Benzínové sekačce teče olej

Od: Datum: 14.05.13 14:42 odpovědí: 3 změna: 14.05.13 19:08

Dobrýden před 1 týdnem jsme sekli trávu benzinouvou sekačkou. Zaparkovali v chodbě že sní ještě vyjedem a koukám že nám teče olej. Nevíte někdo čim to je a zda to nějak odstraníme sami tuto závadu nebo je to záležitost servisu? Když jsme sekli trava byla dost mokra tak jsme co chvila museli spodek sekačky čistit. Může to byt tim že olej při sklapjení někam natekl kam nemá?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 14.05.13 15:47

Záleží na tom, odkud olej teče. Pokud kape z vypouštěcího šroubu (je dobře vidět většinou zespodu v prostoru, kde "běhá" nůž sekačky), je třeba šroub dotáhnout. Pokud se olej objevil "z ničeho nic" na přední straně kapotáže sekačky (u předních koleček), může to být tím, že jste sekačku nakláněli dopředu. Při čištění se většina sekaček má náklápět pouze dozadu (tedy přední kolečka do vzduchu), popř. lehce do strany. Pokud jste ji naklonili více dopředu, je možné, že vyteklo trochu oleje, ale to není závada.

Každopádně zkontrolujte hladinu oleje pomocí měrky, popř. dolejte na rysku, a sledujte další vývoj. Pokud by olej tekl či masivně ubýval, je to věc servisu.

doplněno 14.05.13 17:25:

Ono netřeba panikařit, člověk si to naklonění někdy ani neuvědomí - např. při rovnání sekačky v chodbě, mezi dveřmi atd., aby se s ní lépe manipulovalo. Pokud je olej teplý, lehce troška uteče a na kapotáži se objeví až po chvilce. Nejlepší očistit a sledovat + kontrolovat hladinu oleje. Pokud sekačka jinak dobře chytá, táhne a nekouří, neviděl bych v tom problém.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 14.05.13 16:59

Dkuji. Sekačku jsme zvedali na zadní. Ale vypadá to u předních koleček. Dám toto co pišete manželovi at koukne a uvidíme. Hlavně aby jsme hned nesekli až zjistíme oco jde.

Datum: 14.05.13 19:08

Děkuji. Dobře. Už jsem sekačku očistila utřela na linu ten olej a uvidíme. Zitra chlap nastartuje a budem zkoušet jak seče. Nebo jak se sekačka chová jestli kouři nebo ne.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.