Zvýšit tlak vody bez proudu

Od: Datum: 12.04.13 16:31 odpovědí: 7 změna: 14.04.13 17:20

Zdravím, existuje něco, co bych natlakoval a chvilku to pomohlo tlačit vodu z 1 000l nádoby? Nemám na zahradě elektriku a mírně potřebuju popohnat vodu. Vytvořit pomocný tlak ruční pumpou? Nádoba není vzduchotěsně uzavřená!
Myslím, že nic takového neexistuje, ale kdoví...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 12.04.13 16:36

Tlakovat nádobu která není uzavřená se mi jeví poněkud obtížným *smich*

Ovšem řešení je - klasické ruční čerpadlo, pro tento účel bude asi nejvhodnější křídlové :

http://www.cerpadla-online.cz…rucni-pumpa/kridlova-cerpadla

Ohodnoceno: 1x

Datum: 12.04.13 20:19

Nejsem blbej :) To už můžu nosit vodu v konvici. Jde mi o to, abych třeba dvě minutky tlakoval nějakou nádobu, která následně podtlakem nebo jak, vytahne vodu a zrychlí ji o něco, abych třeba dvě minutky mohl o pět metrů dál zalít ve foliáči. A neříkejte mi, že mám chodit s konví.

Datum: 12.04.13 23:12

Nerozumím tak docela té Vaší myšlence o nádobě s podtlakem způsobujícím zalítí fóliáku. Pokud je Vám zatěžko pumpovat ručně, tak za podobný peníz existuje i motorizovaná veze čerpadla. :

http://www.uni-max.cz/benzinove-cerpadlo-na-vodu-4014/d/

Ohodnoceno: 0x

Datum: 12.04.13 17:43

Možností existuje hodně, ale žádná taková jakou si představujete.

Je možnost zmenšit odpory v potrubí od nádrže. Namontovat větší světlost hadice a minimalizovat spoje se zůženým průřezem.

Druhá možnost je zvednout celou 1000l nádobu do výšky a tím získat větší tlak.

Já bych volil nějaké malé zahradní čerpadlo s rozumnou velikostí elektromotoru, k tomu měnič napětí 12V na 230V a k tomu akumulátor (baterku do auta). Baterku necháte nabít doma a potom na zahradě poskládáte celou sestavu, a čerpadlo poběží. Jestli to vydrží půl hodiny nevím, ala možná jo. Ale investice do takového zařízení se bude vracet hodně dlouho.

Nebo elektrocentrálu...; nebo vodní čerpadlo poháněné spalovacím motorem; nebo solární panel a čerpadlo a nebo nějakého pomocníka který bude pumpovat.

Bez dodávky nějaké energie tu vodu nerozhýbete.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 12.04.13 20:24

Colombo,když on tam elektřinu nemá!

Jediná možnost je nádobu umístit do výšky.Já měl podobný problém,z lešenářských trubek jsem smontoval lešení,na které jsem posadil 3 ks 250 l sudů.Do nich jsem ze studny vodu načerpal ručním čerpadlem a zalévání coulovou hadicí.

JABRAKA

Datum: 12.04.13 19:40
Být to potok, tak existuje zařízení kterému se říká trkač. To dokáže čerpat vodu bez připojení energie ale voda z barelu asi nebude mít tolik pohybové energie aby se dal trkač použít.
doplněno 12.04.13 19:40: http://mve.energetika.cz/jineturbiny/trkac.htm
Ohodnoceno: 3x

Datum: 14.04.13 17:20

kdysi jsme meli rucni pumpu,jako byva na studni s pakou a to se dalo do sudu a pumpovala treba nafta,do kanystru.Kdovi,jesti jeste neco podobneho vyrabi.

doplněno 14.04.13 17:20:

byla plastova.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.