Nemoc pokojové rostliny

Od: Datum: 06.02.13 16:02 odpovědí: 2 změna: 07.02.13 17:21

Prosím,poraďte:vyskytla se mi na kmínku malé palmičky divná věc:je potažen lehkou vrstvou jakoby vaty.Dověděla jsem se,že to má být "VATICE".A prý hned kytku vyhodit.Začáná to pomaloučku i na 2.palmě-je nádherná a stála hodně peněz.Nikde na NETu nemohu naléz takový výraz.Nerada bych to vyhazovala.Poradíte někdo,co se s tím dá dělat?Děkuji!


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: pacourek*
Datum: 06.02.13 16:13

Je to vlnatka (neřeknu vám ktera)palmičku dejte do karanteny (dejte ji co nejdál od ostatních)a pořidte si chemický postřik

doplněno 06.02.13 16:17:

Dobrý postřik je Mospilan

Ohodnoceno: 2x
 
Od: nik*
Datum: 07.02.13 17:21

Váš problém se může jmenovat také

Červci _ Coccinea -
Hmyz tohoto podřádu hmyzu je maximálně 5 mm velký. Dospělí samci neškodí a žijí jen krátce. Bezkřídlé samice mají často smyslové orgány a nohy zakrnělé. Ústní ústrojí je bodavé a savé. Tělo bývá u většiny druhů kryté různými bělavými štítky, nebo povlakem z vosku. Jsou to velmi nebezpeční škůdci, kteří často ve velkém počtu sají na všech částech rostlin včetně kořenů. V našich podmínkách žije okolo 130 _ 200 druhů. Některé druhy se špatně rozpoznávají, neboť jsou velmi nenápadné ( štítenky a puklice ) a připomínají hrbolky kůry. Nápadné jsou zase červci ( druh červcovitých - Pseudococcidae ). Vylučují bělavá vosková vlákna a jejich kolonie je jimi celá pokrytá. Dají se snadno zaměnit s některými mšicemi, zejména vlnatkami. Pod mikroskopem je vidět rozdílná stavba těla. Červci jsou fytofágní. Sají na nejrůznějších částech rostlin, často na měkkých růstových hrbolech, v páždí řapíků či větévek, naspodu listu.

Avšak v obou případech je aplikace ochraných prostředků stejná, nebo podobná. Je potřeba všechny podezřelé chomáčky odstranit a také očistit okolí napadené rostliny. Nákaza se mohla k Vám domu dostat s jinou, novou, přinesenou rostlinou. V tom případě je také potřeba najít zdroj nákazy.

Není to jednoduché a proto Vám držím palce.

Více najdete na adrese http://www.kvetinyproradost.c…ojove-rostliny/skudci-rostlin

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.