Hledám tento kaktus

Od: Datum: 11.06.13 23:46 odpovědí: 19 změna: 23.06.13 08:36

Dobrý den, drazí příznivci rozličných rostlin. Již dlouho pátrám po této rostlině, prý občas bývá zastoupená v mixech roubovaných kaktusů. Byl bych velice rád, kdyby jste mi dali vědět, kde je k dostání, zakoupení tedy.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: ben®
Datum: 12.06.13 01:18
avatar

Dobrý den, na té fotce není moc dobře vidět ten název kaktusu, ale měl by to být Evergreen Nurseries nebo je snad znám také jako Mammillaria compressa. Našel jsem pouze jiné druhy, ale můžete se tam podívat viz odkaz (případně tam položit dotaz, zda ho nemohou sehnat). Zdravím!

http://www.rostliny.net/eshop.php?fkID=682

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.06.13 11:19
avatar

Najít ho v Číně je jednoduché. Může se u nás objevit v nějakých mixech, které se sem dováží. Kdysi jsem měl nějaké info, už si to moc nepamatuji. Jsou to ozařované kaktusy, naroubované na klasické, ale jejich životnost je dost problematická. prostě dlouho nevydrží.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.06.13 11:37
avatar

Nevím, zda pátráte po tomto konkrétním druhu. Pokud vám jde jen o to, mít barevný kaktus, jenž nemá chlorofyl a musí být proto naroubován, zadejte si do vyhledávače gymnocalycium mihanovichii a vyjedou vám obrázky se spoustou barevných variant. Tyto kaktusy mívají i v hobbymarketech, ale tam bych si je nikdy nekoupil. Raději si zkuste vygooglit nějakou prodejnu kaktusů nebo ještě lépe sledovat výstavy kaktusů, kde pěstitelé prodávají relativně levně svoje přebytky.

doplněno 12.06.13 16:04:

Tak tímhle jste měl začít. Z vašeho dotazu totiž není jasné, jestli máte za oknem jeden echinopsis nebo zda jste zkušený pěstitel. Mohl jste tak vyfiltrovat poradce, nemuselo dojít k nedorozumění a mohl jste si ušetřit uštěpačné poznámky. Mamillarii od gymna samozřejmě rozeznám.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 12.06.13 15:10

Drazí rádci, jste všichni úžasní, brunovi 2 se omlouvám, že jsem odkliknul dobrou odpověď. Já se specializuji na barevné kaktusy už dost dlouho, ale v české republice narážím na poněkud hloupý názor a tendenci pěstovat jen přírodní kaktusy, jak je něco trochu jiného, tak to buď vyhazují a nebo zase prodávají za šílené ceny, vědouce, že pár lidiček o to má zájem. Samozřejmě, že si píšu s korejci i s číňany, ale pokaždé mi uvádějí, že je nutno objednat celý box, ne jednotlivou rostlinu. Myslel jsem, že se mi ozvou lidi, kteří mi napíší, ano u nás - město si doplňte, je mají v OBI, Hornbachu a podobně. Bruno 2, podívejte se jaký je rozdíl mezi Mammillaria compresa a Gymnocalycium mihanovichii, které já mám v pěti barvách a dokonce i barevné pravokořenné. Kdysi jsem se ptal na variegátní echinopsis a dostalo se mi stejně fundovaných odpovědí. Asi neumím pokládat otázku správně.

Datum: 12.06.13 15:15

Ještě k brunovi 2, jak píšete, že nevíte jestli pátrám po tom konkrétním druhu, tak si velice pozorně přečtěte můj dodaz, ano? Uděláte mi tím veliko radost. Ano, pátrám, chci čtyři exempláře rostliny, která se jmenuje Mammillaria compresa forma variegata, která je roubovaná na Hylocereus. Vložím sem ještě ten pravokořenný barevný mihanovič.

doplněno 12.06.13 15:16:

pravokořenný Gymnocalycium mihanovichii

Datum: 12.06.13 16:18

Nepřipadá mi důležité uvádět, jestli jsem zkušený, či nikoliv. Dotaz zněl tak, že pátrám, chci mít rostlinu, která je na snímku a připadalo mi normální, jak jsem ten dotaz položil. A nepovažuji moje poznámky za uštěpačné, je to jen ventilace údivu, nad vaší odpovědí. Ale vy to můžete vidět jinak. A z mého dotazu nemusí být jasné co mám doma, z něho by mělo být jasné nač se ptám, nemyslíte?

doplněno 12.06.13 17:28:

Můj podobný dotaz, odpovědi až příliš podobné, zajímavé, že?

https://www.poradte.cz/rostli…zchlorofylovy-echinopsis.html

Od: cortina
Datum: 13.06.13 22:57

Kaktusům nerozumím. ale podle fotek jsem takové viděla v Olomouci na výstavě Jarní Flora.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.06.13 00:07
avatar

No, tak já nevím, ale fotografii, kterou jste zaslal, jste někde asi pořídil. Já tyto kaktusy vidím v květinářství za výlohou docela běžně. A nejsou ani drahé, kolem stovky a méně, záleží na velikosti. Ale ať už je to jak chce, kdybych chtěla získat zrovna tento žlutý exemplář, tak bych se v prvé řadě zepatala v místě, kde jsem fotografii pořizovala.

doplněno 17.06.13 00:11:

Ale je také možné, že jste tu fotku nějak získal, nebo našel na Internetu. To nevím. Ale fakt tyto katusy vidím běžně za výlohou květinářství. Kdybych tak hodně toužila zrovna po tomhle, tak bych si fotku vytiskla a do květinářství s ní zašla. Jsem si jista, že by mi vyhověli a poradili.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 17.06.13 01:31

suzymon, vás mám zapsanou jako velkou znalkyni kaktusů s tím, že dokážete rozlišit plastový květ, v čem jste mě poučila a vaše odpověď na mojí otázku je ve stejném smyslu. Jestliže vidíte klony Mammillaria compressa f.variegata běžně v obchodech, tak mi prosím sdělte na ně kontakt, ale aby to byla compressa a ne gymnocalycium, to je jako hrušky a jablka. Ta fotka je samozřejmě stažená z internetu z nabídky korejské firmy,která by mi poslala paletu, ale né tři čtyři rostliny. Tyto rostliny, mluvím o M. compressa se do čr běžně nedovážejí, většinou jsou omylem přimíchány do mixů rostlin roubovaných na hylocereusy .

Datum: 18.06.13 20:42
avatar

:D Ukulele, Vaše ironie je určitě na místě, pobavila jsem se, neboť si na ten umělý květ pamatuji. Neodvážila bych se tvrdit, že jsem veliká znalkyně kaktusů, i když doma také nějaké mám a docela mi prosperují. Ale kdybyste je viděl Vy, asi byste ohrnul nos. Ale pro laika, kterým jsem já, fotka kterou jste poslal, opravdu připadá tak nějak normálně, jako obyčejný roubovaný kaktus a takové opravdu vidím v květinářství hodně. A žluté jsem také viděla. Bude v nich určitě rozdíl pro znalce. Tak se nezlobte, že já husa nepoznala vzácný exemplář. Ale opíšu si ta jména, položím otázku v tom květinářství a jsem sama zvědavá, co mi odbornice odpoví. Ale asi to nebude vědět ani ona. Pak Vám písnu, jak to dopadlo.

doplněno 18.06.13 20:44:

Je teda fakt, že tu nožku má Váš kaktus takovou normální, ale ta žlutá bakule na ní, má zvláštní tvar.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.06.13 21:24

ta ,,nožka,, je podložka z rostliny obecně nezývané hylocerues, je to jeden z nejrychleji rostoucích kaktusů, který dává živiny barevným roubům. Neohrnuji nos nad žádnými kaktusy, žádná rostlina si to nezaslouží, ale bude - li deset zelených a jedna barevná, tak já sáhnu po té barevné. A k té mé ironii se nemůžete divit, protože já žasnu nad otázkami : líhnou se mi šneci. nebo - co roste za oknem? prakticky nic neříkající otázky, na které se dostane poměrně fundovaných odpovědí, a já? Já sem dám fotku a napíšu, že řadu let toužím po tomto kaktusu a dostane se mi odpovědi, že odovídající neví, jestli sháním konkrétně tento kaktus a doporučí mi úplně jiný. Ještě mě napadá, že bych to sem příště nakreslil se vztaženými rukami, nebo já už fakt nevím. a se žlutým echinopsisem mi bylo odpovězeno úplně stejně, bohužel.

Datum: 18.06.13 21:58
avatar

Však já se vůbec nedivila Vaší ironii, naopak, přišlo mi to milé. Já se pro pravdu nikdy nezlobím a Vy ji v tomto případě máte. A navíc se ráda směji a to především sama sobě, takže všechno je v pohodě. Co se týče Vaší otázky o tom kaktusu zde, tak tady bude asi velice málo odborníků v tomto oboru. Na šneky a slimáky jsme odborníci skoro všichni ;), to není nic těžkého. Ale přesto jsem byla já dnes překvapena v Penny. Tam prodávají ty granulky na hubení těch potvor a bylo tam napsáno, že hubí slimáky a plzáky. Vzpoměla jsme si na doktora Plzáka a přišlo mi to k smíchu. Chudák Plzák. Já myslela, že to jsou plži, ale možná že dnes jsou i plzáci...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 18.06.13 23:41

dovolím si upřesnit : Plži jsou bezobratlí, kteří mají šroubovitou ulitu a nebo jsou nazí. Mlži mají dvě schránky lastury.

Plže dělíme na ty s ulitou u nás známý hlemýžď ale jsou i další, no a pak právě ti naháčci - slimáčci, slimáci, plzáci, ten španělák je plzák, je to bratranec slimáka, volně řečeno, není to až tak legrační, ale Vy jste asi smíšek, že ano? Já bohužel ne.

Datum: 22.06.13 23:12
avatar

Ano, milý ukulele, ráda se směji, ale zároveň jsem schopna vnímat ponaučení a jsem za to vděčna. Obohacují mne lidé, kteří vědí víc než já. Vidíte to, já myslela, že se asi ti překladatelé nějak sekli a napsali "plzáci", místo mlžáci. Nyní vím, že plzák je bratranec od slimáka a už jsem zase o chloupek chytřejší. Děkuji. Ale je mi trošku líto, že Vy říkáte, že nejste přístupný legraci a smíchu. A ani se mi tomu nechce věřit. Já jsem Vás asi trochu naštvala svým ležérním přístupem k věci, která je pro Vás "srdeční" záležitostí. Chápu to, a omlouvám se za to. :) Tak už mě vymažte z té "černé listiny" , kde máte zařazeny osoby, které Vás rozčilují svou nevědomostí. Pro mne byla tato diskuze přínosem.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 22.06.13 23:43

Suzymon, vy mě ale nerozčilujete svojí nevědomostí, jak jste sama uvedla. A myslím, že dál to nemá cenu rozvádět, ano? Každý máme své ,,věci,, tak zůstaňme u nich.

 

Datum: 23.06.13 00:02
avatar

Jasně, beru.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.06.13 00:41
avatar

Pěkný den ukulele, podle mě váš problém (i v jiných vláknech diskuzeze) je v tom, že berete odpovědi příliš osobně a zbytečně se jimi zabýváte - místo toho, aby jste separoval pro vás dobré odpovědi či odpovědi bezvýznamné a jednoduše doplnil váš dotaz, že sháníte ne to či ono, ale přesně toto. Nikdo vás neuráží, my vás pouze neznáme a nevíme co děláte. Z vašich dalších odpovědí je už patrné, že jste v tom co pěstujete pokud ne odborník, pak určitě ne laik. Což je mnohem horší poučovat odborníka než laika :) Jinak k vašemu dotazu - kaktusy mě vůbec nezajímají (tedy spíš že už mě na ně nevyzbývá čas), takže pro mě je jeden kaktus víc trnitý a druhý chlupatý, ale takové roubovance jsme jednu dobu mívali v obchodě docela pravidelně, dokonce přímo takového ježka, jako na obrázku. Takže pokud najdete květinku, kde mají víc kaktusů, tak se tam poptejte, můžou vám ho zkusit objednat u svého dodavatele.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 23.06.13 08:36

Dobrý den floro, já oslovuji dovozce hrnkových květin a je to o ničem, s mým kamarádem občas jedu doplňovat kaktusy, které on prodává v květinářstvích a dostává se mi odpovědi, že konkrétní rostlinu nejde a nebo podobně - jde těžko objednat, že dostávají plata mixů a zrovna v období, kdy tam jsem tak jí prostě nemají. Teď jsem našel na jedněch stránkách dvě, ale nejsou to tak vyselektované klony, no uvidíme, co mi příjde poštou. Tu filosofickou úvahu asi nemá cenu rozebírat.

Mohu vás poprosit, sdělila by jste mi od koho jste odebírali rostliny? Třeba do SZ.

Od: horamil
Datum: 22.06.13 15:45

Dobrý den, je to nějaká žlutá forma nějaké nejspíš mamilarie. Mám prosbu, admin mi bohužel smazal příspěvek na téma rostlina albín. Před tím mi ještě stačil dorazit mail od Vás. Fotek mám víc, roste mi to na zahradě / jediný kus / je to na vlastních kořenech a fotky další mohu poslat třeba na mail. Moje mailové spojení je horamil@seznam.cz Děkuji Miloš Horák

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.