Mravenci v jahodniku

Od: Datum: 08.05.13 18:00 odpovědí: 9 změna: 09.05.13 09:43

Prosim pomozte, malem me pred chvili trefil slak, pred mesicem jsme prestehovali zahony a jahodnik, ted jdu pro pazitku a z jahodniku si cerni mravenci udelali paradni bydleni, je tam cerno a chodbicky jsou i v zahonech, minuly rok mi jahody likvidoval roztocik a ted tohle...uz jsem si vsimla i msic na rybizech na ruhem konci zahrady a mravenci se produciruji i po nich...prosim poradte, nekde jsem slysela neco o vyluhu z kopriv, bojim se postrikat to chemii, na zahrade behaji nasi dva psi a hlavne tam mame navolno slepice (mravence nechteji bastit), zahonky maji maly plutek, ale obcas se tam nejaka slipka dostane. Dekuji vsem za rady...

doplněno 17.05.13 10:09: Dobry den, tak jsem jahodnik ( mista s mravenistem ) jeste ten vecer posypala logrem z kavy a do dvou dnu se mravenci nekam odstehovali...zatim tam nejsou, nechtela jsem pouzivat moc chemii, takze info pro ostatni, kdyby chteli bojovat tak jako ja .

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.05.13 19:03

Mšice na rybízech máte asi proto, že jste neděla proti nim jarní postřik, když začaly rašit. Nemusí se stříkat chemií, postřik si můžete udělat i sám. Mravence hubím všude, kde mi dělají škodu. Stačí, když položíte na vybrané místo dlažební kostku (plochou). Brzo, nebo po několika dnech jejím nadzvednutím zjistíte velkou přítomnost mravenců a různých chodeb. Okamžitě chodbičky popráším přípravkem (modrý prášek) a dlažbu dám zpět. Není nutné zasáhnout mravence, stačí posypat chodbičky. Takto se nemusíte obávat, že se stane něco vašim zvířátkům.

Ohodnoceno: 2x

Od: bonie*
Datum: 08.05.13 19:59

Já používám tohle:

http://www.lebis.cz/biotoll-mravenci

jsm s tím spokojená... bud cukruju nebo rozmíchám ve vodě a zalévám, cukrování je účinnější. Mám psa, nestalo se mi, že by ho to bud jen zaujalo a i kdyby je to zdraví neškodné. Ale plody bych s tím nesypala.

Pravda je, že mravenci jsou letos velmi akční :(

Ohodnoceno: 0x

Datum: 08.05.13 22:33

Myslite, ze nebude nebezpecne dat to do zahonu s jahodami a hned vedle mam bylinky, je to urcene jen pro objekty, jestli jsem spravne pochopila a nesmej to vubec zvirata...ale dekuji za radu.

Datum: 08.05.13 22:57

není to jen pro objekty a s tou jedovatostí...

pokud mně je známo, tak účinná látka je jedovatá pouze pro kočky a ryby a je běžně účinná v obojku proti klíštatůmpro psy.

Já to kdysi dávno koupilaprvně kvůli mravencům doma a v zahradnictví mi řekli at to nasypu na cestičky, co vedou do domu,tedy ven. Později jsem to sypala kolem jednoho velkého stromu a do záhonů, kde byly mraveniště, jsem to rozmíchavala ve vodě, rozhrnula mraveniště a postříkala mravence, pro ně je jedovaté když jim to ulpí na těle a odnesou si to do mraveniště. Když byly mraveniště opravdu co kousek, tak jsem ho rozhrnula, zasypala a zase zahrnula... nic lepšího mně nenapadlo.

myslím, že stačí zapršet... a bylinky jsou v bezpečí ;)

Mravenci si mšice chovají... tak je dobré je likvidovat

Od: mija*
Datum: 09.05.13 05:33

Mám stejný problém,nově založený záhon jahod a už je tam máme taky, pro změnu letos červené...posledni léta jsem použila všechny možné návody z internetu které jsem vyčetla a bezvysledně jedy nemůžu máme psa, tak myslím že jsou prostě nezničitelni,chytří a hooodně pracoviti.Ještě letosudělám jeden pokus zkusim nalepit na tu černou folii co mám pod jahodama nějaké lepici pásky,podobne těm co lepim na kmeny stromů proti mravencům a možná že se třeba na ty pasy aspon pár nalepi.

Datum: 09.05.13 06:16

Vyhodila bych tu folii a jahody okopávala - právě kvůli té folii tam jsou

ten prášek, co jsem na něj dala odkaz, klidně zkuste i se psem, on po dešti zmizí a opravdu ho stačí nasypat do mraveniště a zahrnout.

Od: mija*
Datum: 09.05.13 07:00

Pod folii jahody už pěstuji snad 25let,ale až posledních pár let začaly ty problémy z mravenci...i ta varianta už mne napadla,nedávat folii ale ted to nebudu sundávat sazenice už kvetou a jsou vysoké,dám to pryč na podzim.Hezký den přeji*slunce*.

Datum: 09.05.13 09:43

taky jsem měla folii spoustu let,pod vším, co se dalo pak začaly slimáčí invaze a ted poslední tři roky mravenci a následně mšice, na všem...

Ted jsem se byla podívat na zahradě, od včera 6 nových mraveništ :(

Od: ron*
Datum: 09.05.13 06:54

Dobrý den.

Doporučuji Bioformatox, naředíte dle návodu, přidáte smáčedlo (pár kapek jaru) a mraveniště prolejete.

http://www.agro-bio.cz/produkt_bioformatox/

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.