Jak namnožit monsteru

Od: Datum: 28.03.13 11:36 odpovědí: 5 změna: 28.03.13 15:41

zdravím když chci na množit monsteru tak ji nařízkuju ale ty vzdušný kořeny když jsou dlouhý a dám je do misky s vodou tak se polámou můžu je ustřihnou aby zůstal tak 5 centimetrů dlouhý a potom ji nechám zakořenít a pojedou mi z toho malýho kořene kořeny poradte.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.03.13 11:40

Vzdušné kořeny má philodendron jen jako doplňkovou výživu.Při řízkování jsou nepotřebné.

JABRAKA

Ohodnoceno: 3x

Od: expert
Datum: 28.03.13 11:47

ty seš asi kretén já se ptám na monsteru ne na filodendron filodendron má ty vzdušný kořeny na zakořenování a v tropech jsou obrovský a jsou jako normalní kořeny a vtropech se ještě přichitávají na stromech a a kořeny děla jenom v těch kořenech vzdušných jenom tam a já jsem se ptal jestli monstera zakoření když je ten vzdušnej kořen zkrácenej .

Upozornění od sys hejkal 28. 03. 2013 13:45:20
Je pravdou, že monstera a filodendron jsou často považovány za jedno a to samé...
Vaší pravdu jste ztratil v okamžiku napsání nadávky a ostatních napadení uživatelů. Dodržujte pravidla! Napsat někomu, že se mýlí, se dá i kulturně!
Datum: 28.03.13 11:58

Ten vzdušný kořen ufikněte nějaké 3 cm u lodyhy, kterou dáváte do vody. Pokud můžete, nechejte lodyhu delší, lépe pak v květináči drží polohu. 2-3 listy vylomit, ořezat vzdušné kořeny a do pětilitrové láhve do vody. Nad zemí 2-3 listy nechat. ;) Monsteru mám nějakých 45 let. Čas od času ji zkrátím, když se ohýbá pod stropem a čas od času ji rozřežu a znovu, po vypuštění kořenů, dám do nové zeminy a vypařeného velkého květináče. Vždycky dávám 2 révky s dělenými listy a 2 s hladkými. Je pak taková jako načechranější. Se vzdušnýma kořenama se moc namažu. Když je to škaredé nebo někam lezou moc za skříň, ufiknu je. Rostlina se tváří, že jí to nevadí.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 28.03.13 12:09

Expert. Jestli je Jabraka kr..ten, tak Ty jsi nevychovanej, arogantní *bzum*. Než někoho začneš urážet, tak by ses měl podívat, co to je filodendron a co monstera *zed*.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 28.03.13 15:41

svatá prosto, vidím, že se za experty považují lidé, kteří říkají Jukkám palmy a jsou drzí a urážejí lidi, kteří velice správně nazývají monsteru philodendronem, bože, bože...asi půjdu zalít svůj kaktus agáve

doplněno 28.03.13 15:45:

sakryš, tak mě to vzalo, že jsem nedopsal -prostoto-

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.