Co je to

Od: Datum: 25.05.13 21:35 odpovědí: 10 změna: 29.05.13 14:26
Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: fino97*
Datum: 25.05.13 21:38
Ohodnoceno: 2x
 
Od: lilik1005*
Datum: 25.05.13 21:42

děkuju :)) to bude asi ono :)

Od: fino97*
Datum: 25.05.13 21:57

Nemate zac :) ...jo z linku smazat tecky na konci...

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lilik1005*
Datum: 25.05.13 22:08

Kdyby jste náhodou ještě něco věděl, tak mám tady celou rubriku, kterou už nevím jak určit ... určitě by mi to pomohlo... http://s128.photobucket.com/user/Vindork/library/Kytky :))

Datum: 25.05.13 22:36
avatar

1. Hluchavka nachová

3. podle květů by to mohl být Rozrazil rezekvítek

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 28.05.13 14:46
avatar

Žáčku milý, všechno to vyházej a začni znovu. Tohle není herbář, to je hnus fialovej! *blee* To vám ve škole neřekli, jak na to? To Tvoje vypadá, jako bys to na poslední chvíli vytahal koze z huby, v lepším případě z koše s krmením.

1/ Rostlina se lisuje tak, aby tam byl LIST, KVĚT a STONEK. Aby bylo zřejmé, o co jde a bylo tam co nejvíce znaků pro určení. Ty Tvé uškubnuté samotné lístky by neurčil ani archanděl Gabriel. To je fakt maximálně pro králíky.

2/ Rostlina se, pokud to její velikost dovolí, lisuje CELÁ. Když se celá na papír nevejde, stonek se tvaruje do písmene V, N nebo M.

3/ Před lisováním se lístky i květ řádně upraví, aby to nebylo pomačkané a přes sebe, jak to u několika rostlin máš. I tohle ztěžuje určování.

Takže: ten 1. obrázek, myslím že jediný lepší, je skutečně VLAŠTOVIČNÍK VĚTŠÍ.

Dál: 1/ HLUCHAVKA NACHOVÁ

2/ SVÍZEL /bez květů nemohu říct, jaký, nejspíš povázka, ale jisté to není/

3/ ROZRAZIL NITKOVITÝ

6/ BUK LESNÍ

7 a 8/ POPENEC BŘEČŤANOVITÝ

9/ KOPRETINA BÍLÁ - proč lisuješ to ubohé poupě a nepočkáš si pár dní, až rozkvete? Takhle je na tom pendrek vidět a nemá to cenu bez květu.

10/ Pravděpodobně odervaný list TOLICE VOJTĚŠKY

14/ KNOTOVKA ČERVENÁ - tak ta u nás v nížině neroste. Z jaké oblasti jsi? Ta roste v horách a podhůří, hodně je třeba rozšířená v Krkonoších.

15/ Odervaný list ORLÍČKU /jestli planého či zahradního, to z tohoto fragmentu nikdo nepozná./

Byla bych pro, abys začal znovu. Sbíral celé a rozkvetlé rostliny. Chráněné nebrat! Za den máš klidně 20 - 30 rostlin, vylisované tak do týdne a budeš se moci pochlubit pěkným herbářem. To Ti za to stojí. Jaga.

Ohodnoceno: 2x
 
Od: lilik1005*
Datum: 29.05.13 13:14

Sama bych byla pro udělat herbář znovu, bohužel nám byl zadán velice pozdě a uznáte, že letos, dokonce i teď nic nekvete... :) Navíc na škole nemáme díky tomu takové požadavky, nevyžadují po nás kořen ani květ :)

Datum: 29.05.13 14:26
avatar

Já Ti dám, že nic nekvete! Jeden strejda pokaždé říkával: Lepší dobrá vejmluva, nežli psovské h...!:D

V současné době, jak se dívám kolem sebe, najdeš v lese: dokvétající konvalinky, pstroček dvoulistý, kokořík vonný, mařinku vonnou, kapraď samce, papradku samici, osladič obecný, janovec metlatý, ostružník křovitý, ostružník maliník, jahodník obecný, brusnici borůvku, brusnici brusinku, trnovník akát... ...a další.

Na lukách: chrastavec rolní, kohoutek luční, pryskyřník prudký, zvonek rozkladitý, kozí bradu luční, vičenec ligrus, srhu říznačku, lipnici roční, jetel luční, pryskyřník plazivý...

Doma na dvorku a zahrádce najdu: kopřivu dvoudomou /i když je stále vykopávám/, bez černý, rozrazil rezekvítek, sedmikrásku chudobku, česnáček lékařský, ptačinec žabinec, pryšec křižmolistý, penízek rolní, kokošku pastuší tobolku, kakost smrdutý, drchničku rolní, hluchavku bílou, jitrocel kopinatý...

A to jsem jich ještě desítky, ba stovky zapomněla. Jen se nevymlouvej! Sbírej rostliny kvetoucí, to je podstatné. Podle květu je snadno určíš.

Před lety jsem dělala na dětském táboře hlavní vedoucí. Ze svačin jsem si uschovala skleničky od přesnídávek /bylo jich moc/, vyrazila sama do okolí tábora a za 2 hodiny jsem přinesla skoro 300 běžně rostoucích rostlin. Popsala jsem a udělala z toho dětem výstavku. Těšila se značnému zájmu. Ani ostatní vedoucí nechtěli věřit, že jen okolo tábora roste tolik druhů rostlin... Tak to vidíš, kdo hledá, najde. Jaga.:)

Ohodnoceno: 1x
 
Datum: 28.05.13 15:14
avatar

Babajaga mi mluví z duše. Ještě bych přidala, že je potřeba trhat rostliny plně vyzrálé nikoliv rašící. Pak je jasné, si to sám nedokážeš určit. Nicméně (a to teď nemyslím jen na tebe), mě překvapuje, že studenti neznají a ani nejsou schopni poznat ani ty nejznámnější a nejběžnější druhy. A to určitě učitel nosí rostliny do třídy a beztak budou mít na konci roku poznávačku. Ach jo :(

doplněno 28.05.13 15:15:

Ještě doplním, že pětka je zřejmě Forsythia

Ohodnoceno: 0x
 
Od: lilik1005*
Datum: 29.05.13 13:20

Nejběžnější druhy ano, ale aby učitel nosil do třídy rostliny to ne... bohužel máme špatně navržený ŠVP a máme jen jednu hodinu biologie týdně. Z rostlin jsme stihli jen to základní a ještě jen okrajově... Herbář nám zadali, i když si myslím, že na tento ročník je to naprosto nevhodné

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.