KHAKI pestovani

Od: Datum: 08.05.13 12:08 odpovědí: 10 změna: 28.05.15 00:08

Dobrý den,mam dotaz ohledne tohoto druhu ovoce. S přítelem jsme ze srandy hodili pecku do kvetince,bylo to z ovoce Khaki.Po mesici mi zacala rust palma.Nyní má asi cca 50cm vysku,ale slaby kmen,bala jsem se ji presazovat,nevim jak. Ma u kmenu porad pecku,ktera se odlupuje ale drzi.Nevim jakou vhodnou zem pouzit,pripadne hnojivo.Vlastne jsem o tomto pestovani nenasla nic.Dekujii

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: sarkaona*
Datum: 08.05.13 12:15

Trochu vás opravím, není to khaki, ale kaki proto jste nenašla nic...zkuste to znovu.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 08.05.13 12:16

Dobrý den. Chyba bude v tom, že máte špatný název. Je to Kaki a o tom na netu lze již dohledat info. Např.:

http://www.ireceptar.cz/zahra…urma-jak-jej-jist-a-pestovat/

Ohodnoceno: 0x

Od: duginka*
Datum: 08.05.13 13:30

Aha,opsala jsem to z obchodu a tam bylo Khaki. Stejne jsem porad ale nenasla jak to presadit,kdyz tam mam pecku,jestli stejne jako to vyrostlo,nebo to vic zahazet zemi...nasla jsem vsude sama seminka a sazenice,ale ne zasazeni z pecky. Dam sem foto. Dekuju :D

Od: malet
Datum: 08.05.13 13:47

Při pohledu na rostlinu se mi kaki nezdá - mám tu samou rostlinu, ale z pecky avokáda. Navíc pecky má kaki (tomel japonský) velice zřídka a jsou placaté, snad velikosti menší švestky a vy tam máte ping-pongový míček!

Jste si jistá, že vám vyrostlo kaki?

Datum: 10.05.13 13:27

Kaki ale žádnou pecku nemá. Ovoce Kaki má pouze semínka. Na Vašem obrázku to vypadá jako pecka manga. To je uvnitř také oranžové. Myslím, že jste si spletla ovoce. Sice máte v úvodní otázce správně obrázek kaki, ale to co máte v květináči je spíše mango. V každém případě kaki nemá a nikdy nemělo velké pecky. A v obchodě by to asi měli napsané spávně. Khaki je název pro takovou tu dost nehezkou žlutavo-hnědě-zelenou barvu.

doplněno 10.05.13 13:31:

Ano, taky jsem si pomyslela na to avokádo. Tak vypadá ta pecka, ale vymazala jsem to, a změnila na to mango. To by si asi mohla tazatalka spíše poplést s kaki. Avokádo je přece úplně jiné. To je jakoby si někdo spletl rajské jablíčko s obyčejným jablkem...

Od: sarkaona*
Datum: 08.05.13 13:52

To vypadá jako pecka z avokáda

doplněno 08.05.13 13:54:

omlouvám se, nevšimla jsem si, že už někdo avokádo zmiňoval. Já ho měla taky...no každopádně vy musíte vědět, co jste jedli.
*smich*

Datum: 04.07.13 10:37

Kaki pecku nemá, a už vůbec to není palma. Nemáte náhodou mango, nebo avokádo? To ale taky není palma, jen to má větší pecky. Pokud máte skutečně palmu, pak by to mohla být datle, co jste zasadili, ta má pecku.

doplněno 04.07.13 10:43:

Omouvám se, nevšimla jsem si obrázku - i to je možné! Tak palma to není.Spíš to mango.

doplněno 04.07.13 10:45:

Pecku vidím špatně, ale pokud je kulatá, tak je to avokádo, mango má podlouhlou.

Od: duginka*
Datum: 04.07.13 11:25

Tak je to avokado... prisla jsem na to,ze jsem delala jeste jine jidlo a doslo mi,ze Kaki to vazne neni. Kdo tady psal,ze pestuje avokado muzu se zeptat? Ty listy se mi cim dal zvetsuji,ale stonek je porad stejne slaby a ta pecka se odlupuje pomalu,kdyz se odloupne uplne tak zahyne ne? Pouzivate nejake hnojivo nebo neco cim bych posilila tu palmu?

Datum: 28.05.15 00:08

Zdravím, vy píšete o dvou rostlinách? Já se ve vašem psaní úplně ztrácím, ptáte se na avokádo a nakonec se zeptáte na hnojení palmy? Mladá rostlinka avokáda se normálním, přirozeným způsobem zbaví pecky a poroste samostatně. A jakou palmu to chcete hnojit?

Od: marierichtr
Datum: 27.05.15 22:32

Předem děkuji za odpověď jak se pěstujeKhaki ,jakou chce zem,hnojení,podmínky a vše důležité k úspěšnému pěstování

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.