Název této rostliny

Od: Datum: 10.06.13 20:11 odpovědí: 4 změna: 12.06.13 17:49

Poradítre někdo prosím, co je to za květinu? Roste hojně v trsech, kvete nyní v květnu a má mnoho fialových kvítků.
Předem děkuji moc!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.06.13 09:59

Nu, podle mne by to mohl být rožec, jenže mate mne ta fialová barva kvítků, rožec totiž kvete bíle. Ale na té fotce se květy také zdají bílé...tož nevím...*nevi*

Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.06.13 07:41

Není to klasický rožec rolní z přírody, ale rožec plstnatý, který se často pěstuje na skalkách a zahrádkách. Jaga.

doplněno 12.06.13 12:01:

Sebodko, já už sice taky vidím občas jako Kelišová, ale já tady ty kvítky vážně vidím bílé.

nejlepší by, samozřejmě, bylo, vidět tu kytičku naživo. Ty fotky jsou většinou zavádějící.

Datum: 12.06.13 09:15

Jago, ale ten nekvete fialově *nevi*. A taky si všimni, že tahle kytka má na rozdíl od rožce takový víc holý stonek ;).Já tuhle kytičku občas tady na louce potkám, ale nevím, jak se jmenuje.

doplněno 12.06.13 17:10:

Jaguš. Tazatelka píše, že kvete fialově.

doplněno 12.06.13 17:11:

Ale čím víc se na tu kytku koukám, tím víc mi rožec připomíná *smich*

Datum: 12.06.13 17:49

Kačenka asi popletla fotky, toto je rožec, i když s zřejmě ptá na něco jiného. Třeba tu správnou fotku ještě přidá. Ale fialovou v trsech už tu možná měla - plaménku.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.