Neznámá pokojová rostlina

Od: Datum: 08.12.13 23:55 odpovědí: 10 změna: 31.12.13 16:53
avatar

Nepomohl by někdo z vás s určením rostliny na obrázku? Rád bych ji namnožil, protože se stávající se již pomalu nedá bydlet. Hledal jsem na všech možných webech zabývajících se pěstováním rostlin, ale bohužel jsem nikde neuspěl. Takže kdyby někdo věděl...Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 09.12.13 00:25

Mohu se zeptat, na jakých všemožných webech jste hledal? Jedná se o jeden výhon rostliny Dracena marginata, většinou je nabízený tvar rostliny se třemi výhony, rostlina se množí jednoduše, rostlinnými řízky.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.12.13 00:45
avatar

Děkuji, dracenu znám - bývá často v čekárnách u lékaře, kde jsem také častým hostem. Bohužel s Vámi nemohu souhlasit - nasazení listů na kmínku vyobrazené rostliny je jiné než u draceny a právě tento markant na žádném snímku na webech není. Obrázek je uložen ve vysokém rozlišení, když ho zvětšíte budou tyto detaily zřetelnější.

P.S. Kapradina u paty rostliny je umělá.

Datum: 09.12.13 01:23

al. nerozumím vám, na vašem snímku je dracena, která trochu trpí nedostatkem světla nižší vzdušnou vlhkostí, ale jinak je vcelku dobře narostlá na pokojové podmínky. Nevím co myslíte jiné nasazení listů? že rostliny, které jsou focené na webech jsou ze skleníku a mají listy nahoru a vaše rostlina je má ohnuté dolů?

doplněno 09.12.13 01:29:

a že jsou listy dál od sebe, to je nedostatkem světla, rostlina se vytahuje

doplněno 09.12.13 01:34:

na fotce je rostlina pěstovaná v optimálních - skleníkových podmínkách, a pokud nemají rostliny stejné podmínky, tak nebude jejich vzhled stejný, ještě mi prosím odpovězte, na jakých webech jste hledal, dracéna je na všech webech, které se věnují pokojovým, nebo tropickým rostlinám

Ohodnoceno: 0x
 
Od: martinxx1
Datum: 09.12.13 09:31

dracena to určitě není,tedy alespon ne marginata...

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.12.13 12:58
avatar

Máte pravdu, na Vámi prezentovaném snímku je jistá podobnost s rostlinou na kterou se ptám. Na vysvětlenou uvádím - protože název rostliny neznám, hledal jsem rostliny podobné vzrůstem a vzhledem. Jste zřejmě zkušený pěstitel, ale jistě mi dáte za pravdu, že laickým porovnáváním obrázků na webech které obvykle nezkušený pěstitel vyhledává, takovouto rostlinu nenajdete.

Datum: 09.12.13 17:13
avatar

Není to Fíkus binnendijkii?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 09.12.13 19:17
avatar

Vracím se k této rostlině už poněkolikáté, ale určit ji neumím.

Nějaká dracena by to mohla být, nejvíc mě k ní vedou roztřepené špičky starších listů, u draceny a dračinky (Cordyline) se to v suchém vzduchu stává. Ale olistěnou dracenu po celém kmeni jsem snad ještě neviděla.

Určitě to není Ficus binnendijikii.

Hodně mě to táhlo k olendru (Nerium). Při prohlížení obrázků jsem objevila, že pod českým názvem žlutý oleandr se skrývá jiná rostlina - Thevetia peruviana. Ale myslím, že u této rostliny by se v suchém vzduchu listy netřepily, prostě by upadly.

Soudím, že rostlina není z prodejny, že je do doma zakořeněná větvička něčeho, klidně něčeho málo známého přivezeného ze zahraničí. Z prodejny by byla mírně košatá, tu na obrázku už jste měli zaštípnout a nechat trochu rozvětvit už dávno.

Přesto bych teď ještě vydržela a počkala do jara. Na jaře všechno zakořeňuje mnohem spolehlivěji.

Ohodnoceno: 2x
 
Datum: 09.12.13 22:34
avatar

Pokud chcete rostlinu určit uplně přesně, tak je potřeba poskytnout více detailů rostliny - nasení listů stonek, jejich zbarvení, někdy pomůže i zbarvení kořenů. A ne pouze jeden tmavý obrázek vypovídající akorád o tmou mořné kytce. Jinak bych Vás upozornila, že při určování rostliny není směrodatné sledovat jen podobnost s jným druhem, ale hledat pecifické znaky pro jednotlivé druhy, a především je nutné do určení promítnout i olišnosti způsobené jinými stanovištními podmínkami, výživou atd. Každá rostlina je jedinečná. Každopádně co se dá soudit podle horší fotky, tak dracena to nejspíš je.

Ohodnoceno: 3x
 
Datum: 10.12.13 20:11

A není to fíkus?to chce obrázek zblízka.

doplněno 10.12.13 20:25:

Tohle je fíkus.

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 31.12.13 16:53

Já bych to typovala na Dracaena sanderiana. Jsou i kultivary s bílým nebo žlutým okraje listů. Množí se odříznutím části stonku nad očkem. Dáme do vody až pustí kořínky, pak vysadíme do hlíny. Na mém snímku je více stonků bílé vormy, focené v jednom parku ve Španělsku.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.