Název Papriček!

Od: Datum: 17.06.13 20:17 odpovědí: 2 změna: 18.06.13 18:47
avatar

prosím poraďte. Dostal jsem darem malé papričky, ale nevím, o co se vůbec jedná a jak je mám pěstovat, co jim svědčí nebo naopak. Dále bych rád věděl, jak je mám zpracovat, tzn., kdy nastává jejich sklizeň, atd.

2x foto

doplněno 17.06.13 20:19:

Další foto

doplněno 17.06.13 20:29:

Nelze vložit druhý obrázek.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.06.13 14:54
avatar

Dobrý den. Pravděpodobně se jedná o nízkou odrůdu papriky pro pěstování v nádobách, nebo truhlících na balkoně. Mohla by to být odrůda FOXTA (oranžová), nebo i FIGURA ( červená), odrůdu poznáte, až plody dozrají. Kořenový bal u papriky nenechte nikdy přeschnout, mají rády pravidelnou a vydatnou zálivku. Přihnojujte je 1x týdně Cereritem, nebo pokud máte, tak Kristalonem květ a plod. Já bych ty papriky v květináči opatrně vyjmula, dolů do květináče přidala zeminu, dala rostliny zpět a dosypala zeminu. Podle mne nemají dost prostoru pro kořeny. Přeji úspěch v pěstování.

doplněno 18.06.13 19:59:

Konzumují se v plné zralosti jak syrové, tak i tepelně upravené. Já osobně bych je konzumovala syrové. Papriky mají rády sluníčko, pravidelnou závlahu a proto jsem vás upozornila na přeschnutí kořenového balu. V takovém případě většinou opadají poupata. Pěstují se jako jiné papriky, s tím rozdílem, že v nádobách potřebují větší péči. Na podzim, když noční teploty budou klesat k 5°C papriky můžete dát domů na okno a tam vám plody dozrají a poté rostlinu vyhodíte.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 18.06.13 18:47
avatar

Dobrý den,

děkuji moc za Vaší odpověď a radu, kterou budu realizovat. Jelikož nešlo odeslat v prvopočátku dva obrázky, prosím, zda byste se nemohla podívat na druhý obrázek a zodpovědět otázku z předešlého zadání.

Děkuji

Svoboda

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.