Sazenice rajčat moc vyrostly

Od: Datum: 12.05.13 07:39 odpovědí: 4 změna: 12.05.13 09:24

Sázim si normálni vysoké rajčata na zahrádku a ještě sázim ty pidi rajčátka do větších květináču.Semena jsem zasela v březnu a z těch co mají být ty nizké a maličké mi vyrostly sazenice tak 30cm a teprve na vrcholku mají květy.V loni jsem ty sazeničky měla nižší a květy jsem měla už od spodu na bocích těch sazenic...kde jsem udělala chybu,zda se mi že to nějak divně vyrostlo a do květináču či truhlíku je to nevyhovujicí.Nevite zda se na tržnici nebo u zahradnika dají koupit sazenice těch malých rajčátek a za kolik se prodávají*nevi*,vůbec netuším vždycky jsem malé sazenice dostala z přebytků mých známych,ale letos jsou na tom podobně jak já a tak se budu muset postarat sama.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.05.13 08:34

Já bych ta malá, ale vytáhlá rajčata hodně zapustila do hloubky a ještě položila a zahrnula hlínou. To, co bude pod zeminou, vypustí kořeny a vám nadzemní část nebude dělat neplechu svou výškou. Rostlina nemusí být uprostřed květináče, když bude mít bohatý kořenový systém. A vypustí boční výhonky. ;)

Ohodnoceno: 2x

Datum: 12.05.13 09:02

bylo málo slunce /světla/ proto jsou takové neduživé. Jsem na tom podobně. Stačí je zasadit jakoby do L. Podzemní část položte hodně vodorovně cca 10 cm pod povrch a zahrňte hlínou jak to bude vycházet... klidně nechejte čouhat jen jedny lístky. Jen pozor, aby na půdě neuhnily. Sazenice se sama nad povrchem napřímí a brzy původní výšku dožene. Je zbytečné tyto sazenice vyhazovat. Poslouží dobře... jen budou mít 14 dnů zpoždění.

Nezapomeňte je zvykat si na sluníčko, ať se nespálí!

Od: viky®
Datum: 12.05.13 09:19

Dobrý den Mija. Koupila jsem si u zahradníka rajčátko zakrslé do kbelíku, stojí 15 Kč a je asi 20 cm vysoké. Mají červené, žluté, bílé. Já mám žluté, aby byla změna v jídelníčku. Zahradník doporučil přesadit a pohnojit Krystalonem. Stačilo 10 dní a keříček má hodně květů. Cenu přísady, rajčat, určuje místo zahradníka, kde si přísadu kupujeme. Z vlastní zkušenosti vím, že na vesnici je přísada nejlevnější. Jen můj názor.

Datum: 12.05.13 09:24

tohle je určitě cesta. Sám jsem to takhle několit let dělal. Nejde ani tak o cenu sazenice... ačkoliv 10x15,- už je docela hodně... Ale spíše o to, že v semínkách si dokážu koupit to co přesně chci - širší sortiment. Původní dotaz byl o horších sazenicích, které se v záhonu brzy vzpamatují. :)

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.