Okurky nakládačky ve skleníku, nerostou plody

Od: Datum: 21.06.13 09:15 odpovědí: 4 změna: 09.08.15 21:09

Jako každým rokem pěstuji ve skleníku okurky nakládačky a hadovky. Letos už jsem sklidila 18 hadovek, ale nakládačky jsou plné květů a 2 cm plodů. Tyto plody vůbec nerostou. Jindy jsem trhala už okurky a nemohla jsem si dovolit třeba 3 dny vynechat, protože by přerostly. Nevím, čím to je. Každý den večer zalévám, půda je pohnojená. Nevím, co mám dělat, je zajímavé, že je na tom stejně i moje sousedka, která měla vždycky velkou úrodu. Můžete mi nějak pomoc? Děkuji předem.Marešová Eva


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 21.06.13 10:17
avatar

Nakladačky je lepší pěstovat venku na poli. Jinak okurky mají jednopohlavné květy, tedy květ samičí a květ samčí. Také potřebují opylovače, nejčastěji to jsou včely. Květ musí být navštíven opylovačem několikrát. Pokud je květ špatně opylen, tak se buď nevyvine plod žádný, nebo malý či deformovaný. Jinak je možné, že rostlina hodně nasadila a teď je nedokáže utáhnou. Pokud plůdky neopadávají a rostlina není zasažená plísní, tak počkejte, možná jen dorůstá kořenový systém.

Ohodnoceno: 1x
 
Od: ron*
Datum: 21.06.13 10:36

Dobrý den.

Také doporučuji vyčkat. Pokud rostlina je na první pohled zdravá, špičky plodů nezasychají,tak vyčkejte a úrody se jistě dočkáte. Můžete rostlinu přihnojit, vhodné je i rozpustné hnojivo "na list".

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 21.06.13 12:00

V tomhle vedru a ještě ve skleníku bych taky nerostl. Po ochlazení uvidíte.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: roma
Datum: 09.08.15 21:09

Měla jsem stejný problém. Ostříhala jsem velke množství listů (šest kýblů), jako se to dělá u rajčat, a během týdne jsem sklidila ze šesti sazenic tři kila okurek. Okurka živila listy a na plody neměla sílu.Sklízím i dál.Každé dva dny tři sklenice.Listy ostříhejte opravdu až u konce, aby tam nezůstala stopka a nehnilo to.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.