Jak pěstovat jarní česnek

Od: Datum: 24.02.13 17:19 odpovědí: 7 změna: 13.03.13 16:23

Chtěla bych začít pěstovat česnek, ale nemám s tím zkušenosti. Vysázela jsem ho předloni na podzim a on přes zimu vymrzl. Letos bych to chtěla zkusit na jaře ale nevím, kdy se sází a kde ho koupit, aby se člověk nenapálil. Dívala jsem se na stránky Ing. Kozáka z Poběžovic. Začíná prodávat sadbu 1 května a to se mi zdá dlouho díky za radu

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: 111*
Datum: 24.02.13 17:37

Pan Kozák má perfekt stránky. Řádně počíst...Pěstování česneku...loni mi také vymrzl...žádnásadba v roce 2012 nebyla na trhu z Česka.. Objednávky vkvětnujsou na sázení na příští rok

Ohodnoceno: 0x

Datum: 24.02.13 21:39

Jarní česnek se vysazuje brzo na jaře, pokud to počasí dovolí, tak už v březnu. U nás se dá sadbový jarní česnek zakoupit v semenářství. Možná ho bude mít v nabídce Baumax, nebo Hornbach.

Datum: 24.02.13 22:37

U Kozáka si můžete objednat sadbu pro sázení na podzim letošního roku.Objednat musíte hned prvního ráno, protože bude okamžitě pryč. Sadbu na letošní jaro můžete ještě sehnat v zahrádkářských obchodem, ale bude to sadba francouzského česneku.Nekupujte na tržištích.Sázet jak uvádí brunecova.

Datum: 13.03.13 14:27

teď si to pěkně schytám, ale jdu na to: každý rok si v obchodě s potravinami vyhlédnu hezčí česnek (velké stroužky) třeba i narašený, španělský a sázím. Vím, že se to nemá - není to sadba a navíc ani není český. Je mi to jedno. Na těch mých 30 sazenic mi to stačí a každý rok je česnek hezký (loni méně).

Stejně jako brambory... na ty moje 3 řádky se mi sadba nevyplatí. :)

doplněno 13.03.13 16:21: nicim nemorim, z 30 nevyrostou 3, tak to neresim.
sazejte kdy chcete. ja bych sadil hned jak sleze snih. jednou jsem sazel i v dubnu, ani snad nebyl mensi.

Od: sisina
Datum: 13.03.13 15:14

Dobrý den, máte pravdu, zkusím to také. Stačí to do konce března? A moříte před tím sulkou?

Datum: 13.03.13 16:03

Částečně souhlasím s Claymanem. Také nekupuji vyloženě sadbový. Ale na trhu si vyberu pěkný český . Ten přeci jenom voní a hlavně pálí "po našem".

Ohodnoceno: 2x

Datum: 13.03.13 16:23
ideal souhlasim. Ted jsem koupil krasny spanelsky, velke fialove palice a vypadal stejne jako ten z Moravy zarucene cesky. Palil slusne. :)

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.