Kanadská a kamčatská borůvka

Od: Datum: 06.05.13 22:44 odpovědí: 1 změna: 06.05.13 23:13

Jaké koupit nejchutnější a nejodolnější jejich druhy? A co prosím znamená "pětiletost" či "tříletost kanadské borůvky? Nejsou tyto příliš náročné na pěstování? Děkujiii!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.05.13 23:13

Jak se to vezme náročná na pěstování.Kanadská borůvka potřebuje nezbytně velmi kyselou půdní reakci(velký podíl rašeliny) a dostatečnou závlahu,ale odmění se vám spoustou velmi chutných plodů.Tzv.Kamčatská borůvka(zimolez) není náročná na půdní podmínky,ale plody jsou většinou drobnější a mají snahu opadávat(novější odrůdy např.Duet mají již plody větší).Pozor na to,že je vždy lepší nejméně dvě rostliny různých odrůd pro značně vyšší plodnost.Jako třetí bych do volby přidal tzv.Amelanchierovu(indiánskou)borůvku jinak správně Muchovník olšolistý,který není také náročný na půdu,je samosprašný a plody velikostí konkurují Kanadským borůvkám a podle mne třeba odrůda Martin i chutí.Navíc Muchovník může dorůst do 3-5 metrové velikosti a sklizeň plodů pak je tomu úměrná.Mám na zahradě všechny popsané rostliny a můžu říct,že mne zklamal zimolez,s borůvkami spokojenost velmi dobrá a muchovník mi letos chystá první vzorky plodů,ale kupoval jsem sazenice na biofarmě Bormato,kde jsem viděl a ochutnal lán muchovníků v akci takže očekávám to nejlepší.A k poslední větě:znamená to stáří sazenic tzn,že už i u té tříleté by měla ukázat vzorek plodů a ta pětileté by už mohla slušně plodit,pokud ji nemordovali v malém přecpaném kontejneru.

doplněno 06.05.13 23:15:

Na této stránce máte myslím vyčerpávající popis odrůd včetně zkušeností a odolnosti

doplněno 06.05.13 23:15:

tady ta stránka http://www.mountberry.cz/cz/uvod/

Ohodnoceno: 3x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.