Chci koupit skleník

Od: Datum: 28.11.10 07:19 odpovědí: 12 změna: 11.04.14 13:08

Dobrý den. Chtěl bych si pořídit, nebo spíše koupit skleník. A chtěl bych poradit kde, pokud máte nějaké dobré zkušenosti. Cena tak do 25tis. max. Vím, že je na internetu hodně nabídek a firem, ale nejdřív bych chtěl i poradit, pokud někdo ví. Děkuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.11.10 08:54
avatar

Doporučuji plykarbonátový skleník s nejlépe hliníkovou konstrukcí. Koupili jsme ho před asi pěti roky a dodnes nelitujeme. Je osm metrů dlouhý a tehdy stál pouhých 16 tisíc kaček. Na internetu je jich poměrně bohatá nabídka s velmi variabilními rozměry..

doplněno 28.11.10 08:55:

*polykarbonátový *hi*

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.11.10 10:52

robca,

patrně bych zvážil možnost zapuštění celé stavby do terénu - tj. zvolit vhodný druh podezdívky ( do úrovně - i mírně navýšeného - terénu ... z vykopané hlíny ) ... s pořízením pouze "skleníkové čepice"*smich* ... např. z uváděného polykarbonátu, či jiného vhodného materiálu ( který máte třeba někde doma i "po ruce" ).

Samozřejmě by takové zhotovení asi spotřebovalo trochu více "pracovního" času, ... ale za ušetřené grošíky pak můžete pořídit i něco jiného.

Taková zapuštěná konstrukce skleníku má totiž svoje značné výhody.

Zatím co skleník ( posazený na terénu ) můžete začít využívat pouze - v přijatelné počasí - na jaře a podle pěstovaných plodin patřičně déle ( bez možnosti i případného vhodnějšího levnějšího mírnějšího "přitápění" ),

... "skleník" zapuštěný do terénu ( po jednoduchém zateplení { nad terénem} přečnívající polykarbonátové konstrukce vhodnými rohožemi ) ... můžete tento prostor úspěšně využívat určitě i podstatně dříve, ... ale navíc se vhodné možnosti využití ( takového zapuštěného skleníku ) najdou i v celém dlouhém zimním období ... a to třeba i jako skladovací prostory pro malinko odolnější sklizené plodiny z Vaší zahrádky, ... či pro úschovu "obřích" květináčů s okrasnými stromky, které jinak - v průběhu celého roku - krášlí Váš balkon, či terasu ... a potřebují někde úspěšně "přezimovat".

Jeden můj kolega to ještě vylepšil tak, že ( na svém jižně orientovaném dvorku ) skleník "přilepil" hned ke svému domku, z jehož suterénu udělal vstup přímo do skleníku.

No, a jak se "přiznal" *smich*, tak tomu skleníku ( hodně brzy z jara - ze suterénu svého domku ) ještě vhodně "přitápí" ( ... jak on sám říkává ) spalovaním zbytečného "bordelu" z baráku, kterého se za zimu naskládá tolik, ... že je mu líto ho ( bez užitku ) vyhodit třeba do popelnice.

Ale možností vhodného jiného řešení ( jak snížit pořizovací náklady ... a třeba si i zpříjemnit provoz skleníku ) by se určitě dalo najít i víc. ( ... a často i bez zbytečně vysoké finanční investice *nevi* )

... přeji úspěšné rozhodnutí. ;)

doplněno 28.11.10 10:57:

Na tom obrázku je zapuštění hodně hluboké, ... protože ty vybudované prostory slouží k trochu jinému účelu, ... ale jde o ten nápad, že to někoho napadlo udělat i takto ... a k využití pro skleník to není zase tak nemožné. ... ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.11.10 14:18

No stím zapuštěním do země to vypadá dobře., popřemíšlím o tom, stojí to za úvahu. No a pro Strejce: za 16tis..? to je parádní cena a ještě k tomu 8m dlouhý a polykarbonát? To asi těžko někde seženu za takovou cenu. Nenohl byste mi poradit kde jste ho koupil, popř. u jaké firmy?

Datum: 28.11.10 16:30
avatar

Někteří výrobci dodávají skleníky v základní délce a další prodlužovací okna lze dokoupit. Zapuštěný skleník do země je dobrá věc, ale jen pro vyšší rostliny. Má své teplotní výhody v zimním období. Na pěstování zeleniny - papriky, rajčata, by se mi to moc nelíbilo. Čím by by hlubší, tím by rostliny měly méně světla, potřebují světlo i z boků. Pokud najdu ještě větší skleník za rozumnou cenu, tak dám vědět.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.11.10 15:52
avatar

Lanitgarden nabízí teď polyk. sleníky i se základnou 193x255 cm se slevou za velmi pěknou cenu. Můžete si koupit dva nabo tři a ještě vám zbydou peníze. Skleníky se kupují výhodně v zimě mimo sezonu.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 28.11.10 16:08

brunecova,

... šikovný přehled a nabídka ... také moc díky za tip. ... ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.11.10 16:18
avatar

Uvažuji také o koupi skleníku, proto ten přehled.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.11.10 16:22

brunecova,

... ke šťastnému výběru ...držím "fest" všechny svoje "palečky". ... ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.11.10 16:28
avatar

Ten zapuštěný prostor přímo vybízí ke konstrukci krytu z dutinkového polykarbonátu prohnutý do oblouků,samonosný,jako bývá na bazénech.Stačí ocelový,nebo hliníkový rám a na něm předepjatý oblouk.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.11.10 16:53

jabraka,

... to zapuštění ze vnitř vypadá takto ( ... je to vlastně krytí bazénu ):

doplněno 28.11.10 17:03:

jabraka,

... jsem si vědom toho, že taková stavba je ale úplně něco jiného, než stavba skleníku.

( Připojuji to pouze jako zajímavost, když jste vzpomněl to krytí bazénu. )

Myslím si, že tak, jak to krytí skleníku popisujete, by to určitě šlo ... a velmi jednoduše. Pro kutila doslova "papačka". *vezen*

... ;)

Ohodnoceno: 0x
 
Od: zahradnicek
Datum: 11.04.14 10:25

Jsem zahradník amatér a konstrukcím nerozumím. Ale máme polykarbonátový skleník - prostě paráda Skleněný byl neustále rozbitý a toto vydrží daleko déle. Bádal jsem a zkoumal a něvěděl si rady. Někdo poradil víc někdo méně, někdo vůbec. Dopadlo to tak, že jsem s pánem zkonzultoval zástavbové možnosti, domluvil si konzultaci a skleník jsem si nechal přivézt a namontovat. Nelituju toho, protože jsme vybrali ideální variantu přesně pro mě a je vidět že tomu rozumí a dělají i montáže - prostě mají s tím praktické zkušenosti, tudíž za sebe rád poskytnu reference. Variantu skleníku mám nakonec úplně jinou než jsem chtěl - protože můj výběr byl úplně špatný (špatné umístění, nedostatečné příslušenství, nevhodná varianta atd).

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 11.04.14 13:08

Koupila jsem synovi skleník ve slevách z polykarbonátu a je spokojen. Jen jeden známý má také polykarbonátový ,,ale má ty polyk.bloky nějak se spružinkama a jak je vítr,tak mu to lítá po zahradě. Bylo to i v Receptářovovi cca 3díly dozadu..Ale jsou skleníky i jiné. Bez pružinek jiného vsazení. Musel to zabezpečit.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.