Co mi okusuje okurky

Od: Datum: 30.05.13 16:44 odpovědí: 6 změna: 31.05.13 16:19

Zdravím,mám 18let skleník na stejném místě ale ještě nikdy se mi nestalo aby mi něco sežralo okurku která má dva lístky a další dva. malinké.Roky dávám semínka rovnou do země.Letos jsem přišla a čtyři byly ukousnute a zbyl po nich centimetrový pahýlek a lístečky byly pryč.Jindy jsem "něco" asi přistihla a špička ležela vedle pahýlku .Okurčátka jsou asi pět centimetrů na výšku a lístečky čerstvě narostlé oválné, když zkrátka zmizejí..V zemině nic nevidím.Vanish taky nic nepřilákal(návnada na slimáky.Ptáci se tam nedostanou.Zlobí mě to protože semínka byly docela drahé.Už se to někomu z vás taky stalo?A co s tím?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: fribble*
Datum: 30.05.13 17:08

Vždycky jsme sázeli semínka okurek přímo, ale poslední cca 3 roky máme stejný problém. Dělají to slimáci - bez ohledu na všechny nástrahy. Vyražte ráno za šera s baterkou a uvidíte ... Vyřešili jsme to předpěstováním sazenic doma a přesazením, ty mrchy pravé (chlupaté) listy už nežerou, jen jemné děložní lístky.

Ohodnoceno: 2x

Od: okurkac
Datum: 30.05.13 17:34

díky za odpověď

Od: bonie*
Datum: 30.05.13 17:37

Na slimáky jsem zvyklá ale co se tu před třemi lety přestali vykupovat šneci, tak mi tohle dělají šneci, letos jich vylezlo, že nepamatuju, kdy jsem jich tolik viděla. Jak je popsáno, překusují mi vše, jak to uhlodají, sežerou i zbytek.

Datum: 31.05.13 00:30

Když jsem našla letos v pařeništi první dva okousané okurky, hned jem nasadila "pivní léčbu"... Do dvou starých kompotových misek, zahrabaných do země s úrovní hlíny (asi 1 metr od sebe) se nalije na dva prsty toho nejlevnějšího piva (Pirát za 6,- Kč) a druhý den tam najdete opilé a utopené slimáky, kteří vám žerou okurčičky! Prý je pivo pro slimáky neodolatelné, já to tak dělám už čtvrtý rok a funguje to spolehlivě! Pivo v miskách vyměňuji jednou za 2-3 dny.Tak ať se vám podaří sazeničky zachránit a sdělte nám, prosím, jak to u vás ve skleníku fungovalo...

Od: okurkac
Datum: 31.05.13 08:18

Děkuji za odpověď.Jdu na to.Ti slimáci jsou otravní jak šmejdi z předváděček.Hned tak se jich člověk nezbaví.Můj názor.

Datum: 31.05.13 16:19

U vysetých semenáčků se spíše angažují malí mlži.Jsou to žrouti,kteří se těm velkým na záhonech vyrovnají žravostí.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.