Zčernání loni vysazených thují

Od: Datum: 06.03.13 13:48 odpovědí: 3 změna: 06.03.13 14:22

Dobrý den. Potřebuji poradit s pěstováním thují. Loni jse na jaře vysadíl několik htujek Smaragd. Nyní jsem je prohlížel a zjistil jsem, že některé větvičky zčernaly. Již jednou se mi stalo, že stromeček zčernal celý a uschl. Prosím poraťe mi co s tím mám udělat. Děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: ladaadal*
Datum: 06.03.13 14:11

Hodně thují odchází kvůli nedostatku vody. Měl jsi je pořádně prolité poslední den před mrazy? Asi bych v první řadě zkusil vodu. Denně kýbl ke dvoum ke třem. Jestli se nevzpamatují a není to poprvé, poradil bych se s odborníkem. Můžeš mít něco v zemi nebo v okolí, co škodí. Když je to tou vodou, tak většinou reznou, tak nevím, jak s tím černáním.

Ohodnoceno: 0x

Od: mowla*
Datum: 06.03.13 14:14

Hodně zalít... ;)

Černání thují je ponejvíce způsobeno jejich ´očůráváním´ psy nebo kocoury při značkování ´rajónu´, pomůže hojná zálivka. Druhou možností je napadení houbou, v tom případě by se na odumřelých vtvičkách měly objevit plodnice těchto hub. Třetí možností je nevhodná aplikace nějakého postřiku (za slunečného počasí).

Ohodnoceno: 0x

Od: ben®
Datum: 06.03.13 14:22

Dobrý den, zkuste se podívat viz odkaz - tam je vysvětlení ohledně smrčků a třeba to pomůže i Vám. Zdravím!

https://www.poradte.cz/rostli…usychajici-smrcky-rezavi.html

Ohodnoceno: 1x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.