Zazimování Oleandru

Od: Datum: 13.11.09 16:36 odpovědí: 6 změna: 22.10.14 08:57

Chtěla bych poprosit o radu.Mám už mnoho let Oleandr.Prozatím zimoval od půlky listopadu do půlky dubna při teplotě 0-5°C v úplné tmě ve sklepě.Od dubna jsem ho i s květináčem sázela do volné půdy jižní stěně domu,kde celé leto kvetl.Bydlím 20km jižně od Zlína,myslíte že by při dobrém zakrytí přežil zimu venku tam kde je doposud?Pokud ano,čím a jak ho zakrýt.Před dvěma roky jsem si přivezla nízkou Opuncii s Kréty a ta mi zakrytá při této stěně loňskou zimu přežila.Děkuji.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: papene*
Datum: 13.11.09 16:47

:)Já osobně bych se bála nechat ho venku.Byla by ho moc velká škoda když ho máte tak dlouho.Zde nějaké rady,třeba se vám budou hodit:

http://www.ireceptar.cz/zahra…i-prenosnych-rostlin-oleandr/

Obalte květináče do zimního oděvu
Nebojte se obalit květináče už teď. Po prvních mrazech už bude pozdě. Na balení je vynikající bublinková folie, ale mnohdy postačí i staré tričko, které navíc obalíte alobalem. Ten teplo udrží mnohem déle, proto je na balení mrazuvzdorných rostlin ideální. Vhodné je i obyčejné chvojí.
Nestavte květináče přímo na zem. Betonová podlaha balkonu nebo studené kachličky rostlinám příliš neprospívají. Raději je podložte dřevěnými deskami, které zimu ke květináči nenechají dojít.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: laik*
Datum: 13.11.09 19:26

Ale s oůeandrem bych to neriskoval vlastní zkušennost a to jsem z jižní moravy

doplněno 13.11.09 19:27:

oleandrem omluva

Ohodnoceno: 0x
 
Od: dracek*
Datum: 14.11.09 19:22

oleandr nepžeije naší zimu ani po zakrytí ,vymrzne ,ptal sem se zahradnice

Ohodnoceno: 2x
 
Od: kytka*
Datum: 28.12.09 14:27

mám stejnou zkušenost ,venku bych olendr nenechala ,již mi jeden zmrzl a mám je na jižní straně -dost chráněné ale prostě naši zimu nezřežije. Mám také veliké oleandry-je hrozné je na zimu stěhovat. MUsím na rudlíku a do garáže.,která není vytápěná ale má 2 okénka . Zriovna dnes jsem je trochu zalila mají už nasazená poupata na květ. Tak 1x za 5týdnů je zaliji a přečkají zimu v pohodě.Letos je zaskočil sníh v říjnu, a mráz ale nic se jim nestalo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.12.09 17:05
avatar

Bydlím 30km severně od Zlína a oleandr zde nemá venku šanci. Máme jej přes zimu v chladné světlé místnosti při teplotě okolo 13°C. Tam je spokojený a během sezony nám svůj vděk dává najevo.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: jarm®
Datum: 22.10.14 08:57
avatar

Bohužel, pro takovou krásu jako je oleandr musíme něco udělat - zazimovat ho. Před roky jsem jeden zapomněla na zahradě, přišly mrazy, sníh - ani jsem si ho nevšimla. Když roztálo, dala jsem jej na přechodnou dobu do kůlny - ať nemá šok, ale jara se nedožil.V Chorvatsku mají oleandry venku, ale tam není taková zima - moc tam nemrzne. Já mám oleandry přes zimu v nevytápěné (kvůli nim) předsíni, kde je tak kolem 10-12 stupňů, má to okno a daří se jim skvěle.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.