Šípkový keř-prořez

Od: Datum: 01.03.13 11:18 odpovědí: 7 změna: 12.03.13 21:16
avatar

Dobrý den.

Máme před domem dost nevzhledný šípkový keř a chtěl bych se zeptat,jetli je vhodné ho teď a hlavně jak prořezat.

Říkám si,že než začne jaro,bylo by dobré ho nějakým způsobem upravit.Pochybuji,že by mi ho obec dovolila odstranit. Za rady a odpovědi předem všem děkuji a přeji hezký den. Štrach S.


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 01.03.13 11:48

Jestli je to úplně obyčejný šípek, tak ho omelte, jak je libo, klidně až ke kořeni a on zas vyrazí a poroste jak divý. A pokud vím, tak na likvidaci šípku se žádné vyhlášky a nařízení obce nevztahují, takže bych to ostříhala a pak jak vyrazí, dvakrát za léto postříkala nebo namazala Glyfoganem, silnější koncentrací. No a obecně je právě teď do rašení, nejvhodnější doba na střih růží.

Ohodnoceno: 4x
 
Datum: 01.03.13 11:56
avatar

Mnohokrát děkuji-lepší radu jsem si nemohl ani představit-naprostá spokojenost-jdu na to *ua*

Datum: 01.03.13 15:39
avatar

Myslím, že se musí hlásit kácení pouze stromů, u keřů ne. Šípků je všude plno. Mám ráda přírodu, ale se šípkem bych si taky hlavu nedělala. Max. jestli se znáte se starostou, sdělte mu mezi řečí */třeba v hospodě/, že tu ostudu, co máte před domem chcete NA VLASTNÍ NÁKLADY odstranit, aby obec dobře vypadala. To jistě bude souhlasit. A když ještě přidáte, že tam v budoucnu hodláte navíc raději zasadit stříbrný smrk, uvidíte, že dobře pochodíte. Možná i panáka Vám poručí. /to si nedělám srandu/. *pivo*Jaga.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.03.13 21:14
avatar

Bajajaga, si děláte srandu nebo to myslíte vážně? Já bych to brala jako recesi, ovšem laik jako doporučení :( Ale jestli to myslíte jako doporučení, tak... ach jo.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 02.03.13 11:23
avatar

Myslím,že pokud je šípkový keř někde u cesty,nebo u plotu,není potřeba ho hned likvidovat,krásně zjara kvete a jeho plody na podzim také zahradu nehyzdí.Pro údržbu stačí redukovat počet a délku výhonů.

JABRAKA

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 02.03.13 14:22
avatar

Ono Vás to brzy přejde! Nezávidím Vám tuto práci.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 12.03.13 21:16
avatar

Pokud je to hodně hustý a přerostlý keř, tak bych odstranila asi polovinu větví, začala od nejstarších, nejtlustěších a suchých. Keř pěkně pokvete a na podzim bude plný plodů a v zimě plný ptáků.

Je k zamyšlení, že lidé ptákům systematicky likvidují přirozené zdroje potravy a sypou draze placené zobání.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.