Pokojový jasmín

Od: Datum: 13.03.13 16:43 odpovědí: 4 změna: 18.03.13 18:02

Potřebovala bych poradit, jak se starat o jasmín doma v květináči. Koupila jsem ho před týdnem a květy už jsou nyní hnědé. Zalévám ho obden, vodu z misky vždy vyleju. Mám ho na místě u jižního okna - zhruba stejně světlém, jako bylo v květinářství.Takže otázka zní, co mám dělat, aby mi hezky rostl a kvetl?

Děkuju :)

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.03.13 17:25

Jasmín čínský(Jasminum nudiflorum) je keř,který je i letos obalený žlutými kvítky.Připomíná zlatý déšť.Venku odolává i mrazům do - 10 stC.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x

Datum: 15.03.13 17:57

Jasmín vyžaduje slunce, ale ne přímé. Vyhovuje mu východní okno. Nesnáší zalévání studenou vodou. Problém opadávání květů je změnou prostředí, protože jasmín nemá rád přemísťování. Teplotu pěstování vyžaduje spíše nižší. Má rád skleníky a zimní zahrady. Jinak je to rychle rostoucí liána. Polévejte ho méně. Substrát nesmí proschnout, ale nesmí být ani příliš mokrý. Hnojit začněte až od dubna.

Ohodnoceno: 2x

Od: therushka
Datum: 18.03.13 18:02

Díky za odpověď! *hej*

Doporučujete po odkvětu ostříhat co zbylo z větviček na kterých byly květy?

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.