Rajčata,jaký je to druh,jak budou veliké?

Od: Datum: 11.05.13 18:54 odpovědí: 10 změna: 12.05.13 23:25
avatar

Dobrý den. Vím, že na poradně je hodně odborných zahrádkářů, tak Vás prosím o názor, nebo radu.

Jedná se o druh rajčat, jak vyrostou veliké a jaký tvar. Nasadila jsem více druhů rajčátek a nevím, jak budou velké, / keřík/ nebo jaké budou plody. Rajčata jsem dala pod tkaninu a dnes, když je tkanina dole, tak to je prales. V příloze je foto větvičky rajčete, už nyní má 39 cm, listy jsou zubaté.

Další rajčata mají listy kulaté a jsou větší než dlaň. Jedno malé rajče už má plod, ale plod je dost dlouhý. Také přikládám obrázek.

Budu ráda, když někdo pozná druh rajčete a jak budou vysoké. Děkuji předem všem za názor a radu. *slunce*Viky

doplněno 11.05.13 18:58:

Pravděpodobně budu mít více druhů rajčat.Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: viky®
Datum: 11.05.13 18:56
avatar

větvička rajčete je dlohá 39 cm a list špičatý

doplněno 11.05.13 18:59:

Oprava: větvička rajčete je dlouhá

Od: viky®
Datum: 11.05.13 18:57
avatar

List je větší než dlaň

Datum: 11.05.13 20:24
avatar

Ty první je keříčkové rajče velmi rané,podle toho,že už má na květ.Bude asi mít hodně plodů,menších,rychle zrajících.Hodí se na balkony.Ty s plochými listy jako brambory,jsou zřejmě stupické,tyčkové.

No a to třetí asi bude Tornádo,vysokovzrůstné.ale zraje až pomalu v září.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x
 
Od: viky®
Datum: 11.05.13 22:07
avatar

Dobrý den Jabrako. Děkuji za odpověď. Rajčata mi připadají takové hampulácké a listy veliké. Celkově se na zahradě všechno zbláznilo. . Vše roste nějak rychle. Viky

Datum: 11.05.13 22:12
avatar

Zdravím viky. Pokud jste vysazovala tyčkové i keříčkové rajčata, tak pokud jste si je neoznačila, tak to je špatně. U keříčkových rajčat se nevylamují fazochy a nevyrostou moc vysoko. Nepotřebují ani vysokou oporu. Jenom podle listů nelze určit odrůdu, ale podle plodů. Podle velikosti rostlin a násady plodů odhaduji, že jste semena vysela již v únoru, nebo počátkem března. Rajčata jsou hnojená dusíkem (možná Kristalon Start, nebo hnůj). Vyjádřím se ke každé fotce zvlášť.

doplněno 11.05.13 22:24:

Na 1. fotce by mohlo být např. rajče tyčkové - býčí srdce, nebo keříčkové Šejk. Na 2. fotce bude tyčkové rajče rybízového nebo třešňového typu (malé plody na dlohých vijanech). Tento typ rajčat roste poměrně bujně a pokud ho včas nahoře nezaštípnete, tak vyroste i 3 metry vysoko. Doporučuji je zaštípnout již koncem července, nejpozději do poloviny srpna, aby všechny plody stihly dozrát. Na 3. fotce je tyčkové rajče velkoplodé, červené nebo i žluté, běžně pěstované. Mohu se i v radě mýlit. Přeji úspěšné pěstování a bohatou úrodu.

Ohodnoceno: 3x
 
Od: viky®
Datum: 11.05.13 23:59
avatar

Dobrý večer Brunceová, děkuji za odpověď. Nikdy nebyl čas na pěstování rajčat. Vždy to byl obchod, kde se rajčata vyskytovala. Tyto semena pocházejí z teplých krajin, kde jsme je konzumovali. Proto nemohu vědět, jaké vyrostou a co s tím dělat. Domnívala jsem se, že někdo má zkušenosti a podle listů pozná, co je to za rajče. Semena jsem první namočila a pak je teprve nasadila, 28. března. Zemina byla koupená, jinak zatím nejsou hnojeny, jen venku byla tkanina. Viky

Datum: 12.05.13 00:23

Ať napíše kdo chce, co chce, je to věštění z křišťálové koule. Sama nevíte, co jste sela a mezi mnoha odrůdami to nikdo nepozná, Mohli to být klidně F1, které štěpily vlastnosti, takže co z nich bude, zjistíte až narostou.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 12.05.13 23:08
avatar

Hlavně,až začnou vyhánět výhony s květy,pozoruj,jak se tvoří keřík,nebo sloupovitý tvar.Keřík se ponechává volně,jen se zavěšují květní stvoly na konstrukci.U sloupovitých je veden jen terminální výhon,ostatní boční větvičky se nemilosrdně vyštipují hned u kmínku.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Od: viky®
Datum: 12.05.13 23:16
avatar

Dobrý večer " Jabrako." Děkuji za radu, jen nerozumím jednomu. Nikdy jsem neměla keříčkové rajčata, domnívala jsem se, že rostou volně, jak chtějí. Jen se zavěšují květní stvoly na konstrukci? Jaká konstrukce? Znám jen tyčky k rajčatům. Děkuji za vysvětlení. Viky

doplněno 13.05.13 21:58:

Děkuji za vysvětlení. Viky

Datum: 12.05.13 23:25
avatar

Ke keříčkovým rajčatům dávám kolík jako oporu. S květními stvoly nic nedělám. Později vylámu listy, které se dotýkají země.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.