Pistácie PISTACIA VERA

Od: Datum: 29.05.13 21:51 odpovědí: 2 změna: 31.05.13 23:36

Aohj, zajímalo by mne, jestli je možné pěstovat u nás v České republice pistácie PISTACIA VERA? Zaujalo mne u jedné české firmy, že prodávají již několikaté sazenice a napadlo že bych si právě koupil JEDNU tu pistácii ( měří cca 1m) a stojí kolem 250kč. Myslíte že bych udělal dobře s tímto nákupem?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 29.05.13 22:20

Ahoj, otázky jak z pohádky. Pokusím se odpovědět, jestli je možné je pěstovat, ano, možné to je. A jestli by jste udělal dobře s tímto nákupem? Mě to nedává smysl, jak dobře, nebo špatně? Pokud máte 250 kč a tu rostlinu chcete, tak si jí kupte, chtělo by to lépe formulovat dotazy. Ale pro cílené pěstování je jedna rostlina málo, páč musíme vždy počítat s úhynem a u jedné rostliny je úhyn ztráta 100% větším počtem rostlin ta procenta eliminujeme. Tak pokud bydlíte někde v teplejší oblasti, kde se daří třeba meruňkám, tak směle do toho.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 31.05.13 23:36
avatar

Pistácie potřebují suché, mrazivé zimy a teplá léta. Právě z hlediska těch zimních mrazů je u nás hraniční oblast pěstování (zimy tu nejsou až tak tuhé). Pěstovat se ale i tak dají celkem úspěšně.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.