Kopřiva s vonnými listy?

Od: Datum: 13.05.13 20:01 odpovědí: 5 změna: 14.05.13 17:37
avatar

U kamarádky jsem viděla kytku. Bohužel nemám foto. Vypadá podobně jako pokojová kopřiva, jen není vybarvená,je jen zelená. Na omak má jakoby sametové listy, a při dotyku, nebo promnutí voní trochu jako máta s citronem dohromady a to dost intenzivně. Roste prý hodně rychle a je nenáročná. Zkuste mi poradit jméno. Díky všem.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.05.13 20:11
Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 13.05.13 20:27
avatar

Evi moc děkuji, tak jsem vydedukovala, že to bude asi Rýmovník. A našla jsem jak je léčivý. Jsou dva druhy - eucalyptový a citronový. Děkuji za rychlou odpověď a hlavně odkaz. Plectranthus jsem znala jen ten se zelenofialovými listy, pěstuje se na balkonech.

Datum: 14.05.13 10:35

Dobrý den, pokud mohu doplnit, tak bych si dovoli trochu vyvrátit názor, že je ,,rýmovník,, nenáročný. Přímé slunce ho spálí a vadí mu nízké teploty, velice rychle, bez ,,varovaní,, uschne při poklesu teplot k 10C. Ale jinak je to zajímavá rostlinka, která snese i občasný přísušek.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.05.13 15:43
avatar

Meduňku asi znáte, ta to nejspíš není. Ale vypadá a po promnutí voní stejně jak popisujete. ;) Snítka do vody v pet lahvi a v ledničce, úžasné pití. Meduňka. :D

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 14.05.13 17:37
avatar

Díky Vám všem za odpovědi, je to zřejmě ten rýmovník. Meduňku znám, ta roste venku, voní medocitrónově, je z ní dobrý čaj před spaním. To já piju celé léto, vodu z kohoutku a do toho nějaký bylinky, mátu, mateřídoušku, meduňku, ale ten rýmovník jsem neznala, musím sehnat,...díky .

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.