Sedmikrásky místo trávníku?

Od: Datum: 07.03.13 12:14 odpovědí: 14 změna: 09.03.13 03:35

Nemáme zvířata pro která by jsme potřebovali na zahradě trávu a tak mě napadlo zasít místo trávy sedmikrásky,aby jsme nemuseli sekat trávu.Co si o tom myslíte,případně máte s něčím takovým zkušenosti?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 07.03.13 12:23

no. má to úskalí - např. když sedmikrásky pokvetou, tak to tam budete mít plný včel.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: xxxx*
Datum: 07.03.13 12:24

Napad je to dobrý, ale kde chcete vzít kolik setby na sedmikrásky? Na druhé straně myslíte, že tam tráva nebude? Sedmikrásky nerostou natolik hustě, aby udělali koberec. Pochlubte se pak výsledkem

Ohodnoceno: 0x
 
Od: mowla*
Datum: 07.03.13 12:33

Sedmikrásky jsou ´odporný hnusný plevel´ :-D, ale trávu nenahradí. Namísto trávníku je možné použít některé plazivé dřeviny - skalník, jalovec, pokud je půda suchá (nejlépe ´vápencová´),pak i nějaké sukulenty - třeba rozchodníky. Ale tyto ´náhrady´ mají to minus, že nejsou pochozí.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: arwi®
Datum: 07.03.13 12:36

Právě,že to musí být něco,po čem se dá běžně chodit.

Datum: 09.03.13 03:31
avatar

no je takova plaziva rostlina, ze po tom muzete jezdit nalozenou tatrovkou a nic, ale ze bych to chtel mit misto travniku, ble... na stani pro auto a misto chodniku je to mozna luxusni

Ohodnoceno: 0x
 
Od: ben®
Datum: 07.03.13 12:52
avatar

Dobrý den, nejsem odborník přes trávu, ale vím, že je řada druhů trav. Možná je i nějaký, který se nemusí sekat moc často, protože neroste vysoko (možná ten, který se používá na fotb. hřišti=?).

Možná někdo poradí vlastní zkušenost s nízkorostoucí trávou nebo se zeptat v prodejně s osivem.

Také jsem našel něco na internetu, kde je slibován hustý a nízký trávník - tak by to asi šlo použít. Je to ale trochu dražší, než normální trávní směska. Zdravím!

Ohodnoceno: 0x
 
Od: oreno*
Datum: 07.03.13 13:55

Zdar arvi®! Skúšal som niečo podobné, no s nevalnými výsledkami :( Zohnať špeciálnu zmes by nemal byť až taký veľký problém, je toho dosť na trhu http://www.aros.cz/sk/travni-smesi/aros-prim/natur/ Horšie je to už s prípravou pôdy pod výsev.

1./ Je nutné zbaviť pozemok dôkladne pôvodného porastu a tu je pes zakopaný. Likvidáciou pôvodného porastu bežnými prostriedkami typu "Roundup" http://www.lacnepostreky.sk/p…y.proti.burinam/roundup.aktiv zlikviduješ len vzídenú vegetáciu. Prípravok nie je prijímaný korienkami rastlín ani semenami, ale len listovou plochou.

2./ Keď takto pripravený (odburinený) pozemok pred výsevom zkypríš, dostane sa časť nevzídených semien a korienkov rastlín z hlbšieho profilu na povrch a si fakticky na tom rovnako ako na začiatku celého procesu :( ...

Skúšal som aj obrátiť garde. Najprv som zkypril pôdu odstránil pôvodnú vegetáciu (nadzemnú časť a korienky) ... počkal som na vzídenie pôvodných semien a korienkov (ktoré sa skyprením dostali na povrch) a potom som nasadil herbicíd. Až po niekoľkých dňoch, keď bol zjavný účinok herbicídu som vysial špeciálnu zmes. A výsledok?! Tiež nič moc, od mojich predstáv, ako má vyzerať zakvitnutá lúka na hony ďaleko. Kde tu štica (trs) margarétiek či inej bylinky ale poväčšine len dáka bujne rastúca vysoká tráva a pýr *nevi*

P.S. Ak som niekoho unavil dlhým príspevkom, tak sorry, ale sám veľmi hľadám odpoveď na otázku ako dopestovať peknú zakvitnutu lúčku s potrebou minimálnej údržby (max. 2x klasické kosenie kosou:)) ...POZNÁ NIEKTO ODPOVEĎ?

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 07.03.13 16:30
avatar

Než bude po zasítí louka jako louka, musíte sekat tak 3x do roka a počkat tak další 4 roky. Není to hned. Tady je nějaké povídání, počtěte http://www.ekozahrady.com/kvetnate_louky.htm

Ohodnoceno: 0x
 
Od: koukolik
Datum: 08.03.13 11:43

A jak dlouho už se snažíš? Já jsem před 2 lety vysel směsi od Planta Naturalis a musím přiznat, že první rok byl tragédie. Stejně jako u tebe vzrostl hlavně plevel. Takže sekat, sekat a sekat. Druhý rok už se začaly objevovat ostrůvky květinek a plevel nerostl tak rychle. Nádherně vykvetly třeba kopretiny. Až mi to bylo líto sekat. Jsem moc zvědavý na rok třetí.

Po zkušenostech svých a prostudování nějaké literatury si myslím, že trpělivost je na místě, tzv. louka může vzcházet i několik let. Taky počítej s tím, že ne všechny rostlinky ze směsi se ujmou - každá potřebuje trochu jiné podmínky a i proto je ve směsích tolik druhů. Hlavně nedosévat travní směsi! Některá holá místa jsem takto "upravil" a teď je tam fakt jen trávník, který utlačuje jiné rostlinky *nevi* Podle mě je nejlepší, nechat přírodě volnou ruku, jenom přiměřeně sekat a nic si nedělat z posměšků okolí. Však přijde den ...

Když se vrátím k původnímu dotazu: sedmikrásky bych k sobě taky rád dostal ale nedaří se, zatím mi vykvetly tak cca 4. Četl jsem, že potřebují kyselou půdu, jinak strádají. A osivo jen ze sedmikrásek se shání dost těžko. Někdo je rozkvetlé natrhá někde na louce, usuší a pak rozhodí na záhon.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.03.13 16:02
avatar

zasít sedmikrásky nebude tak jednoduché,už tady je rada, že zahrada bude plná včel a navíc při pravidelném sekání trávy sekačkou a Vám velice rychle sedmikrásky rozmnoží tak, že tam budou v obrovském množství.osobně bych dal přednost zasít trávu,ale vyberte si podle podmínek (ne žádou univerzální) a můžete ji sekat 2x za sezonu,jako naši předkové a namíchat do ní postupně i "plané květiny" a pěstovat ji třeba jakou louku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 07.03.13 22:23

http://www.profizahrada.cz/a/…udopokryvne-kvetouci-trvalky/

Mrkněte na tento odkaz. Jsou tam možnosti trvalek snášejících sešlapávání. Sedmikrásky jsou sice pěkné, ale jako pochozí nejsou vhodné a při rozbahnění byste tam stejně nemohli šlápnout, jinek místo sedmikrásek by byl tankodrom a mohli byste začít znovu. Udělat louku a sekat 2x za rok Vás nezbaví problému co s trávou. Nerudovský problém, kam s ní,budete řešit sice jenom 2x, ale za to s větším množstvím trávy. Pohled na půl metru vysokou trávu s vyšlapanými cestičkami by asi pro mne nebylo to pravé.Myslím si, že stejně nakonec skončíte u klasického zátěžového trávníku.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.03.13 10:29
avatar

Pán od nás ze vsi měl plný dvorek sedmikrásek a ani je nechtěl. Když totiž sekal, sedmikrásky se mu množily a houstly jako divé, každým jen tím useknutým kouskem, všechno prý mu zakořenilo a sedmikráskový koberec houstl a houstl. V létě to tam měl samou včelu.

A ten chudák si najednou umřel. Domek koupil jiný majitel, který vlastní 3 irské vlkodavy. Ze sedmikrásek je najednou rozbahněné oraniště. Spíš vlkodavský tankodrom.

Takže k rozmnožení sedmikrásek stačí pravidelně a často sekat.

O odstranění sedmikrásek pes, který zdálky vypadá jako odrostlejší tele. Raději hned tři! Jaga.:D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.03.13 03:35
avatar

na odstraneni vseho rostouciho z povrchu az na hlinu jsou dobre slepice :D

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.03.13 18:24
avatar

Sedmikráska je rostlina,která roste speciálně na velmi chudé půdě.Každým přihnojením dusíkem(chlévská mrva) ji zničíte.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.