Dracena - žloutnutí listů i kmínku

Od: Datum: 03.11.12 13:16 odpovědí: 4 změna: 03.11.12 16:16

Zdravím,

mám asi tři měsíce Dracenu lucky bamboo. Posledních asi 14 dní začala žloutnout - a to i konec kmínku. Čím by to mohlo být? Zalívám jí spíš méně než více (cca 1x za 14 dní).
Napadlo mě, jestli to nějak nesouvisí s tím, že jsem začal topit (wawkama) a je tu sušší vzduch - ale že by jí to dalo až takovou sodu?

Děkuji za každý tip,

Ondřej

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: pacourek*
Datum: 03.11.12 13:28

Rostlina je poškozens suchým vzduchem

doplněno 03.11.12 13:29:

oprava poškozena

Datum: 03.11.12 13:41

Dracena by měla mít stále vlkhkou zeminu. Dobře snáší suchý i vlhký vzduch. Když jste začal topit, tak by bylo dobré zvýšit i zálivku. Vhodné je i občasné pohnojení tekutým hnojivem na palmy. Nedostatek světla, vláhy a výživy může také způsobit žloutnoutí listů.

doplněno 03.11.12 14:21:

Píšete, že jí zaléváte 1x za 14 dnů, tak nemůže být přelitá. Zemina má být vlhká, ne promáčená. Hnojivo se přidává do běžné zálivky. Já hnojím pokojové květiny od konce února do konce října. Pokud trpí ale nedostatkem živin, tak se žloutnutí listů nezastaví. Hnojil jste jí někdy?

Od: ondrasheq*
Datum: 03.11.12 14:12

No jo... co když je ale přelitá? Co dál vlastně? Zalít s hnojivem?

Od: hahanaj*
Datum: 03.11.12 16:16

Tyto rostliny nejsou na dlouhé pěstování - také jsem je měla , vždy mě někdo obdaroval kyticí a bylo tam bamboo - uřízla jsem sazenice a dala do vody zakořenit a mám už velké rostliny .Samozřejmě s rovným kmínkem , protože tento kroucený je uměle vytvořen

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.