátor. Zlobí nás hryzci. Moc děkuji . Dáša B.

Od: vivien
Datum: 05.04.16 00:35

dobry den,
nevim, zda je jeste tato adresa aktualni, ale zkusim... potrebovala bych vypudit hryzce, pod novymi jahodami je metro, to same pod boruvkami a vubec vsude... Mohla bych dostat navod na Vami vymysleny generator?
predem velmi dekuji :)
Vivien - siamkocka@seznam.cz

Od: irenafoukalova
Datum: 19.05.16 12:37

Dobrý den, můžete mi poslat nějaký ten podrobný popis, my máme velikou zahradu, a k tomu blízko řeku, takže se s tou pakáží hryzců nemůžeme nějak zbavit, zkuste poslat, nebo to vyrábíte i na prodej? dejte vědět. Děkuji Foukalová

Od: ket
Datum: 13.06.16 09:42

Dobrý den ,prosím mohl by jste mi poslat návod na výrobu Generátoru proti hryzcum ...Strašně moc děkuji ..S pozdravem Vrjová

Od: bk®
Datum: 16.07.16 13:22

Dobrý den.

Prosím o zaslání návodu na plašení hryzce. Mám jich plnou zahradu. Všechno sežerou, nic na ně neplatí.

Děkuji Jiří.

Od: jitkakackaalca
Datum: 24.04.12 13:51

Dobrý den,

chtěla bych vás poprosit o návod na výrobu generátoru zvuků na vyhnání hryzce. děkuji, s pozdravem Šebestová

Od: al bunda*
Datum: 20.11.04 04:50
K uvedené opovědi bych jen dodal, že podobné přípravky bývají nejúčinnější v předjaří (únor-březen), kdy má hryzec nedostatek jiné potravy, tudíž je ochoten tyto nástrahy pozřít. Přípravek dávejte přímo do nory. Hodně zdaru.

Od: vadim
Datum: 25.11.04 10:24

Díky za rady. Měl bych však pár poznámek: Přípravek Ratron je v Čechách zřejmě k nesehnání. Dokonce ani odborné firmy provádějící deratizace o něm nic nevědí. Podobné přípravky /svým složením a účinkem/ jsem našel jenom na jednom německém internetovém obchodě.

V únoru a březnu, kdy má být hryzec více ochoten tyto nástrahy pozřít, leži u nás na zahradě většinou vrstva sněhu a zem je zmrzlá. Pod sněhovou pokrývkou se hryzcům dobře žije, nehloubí v zemi, ale zvrchu ve trávníků a po odtátí sněhu ...no hrůza pohledět.

Takže bych rád stihl do zimy co se dá. Koupil jsem vykuřovací patrony. Až bude nejhůře, otevřu hryzcům jejich chodbu a budu čekat, až si jí přijdou ucpat. Bývá to do jedné až dvou hodin. Pak zkusím použít rýč a provést masakr.

Od: al bunda*
Datum: 25.11.04 14:56

Vadime, přípravek Ratron mi osobně nic neříká, používal jsem běžný Kumatox (otrávené zrní) nebo granule proti potkanům. Termín"po odtání sněhu"je ideální. V tomto období jsem obcházel zahradu a kontroloval stromky, který se viklá a"přikrmoval"hryzce právě pod těmito stromky - návnada nesmí zvlhnout. Dnes starost přenechávám svým dvěma kocourům a pěti kočkám - nechci riskovat, že je přiotrávím otráveným hryzcem.

Ještě je možné vysazovat stromky do přiměřeně velikého drátěného koše s velikostí ok tak, aby hryzec neprošel - dá se koupit nebo i zhotovit z králičího pletiva (ne poplastovaného, aby byla šance, že se v zemi po několika letech rozpadne). Takový koš musí po vysazení stromku trochu koukat ze země. Kořenový bal je v koši a hryzcovy šance jsou opět omezenější. Jinak je to jako s krtkem, neexistuje naprosto stoprocentní recept, který by fungoval vždy a všude.

Hodně zdaru.

Od: vadim
Datum: 25.11.04 17:22

Al bundo, o přípravku ratron se píše v první odpovědi na můj dotaz.

Zavidím ti, že ti zabral obyčejný Kumatox. Na radu odborníků jsem zkoušel NORAT ATG, který má vydržet ve vlhkém prostředí. Výsledek? Vydržel, ale nikdo se ho ani nedotkl a nora byla hryzcem opět perfektně uzavřena nahrabanou zeminou.

Zkoušel jsem čelisťové kleště - opět byly jen zahrabány zeminou.

Vím, že je možné použít králičí pletivo, jenže já už mám hryzce i v zeleninových a květinových záhonech.

O víkendu se o něco pokusím a dám případně vědět. Budu se snažit mít hodně trpělivosti

Od: soska*
Datum: 11.04.05 18:12
Je to stejné jako s krtkem. Nesnáší vibrace, tak bych zkusil vrtulky z pet lahví.

Od: ochránce hryzců
Datum: 19.12.05 08:45
Vážený pane, mám zaručenou radu jak s hryzcem nepřijít do kontaktu.Prostě se odstěhujte a je. Mimochodem, už jste někdy zkoušel pozřít otrávené zrní? Musí to být parádní zážitek, vřele doporučuji. Budete se pěkně zmítat v křečích, ronit krvavé slzy a několik dnů vám bude pěkně zle. Budete - li to chtít ukončit, osobně přijedu provést masakr rýčem.

Od: mil®
Datum: 02.05.05 22:34
Já sem zahrabával lahve od šampusu, protože se hned nerozbijou, a dával jsem je trochu šikmo a tak 15 čísel nad povrch a krtci se odstěhovali k sousedům. Nevím jestli to platí i na jiné hryzce.

Od: honza z hor
Datum: 02.09.05 11:35
mě se jedinečně osvědčilo zavést do nory výfukové plyny z Babety, která běží na volnoběh. Je to překvapivé. Vylézají omámené a můžete je i volně sebrat. Pozor koušou.

Od: mxc
Datum: 02.10.05 07:16
jediný způsob, jak jsem zatočil s hryzcem je trošku nebezpečný a drastický. Odkryl jsem čerstvě vyhrabaný kopec od hryzce, do otvoru napustil z láhve propan-butan. Odpálení plynu je nutné s maximální opatrností...použil jsem zvonkový drát s napájenou led diodou na konci...tento drát s diodou jsem strčil hluboko do nory a pak připojil na 220 V. Led-ka xploduje a zapálí plyn...následuje exploze...a klid od hryzce. Vím, je to možná drastické, ale po půl roce boje s hryzcem všemožnými metodami a neustálemu rytí v kořenech čerstvě vysázených stromků a trávníku to byla poslední možnost. Ale opravdu buďte opatrní, exploze je dost silná

Od: jura*
Datum: 04.10.05 09:42

Zlikvidovat hryzce na zahradě je velice jednoduché. Jak bylo napsáno v úvodním článku,

nesnáší průvan. Pokud se ke mně nastěhojí, navečer když se začne ochlazovat, vezmu židli a vzduchovku a vyrazím na lov. Židli umístím 2 až 3 metry od nory, dřívkem ( ne holou rukou kvůli pachu!) odkryju noru, připravím se ke střelbě a čekám. Obvykle vylézá ucpat otvor max. do pěti minut. Přesná rána a je vyřešeno.

Od: kalimero*
Datum: 29.11.05 13:11
Použil jsem na ty svině skoro všechno. Jediná věc co mi pomohla a to ještě ne stoprocentně byl elektronický odháněč. Musel jsem nakonec stejně koupit dva kusy. Na trhu je jich hodně, já mám odháněče koupené na deramax.cz (asi, možná je to demarax.cz)

Datum: 10.07.06 20:33
Tak jsem opravdu poctivě prolétl všechny rady... Zde opravdu jen sbírám zkušenosti, vím, že třeba na Karlovarsku je to opravdu problém... Zatím zde s tím nemám důvodu k zamyšlení... Tedy typ není :)

Od: hryzcobij
Datum: 08.04.07 00:07
Na hryzce, jako na vsechny klodavce je nejvhodnejsi aplikace rodenticidnich nastrah, pripravenych individualne z navnadoveho materialu, na ktery hlodavce"naucime"predem, neotravena navnada (napr. obili, ovsene vlocky, sekana zelenina, ruzne smesi dochucene a aromatizovane vanilkou, cokoladou apod.); po nalezeni nejatraktivnejsi navnady jim tuto predkladame po dobu aspon 7 - 10 dni, pote k teto navnade primichavame koncentrat na hubeni hlodavcu (napr. Kumatox S, Racumin Pulver, Lanirat 025, Ratron B 0,25% apod., k dostani u dodavatelu pesticidu; kvapalne koncentraty na profesionalni uziti (Lanirat 025, Ratron B 0,25% apod.) jsou velice vydatne, nakolik na 1 kg nastrahy aplikujeme jenom 50 ml koncentratu; Kumatox S se redi s navnadou v pomeru 1:7, Racumin 1:19), otravenou nastrahu doplnujeme dokud trva jeji pozer, obvykle behem 1 - 3 tydnu hlodavci vyhynou.
Rychlejsi, ale riskantnejsi metodou je vyplynovani, jsou na to dostat preparaty vyvijejici v styku s vlhkosti fosfan (Phostoxin, Delicia Gastoxin, Polytanol apod.), avsak jedna se o vysoce toxicke latky a vznikajici fosfan nesmi preniknout do obydlenych ci hospodarskych budov v blizkosti; take pri manipulaci s temito preparaty je nutna maximalni opatrnost.
Alternativne mozno hlodavce vyplynovat vyfukovymi plyny z vozidla bez katalyzatoru, jak uz bylo uvadeno (Babeta, Trabant, stara MBcka...), nebo oxidem uhlicitym z bomby (20 kg bomba stoi kolem 400 KC a dostat ji koupit u kazde firmy distribuujici technicke plyny. Nutna je vysoka koncentrace oxidu uhliciteho v norach, min. 50%, proto je i spotreba plynu z bomby relativne vysoka).

Od: bolehlav
Datum: 13.06.07 09:23
KARBID do děr.

Od: jarouch
Datum: 31.10.07 20:46
Ahoj, vzykousel jsem vsechno, plyn do der acetylen s kyslikem" melo to uspech sousedi se sebehli a prohlizeli si kratery no krtci, ale nic", propan podotykam, ze se hrzyci i krtci cca tyden neukazali. Petardy pet lahve el. plasice cca 4ks bez uspechu. Nakonec nejlepsi jsou cvakaci paste. Hned druhy den jsem chytl 2 krtky a 3 hryzce. Potom nic a za tyden znovu takhle jsem je hubil mesic. A je klid. Mam zahradku 3000m2. Jsem naprosto spokojenej. Zadnej krticinec

Od: bata
Datum: 10.03.08 08:56
Prosím, popište mi, jakým způsobem pasti nastražíte. Z krtků a hryzců šíím. Děkuji Josef

Od: mara648
Datum: 30.03.08 18:39
zrovna dnes jsem jednoho chytil. Na kleště musíte najít chodbičku, dobře vyčistit, nastražit kleště a nezasypávat. Nejlepší jsou placaté kameny, kterými kleště obložíte. Pak už jen nějaké listí a hlína. Možná je lepší nechat nějaké mezírky, bude tam mít průvan a přijde to "opravit". A je v kleštích. Přeji hodně zdaru. Chytil jsem ho po 5 měsících.

Od: profhorak
Datum: 17.04.08 17:33
Do děr vložit + Karbid vápníku+ zalít vodou zasypat díry. Do poslední díry škrtnout sirku a podob. zapalovačem. Smrad o ohýnky rýpaly naštvou a chudáci se odstěhují jinam kde je mají = rádi=. Zkuste -možná že to pomůže.! Čest práci souzi!

Od: nadezda*
Datum: 01.09.12 08:22

Prosím,prosím kde seženu hodně KARBIDOVEHO vápna? Děkuji

Od: jar®
Datum: 06.09.12 16:57

Karbidové vápno jsem sháněla po celých čechách. Nakonec jsem uspěla až ve stavebninách v Brandýse nad Labem. Cesta byla dražší než vápno. Hryzci se nejdříve vztekali, nevím jestli nejaký chcípnul. Pak byl nějaký čas klid, ale už je tam mám zase. Asi to chce opakovat. Jednorázově to nestačilo.

Od: darina*
Datum: 17.07.08 21:27

Timto zpusobem bych se chtela podelit o vynikajici zkusenosti se cvrckem od Deramaxu. Nove jsme koupili dost zanedbany pozemek, ktery se hemzil slimaky, mravenci a hryzci. Kam clovek slapl, propadl se do nory. Jakykoliv pokus o zasazeni rostliny jine nez kopriva byl okamzite zmaren a pokud nezmizela, nebo nebyla sezrana jeste teze noci, definitivne zmizela do 3 dnu. Bylo to uplne zoufalstvi. Slimaky se podarilo zlikvidovat sbiranim a granulemi Ferromol, ktery neskodi jinym zviratum a funguje 100%. Jenze na hryzce nefungovalo nic - zadne hloupe petky napichle na spejly, ani kocka a protoze mame na zahrade zvirata, travit se mi mysi nechce. Zkusili sme pro zacatek levnejsi variatu plasice s tim, ze pokud zabere poridime dalsi a pokud ne, budem muset cely pozemek preoorat. Prvni 3 tydny se nedelo nic, mysi ryly snad vic nez predtim, ale pak najednou jako kdyz utne. Je klid, samozrejme nachazime pokusy jak se snazi provrtat do zahonu, zejmena prichazi od sousedu, ale po 5ti cm konci. Na zahonech mame cibuloviny, redkvicky, salat, cukety, mrkev a podobne lahudky a nic neni sezrane: ani od slimaku, ani od mysi. Ted mame na obzoru dalsi problem a tim je kralik, ale zatim to vypada, ze plasic pusobi i na nej a nic si nedovolil, vzdy jen pres pozemek probehne.

Nepropadejte zoufalstvi!

At se dilo dari.

Datum: 08.07.11 10:23

Ahoj,to karbidové vápno mi opravdu pomohlo a byla to rada od starých zahradníků.Kousky nehašeného karbid.vápna zašlapat sem tam po celé zahradě.Vápno se vlhkostí pomalu rozkládá a při tom se uvolní acetylen.Ten pach hryzce spolehlivě vyhnal.Takže žádný zapalování.Toto se osvědčilo i na zahradách mých přátel.

Od: buss®
Datum: 08.07.11 11:21

Zakopat reprák a pouštět jim hudbu, ale jaký žánr? Nebo byli, jsou borci, co jim pouští elektriku.

Od: dcefr
Datum: 14.02.12 15:16

Zvyknou si, pouštěl jsem jim všechno možné, včetně zpráv ČR. Možná si i zatancovali hajzlové.

Datum: 14.09.11 14:31

potvrzuji to s tím nehašeným vápnem.Kousky karbid.vápna zašlapat po zahradě.Je to stoprocentní,acetylén vyžene krtka a vápno půdě pomůže.

Datum: 14.02.12 21:01

nevím jak na hryzce, ale na myši platí sirný knot. Zapálit, strčit co nejhlouběji do díry a zašpuntovat. Ten puch je tak pekelný, že by vypudil snad i čerty. *cert**cert**cert**cert*

Datum: 16.02.12 19:02

Kdysi jsem slyšl sklogan "pryšec proti hryzcům", ale o jeho využití nevám nic.

A pokud to tu už někdo psal, tak se omlouvám, ale nechtělo se mi pročátat 46 odpovědí.

doplněno 16.02.12 19:05:

Ale když už jsem to sem dal, tak jsem juknul na google a první mi vysočilo http://diskuse.nachvojnici.cz/viewtopic.php?f=15&t=11

Od: fran
Datum: 26.03.12 12:19

Na hryzce platí

1. vynechat sázení cibulovin, které sežerou, a naopak vysázet ty, které jsou pro ně (zatím, ještě si nezvykli) Jedovaté: Narcis a krokus. Jsou i nízké odrůdy narcisů...

2. Osvědčil se mi na hryzce a krtky staronový recept: V čerstvé krtině najdu otvor, chodbičku, a do země na ni ponořím 1/4litrovou skleničku od zelí. Takové okénko v rovině s trávníkem. Ovšem na 10 metrech čtverečních jich je už 10. A krtek ryje všude kolem, na zahrádce není.

Datum: 24.04.12 18:18

Dobrý den, taky jsme měli problém s hryzcem, vyzkoušeli jsme vše možné, až nám jeden příjemný starý pán v zahrádkářství poradil LANIRAT G ( stál okolo 40 korun), vzdycky jsme odkryli díru do země, nasypali do chodby asi 10 granuli (jsou sytě růžové) a díru zakryli kamenem, ale tak, aby tam zůstala malinká skulinka světla, taky jsme jej nasypali na papírové tácky a volně položili do dřevníku apod...POZOR JEDNÁ SE O JED, TAKŽE DOMÁCÍ MAZLÍČKY OPRAVDU HLÍDAT...všechny granule byly do 10 sní sežrány, takže je hryzec dobře přijímá, teď už jen občas sbíráme ,,mrtvolky" po zahradě, já vím, někomu se to zdá možná drastické, zvláště já to prožívala, jako velký zvířátkomilec, ale po tom, co nám sežrali thúje a minulý rok skoro všechno, už nemáme slitování a hryzců výrazně ubylo, snad tato rada někomu pomůže.

doplněno 24.04.12 18:38:

A ještě jsem zapoměla dodat, že se na granule nemá sahat, nejenže jsou tedy jedovaté, ale hryzec by z nich údajně cítil pach člověka a nesežral by je - také rada starého pána, pracovali jsme v gumových rukavicích...

Od: dalid
Datum: 22.05.12 00:59

objednávám tu elektronickou vysokofrekvenční plašičku, jak je o ní psáno výše v diskusi ,..ta co prej pomáhá. tak jsem zvědavej jak to dopadne . třeba dám vědět, kdyby ne tak tady je http://www.tipa.eu/cz/odpuzovac-hlodavcu-ic/d-121937/

Datum: 24.05.12 20:46

Omlouvám se předem, jestli už někdo dal stejnou radu. Pospíchám a tak jsem všechny rady nečeta, ale právě jsem myslím přišla na způsob, jak se zbavit krtků a rejsků, pro ně bezbolestně. Koupila jsem Pepo, ten obyčejný podpalovač, který smrdí, a nalámala ho a nastrkala do ďour. Sleduji to už třetím dnem, nové nory se neobjevují, ani krtince. Zatím-co předtím, jsem každé ráno měla zbrázděné záhonky. Nemají rádi ten smrad a stěhujou se jinam.

Od: petr2*
Datum: 23.07.12 10:56

Zkouším do nor lít zkvašený kopřivový nálev. Zatím to funguje i proti krtkům. Nálev dělám v 200 l sudu, někdy jsem musel do nory nalít až 100 l nálevu, než se nory úplně naplnily. Pak se nory kolem začaly propadat a vytékal z nich nálev. Propadlé nory jsem ještě pošlapal anebo udusal železnou tyčí.

Od: filippo
Datum: 28.08.12 22:26

Problémy s hryzci? Rád si je přijedu odchytit. Chytám do živolovných pastí za účelem vlastního chovu pro radost.

Prosím kontaktujte mne.

zemanek.filip@gmail.com

775 702 155

Od: kamilll
Datum: 01.02.14 18:40

Od: kamilll
Datum: 01.02.14 19:02
Solární odpuzovače krtků nejsou špatné, ale málo výkonné. Také je dosti důležité, je správně umístit. Já už několikátým rokem úspěšně používám běžně prodávaný, ale vylepšený solární odpuzovač. Tyto přístroje mají v sobě zabudovaný mechanický bzučák, který bzučí na kmitočtu 400Hz a tento zvuk je opravdu těmto škůdcům nepříjemný. Jenže vibrace jsou slabé, tudíž neúčinné. Proto jsem se rozhodl k tomuto bzučáku paraelně přidat ještě vibrační motůrek z dámského vibrátoru a připevnit ho ke stěně odpuzovače. Pokud je přístroj napájený jen jedinou baterkou 1,2V 600mA je zapotřebí přidat ještě jednu, aby celkové napětí bylo 2,4V Solární článek i dvě baterky zvládá dobíjet. Celý přístroj je výkonnější o něco hlučnější a má znatelně větší vibrace a to krtkům a hryzcům vážně nesvědčí a peláší rychle pryč.

Od: cvalik*
Datum: 23.09.14 11:30

Muzete poslat detail uchyceni vibracniho motorku na stenu? mam sonic ktery zustava v zemi a vytakuje se vnitrek za ucelem vymeny baterii. Diky.

Datum: 01.06.14 15:23
Dobry den. Me se osvedcili solar. Plasice. Trvalo to rok, nez se spakovali. Od te doby je klid.:)
Ohodnoceno: 4x

Od: jmlc®
Datum: 16.04.15 11:04

Tak se rok s rokem sešel a krtci i hryzci si z plašičů udělali zábavní park... vypadá to, že solární plašiče je přitahují. Jed, který by měl působit za 3-7 dní je opět přitahuje vůní a chutí, takže moje zahrádka a ty sousedů také přitahují všechny ty tuneláře z okolních polí.

Už mne nebaví dělat počtvrté nový trávník - nechám tam pár stromků a vyšší porost, ale hryzci mi zlikvidovali třetinu stromků...

Jsou nějaké novinky v daném oboru? Co vám k dnešnímu dni zabírá?

doplněno 07.10.15 16:55:

pokud dám ten hadr s benzínem ke stromku, zřejmě se toho myši budou bát, ale co to ovoce? nepojde celý strom? nenatáhne hnus do ovoce?

Od: ahradnicek
Datum: 28.06.15 08:25

Měl jsem taky problém,hryzec sežral na co narazil.Vykopal jsem zeminu do hloubky 40cm o ploše 6,5

krát14m,položil králičí pletivo a obložil nastojato 50cm dlaždicemi.Hlínu osátou a obohacenou o kompost a drobnou štěpku s pilinami jsem vrátil zpět a mám vystaráno.Bylo to pracné ale výsledek stojí za to.Už 5 let mám klid!

Ohodnoceno: 4x

Od: irenka
Datum: 07.10.15 16:44
Odhrabejte hlínu a do díry vlozte hadr polity benzínem.Konečně máme klid.Na několika místech.

Od: host
Datum: 28.06.15 09:12

Už 5 let se diskutuje a hryzci jsou stále při chuti. Nepomohl ani myšiplaš a kmitočtem kolem 5 kHz, který má zvuk nepříjemný pro všechny lidi a myši si na něj zvykli. Nepomohlo ani silovové pytlácké oko nastražené na cestičku od skalky kde hryzec bydlí ke kedlubnovému záhonku. Chytl se, překousal očko a zdrhnul. Díru si udělal přímo uprostřed záhonu, do které si tahá ukousané listy od kedluben a ze spodu žere mrkvičky. Nevadí mu ani česnekový nálev proti mšicím, nechytil se ani do PET lahve s uříznutým vrškem, zakopané do země. Do záhonku, kde se pěstuje zelenina na jídlo a na zahradu, kde je studna, se žádné jedy nedávají, snad jenom nepropustná smradička s odpuzovačem koček umístěná tak, aby sice smrděla, ale aby dovnitř nenatekla voda a nepřetekla do záhonku.

Elektronický plašič hryzců? Podle diskuze se zkoušely ultrazvukové s vysokým pištivým tónem, i s nízkými frekvencemi 400 Hz, nebo nějaké vibrátory. Ekologické odchycení kočkou je iluze, kočka chodí na záhony na záchod a na hryzce se jí nechce čekat, i když dlouze obchází záhon, kde hryzec je, ale pak kočka odejde tam, kde dostane mističku s jídlem i bez lovu. Diskuze je dlouhá a má výhodu v tom, že člověk zjistí, že v dělení o zahrádku s hryzcem není sám. Takže jsem neporadil, jen přispěl do diskuze.

Od: irenka
Datum: 07.10.15 16:40
Rušičky...vše k ničemu.Už jsem byla zoufalá...neboť nové založena zahrada byla během chvíle fuc.Mám 100% dobrou zkušenost.Roztrihala jsem frote ručník,namočila do benzínu a na 5ti místech vpravila do der.Už je to 14 dni...a nikde jediná nová nadzvihla hlína.

Od: fachman
Datum: 07.11.15 21:37

plašiče jsou nic moc. ja jsem koupil supercat. cena okolo 400 kč, ale spokojenost,

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.