Hrušeň má nějakou nemoc

Od: Datum: 18.06.13 21:00 odpovědí: 8 změna: 19.06.13 22:54

Dobrý večer všem. Na podzim jsem zasadila hrušeň, "chytila" se a obrazila. Jenomže nyní pozoruji, že je nějaká skleslá, lístečky se nezvětšují a visí smutně dolů. Všimla jsem si rezavých puntíků a teď dokonce okraje lístků černají. Zalila jsem ji, ale nic to nepomohlo. Nevíte co to je? Posílám fotku.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.06.13 21:06

nojo, taky to máme... rez hrušňová *ee* zkuste postřik...

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.06.13 21:35

Mindo díky. Zkusím to. Ale stromek je mladý, já mám obavy, že to nepřežije.

Od: jirbar*
Datum: 18.06.13 22:29

Máte v okruhu 300 metrů od hrušně jalovce?

Datum: 19.06.13 20:17

obávám se, že to není nutné - my žádný jalovec nemáme, jsme mimo vesnici, a přece máme obě hrušně "rezavé"... *ee*

Datum: 18.06.13 22:53

Suzymon, některé odrůdy hrušní jsou náchylnější. Postřiky proti rzi se provádí fungicidy před a po odkvětu a potom od poloviny srpna a v září, nejméně 2x. Rez se může při větším napadení přenést i na plody a větve. Stromek to přežije, nebojte.

Datum: 19.06.13 20:28

Jalovec tady není. Ale jak to mám tedy udělat, postříkat v tuto dobu, nebo čekat do září? Ta moje ještě ani nekvetla, jak jsem psala, vysadila jsem ji minulý podzim, je to mladý stromek.

Datum: 19.06.13 20:45

pokud ještě nekvete, tak to je ten správný čas k postřiku...

doplněno 19.06.13 20:46:

a další postřik na podzim :)

Datum: 19.06.13 22:54

Stromek je poměrně ve špatném stavu. Rez tam je, je tam taky strupovitost. Kupte si např. Baycor 25 WP a udělejte dva postřiky s odstupem dvou týdnů (první nejpozději ihned). Ještě se pořádně podívejte, jestli na listech nejsou mšice nebo housenky, některé listy se divně kroutí.

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright Š 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.