Abies koreana-hnednouci a opadavajici jehlice

Od: Datum: 23.08.09 10:42 odpovědí: 3 změna: 10.02.14 08:01

Dobry den,

nevedel by nekdo co chybi korejske jedli jez misty hnednou a opadavaji jehlice? Jinak roste dobre.

Zadneho skudce jsem si nevsiml, roste na ne uplne chranenem miste pobliz Ceskeho raje, korejska jedlicka o par zahrad dale vykazuje stejne priznaky.

Dekuji!

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 23.08.09 11:28

Tyto jedle jsou velmi citlivé na kvalitu ovzduší, je to jejich reakce na jeho zhoršující se kvalitu a vy s tím těžko něco uděláte... *nevi*

To je pro nás velmi špatné znamení... :(

Ohodnoceno: 0x

Od: technikjirik*
Datum: 24.08.09 05:36

Já ji pěstuju jako bonsai... mám ji na balkoně na jihozápad a ještě na severu čech kde si kyselý déšť s invrzí podává ruce... a je dobrá... předloni my v misce začala vykazovat stejné příznaky, takže jsem ji dal do země aby se zotavila a přidal jí hnojivo na konifery a postříkal fungicidem na houbová onemocnění... Ve vašem případě bych v tuto roční dobu použil jen ten fungicid na houbová a plísnová onemocnění... pokud máte poblíž růže nebo rajčata tak je možné že to chytila od nich... vypozorováno s praxe

Od: myse®
Datum: 10.02.14 08:01

No, nevím, sousedce vypadala že jedle odejde úplně - a nakonec jí někdo poradil, že je příliš v mokru - odhrabala kůru a přestala tolik zalívat a podařilo se. Třeba to bude tím...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.