Po čem sázet či nesázet

Od: Datum: 28.02.13 16:45 odpovědí: 6 změna: 28.02.13 18:07

Dobrý den, prosím o radu, nevíte prosím jestli je někde nějaká tabulka, nebo článek co po čem zasadit či nezasadit? Například co mohu zasadit na místo kde jsem loni pěstoval rajčata, česnek, mrkev atd. a co bych naopak neměl na toto místo zasadit? Děkuji za tipy a rady.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 28.02.13 17:29
Ohodnoceno: 2x

Datum: 28.02.13 17:43

Děkuji Vám za tip na stránku, už jsem si ji přečetl*cteni*, něco takového hledám. Nějak jsem podobnou stránku nemohl najíti. I za případné další tipy předem děkuji .

Datum: 28.02.13 17:52

Článek je dobře napsán, jen bych měl pár připomínek. Čtyřleté střídání bych sloučením první a druhé skupiny změnil na tříleté, protože čerství hnůj (první skupina( by se neměl používat. Na zelené hnojení nevybírejte druhy příbuzné s pěstovanou zeleninou, např, hořčici a řepku kde pěstujete košťáloviny.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 28.02.13 18:06

A když čerstvý hnůj zaryji na podzim, tak jaře mohu normarmálně vysévat zeleninu, ne? Babička mi to kdysi říkavala, ale já si za nic na světě nemohu vzpomenout *zed*,nebo si nejsem jistý*nevi*. Pokosená tráva, která na hromadě zhnije, mám zacházet podobně jako s čerstvým hnojem?

Datum: 28.02.13 17:49

V podstatě je dělení osázených ploch logické.V první trati se půda vyhnojí (chlévskou mrvou) a má přebytek dusíku.Proto se tam sázejí zeleniny,dobře snášející dusík.Tedy brambory,košťáloviny.Druhý rok na tomto místě se dají nasázet rajčata,okurky.Třetí rok luštěniny,salát a kořenoviny.další rok cibule,česnek.A takový je v podstatě koloběh živin.Samozřejmě je živiny potřeba doplnit minerálními hnojivy.Je tedy potřeba dbát na potřeby sázených rostlin.

JABRAKA

Ohodnoceno: 2x

Datum: 28.02.13 18:07

Děkuji za odpvěď*palec*.

doplněno 28.02.13 18:08:

oprava "odpověď"

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.