Jakou zeminu pro rybíz?

Od: Datum: 08.03.13 00:04 odpovědí: 6 změna: 08.03.13 18:22

Dobrý den, mám dotaz na zeminu a to pro rybíz a angrešt. Vloni to bylo třetím rokem co jsme je zasadili a stále neplodí.Sem tam se ukáže nějaká kulička, ale na koláč to bohužel není.

Mám to nyní na jaře něčím pohnojit? A čím? Nebo jsem si myslela, že je vykopeme a dáme tam nějakou lepší zem ,ale teď jakou koupit. Vím, že je dobrý kompost, ale nemáme ho.

Děkuji za rady M.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: mowla*
Datum: 08.03.13 00:21

Pokud není kde si vytvořit kompost, lze koupit hnůj - http://prodejnazahradkar.cz/HH_Hnojiva.php

Vykopávat keře a měnit jim zem taky jde - ale zbytečně dojde k poškození kořenů, pohnojení je lepší.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.03.13 00:50

Pokud skoro neplodí, tak je něco špatně. Víte jaké máte odrůdy? Sázeli jste je pouze do země bez kompostu nebo substrátu? Nepochází z marketu? Hnojili jste je vůbec?

Ohodnoceno: 1x
 
Od: michalov*
Datum: 08.03.13 07:09

Hoďte mu teď na jaře Cererit a hlídejte si "Americké padlí".

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 08.03.13 09:02

Mana - pokud má keřík už korunku,což asi třetím rokem už má, tak to bude odrůdou. Přihnojte na jaře Cereritem a dejte jim ještě tento rok šanci. Pak vyměňte za nějaké dobré odrůdy, pokud možno rezistentní proti americkému padlí.

doplněno 08.03.13 09:03:

Dejte pozor, kde kupujete, hobby markety Bau- ... a Hornbach, apod. bych vynechala, nemám dobré zkušenosti, lepší je nějaké naše zahradnictví, kde přímo stromky a keříky sami roubují na podnože.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.03.13 09:33

Vykopávat a znovu sázet není vhodné. Přihnojte teď na jaře Cereritem, v květnu to můžete zopakovat a na podzim zapravte mělce hnůj, i ten granulovaný. Problém s plodností může být však úplně jinde než ho hledáte. Pokud mají stromky slušné přírustky, nemusí být problém ve výživě. Jestli dost kvetou a stejně nejsou plody, chybí opylení. Může chybět voda a stromky plody neudrží. Dále choroby, škůdci, nevhodné ph půdy. Kolik stromků máte a znáte odrůdy?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.03.13 18:22
avatar

Pokop navrhuje správné řešení.Angrešty a rybízy se obvykle sází už do zeminy,dobře prohnojené dobrým kompostem,nebo dva roky rozleželým hnojem.Po prokořenění už druhým rokem nasadí bohaté kvetení.Pokud ne,tak ten cererit je v pořádku.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.