Měsíční jahody v truhlíku

Od: Datum: 03.03.13 15:31 odpovědí: 3 změna: 04.03.13 22:48

Jak pěstovat měsíční jahody? Chtěla bych je doma v truhlíku.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 03.03.13 16:02

Nejznámější odrůdou měsíčních jahod je odrúda Rujána. Množí se výsevem právě v této době. Nasít do misky, příkrýt igelitem, přepichovat ve fázi 2 pravých listů. Pěstovat můžete na záhoně nebo v truhlíku. Mírně kyselý substrát, slunce, přiměřená zálivka. První plody můžete mít z výsevu už letos.Pokud se necítíte na výsev a piplačku od semínka, kupte sadbu. V truhlíku můžete skusit i stáleplodící jahody a jahody převislé.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asiasi*
Datum: 03.03.13 19:24

Měsíční jahody jsem si vypěstovala z kupovaných semínek, plody byly na úrovni lesních jahod - voňavé, sladké, ale drobné. Takže jsem přešla na stáleplodící, z kupované sadby. Známá si pochvaluje převislé jahody pěstované v květináči/misce/.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 04.03.13 22:48

Na výsev měsíčních jahod je už dost pozdě,semínka měla být v substrátu na parapetu už nejlépe v lednu pokud chcete sklízet něco už letos.Ale rozhodně to můžete zkusit i teď,jen se letos dočkáte jen nějakého vzorečku na ochutnání.Semínka se sejou na povrch,jen lehce přimáčknout,přikrýt igelitovým pytlíkem a udržovat ve vlhku,ne pod vodou a po vzjití přepíchat po jedné do sadbovače,kelímku,když mají jeden dva pravé lístky.Předem upozorňuji,že je to piplačka na pinzetku nebo jemné prstíky.

Ohodnoceno: 1x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.