Lopatkovec neunesl přemístění

Od: Datum: 08.04.13 07:44 odpovědí: 6 změna: 10.04.13 19:51

Zdravím, prosím vás, po přestěhování mi lopatkovec trvale vadl, měl svěšené všechny listy, na okně se mu vůbec nelíbilo, tak jsem mu našla místo opět na skříni jak tomu bylo v předešlém bytě. Nyní se vrchní listy zdravě vzpřímily, táhnou se maličko k oknu ale ty malé spodní vypadají že nadobro odešly, některé zežloutly..co dál? Bojím se ho po takových změnách přesazovat aby mi nadobro neodešel, vypadá že se vzpamatovává..

děuji


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 08.04.13 08:13
avatar

Lopatkovec jsem měla nádherný několik let, kvetl jako na kšeft. Stříhala jsem květy do vázy a on vypustil honem nové. Pak mu začaly lézt kořeny z květináče, tak jsem ho rozthla a zasadila do dvou květináčů. A je po něm. V obou květináčích. Nepřežil to. ;) Dostala jsem nový, ale tomu se u mě vůbec nelíbilo a zničeho nic začal žloutnout. Z větší části jsem ho ostříhala, pustil nové listy, ale pořád vypadá, jakože neví, jestli bude nebo ne. Na místo, kde byl ten první ho dát už nemohu, mám tam jinou kytku, kterou se neodvažuji přemístit. Foto. *sok* Kamarádka si koupila hodně kvetoucí, ale jemu se u ní také příliš nelíbí, také váhá co bude. *sok* Vypadá to, že se mu člověk musí trefit do gusta, jinak ho to úplně rozhodí a často i zabije. Problém nebude jen v zalévání, světle a teplotě, ale i v energii (nebo jak to nazvat) určitého místa. Může se říct genius loci?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.04.13 08:25

No a to se jim říká nenároční rostlinky. Mně už doma dlouho nekvete no alespoň byl nádherný a zdravý.

Datum: 08.04.13 11:38

Zdravím , ta rostlina, co máte v tom závěsném, alá výlevka, mimochodem moc pěkná, to je druh maranthy, s tou nemusíte mít strach pohnout, i když literatura uvádí, že nepotřebuje moc světla, tak ale líp roste blíž k oknu, ale stěhování zvládá dobře. Co se týče spatiphylla, tak to je choulostivé na chladno, většinou stačí řádné vyvětrání, studený průvan a začíná chřadnout, co se týče rozsazovaní, tak s tím by neměl být problém, kořenový bal se musí dlouho máčet ve vodě a pak jednotlivé trsy ,,rozviklat,, aby se co nejméně poškodily kořeny. Já moje spatiphylla nechávám stát ve vodě, ovšem mají v květnících drenáž, asi 3cm, až pak je nasypaný substrát, běžný, pro pokojovky...

A té náročnosti rostlin, to by bylo na knihu filozoficko zahradnickou,někde a někomu něco roste a vzkvétá, množí a tak dále a někomu ne a ne a není nic frustrujícího, když dostaneme nějakou kytku, se slovy, to je děsnej plevel, a my to hýčkáme, až nám to tak do čtvrt roka zajde, máte to také tak? ...mimochodem, kdo umí pěstovat = několik let bramboříky?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.04.13 17:05
avatar

To je fakt staré, prastaré umývadlo. Nechala jsem ho opískovat a nastříkali mi ho nějakou hliníkovou barvou. Kytku vyprodávali v Tesco za 60 kč. No, nekup to! ;) Je to pravda, co píšete. Všichni říkají, jak se u nich daří šeflera, mi pošla ikdyž jsem jí zpívala. A pár takových jednoduchých kytek taky. *plac*Nenapadlo mi, při rozesazování kytek je nechat rozmočit a pak teprve rozviklat. Příště to tak udělám. Děkuji. ;)Na lopatovci jsem vždycky poznala, že jsem zapomněla zalívat. Ten se vždycky zatvářil žíznivě.

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 08.04.13 18:42

jj, je to taková mokřadní rostlina a mě nejvíce kvete, když mu je květináč téměř malý. O šeflerách mi ani nemluvte, koupil jsem si dvě a takový úprk jsem ještě nezažil a ještě jsem měl v uších hlášku, to je takový plevel, ta snese všechno, hm?

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 10.04.13 19:51
avatar

No tak já mám bramboříky třetím rokem. Dávám je na celé léto pod smrky na zahradu, kde kvetou jako o závod a kvetou i celou zimu. Prostě neúnavně. Bylo mi to divné, protože by měly odpočívat a i mé kamarádky se poaždé divily, že ty bramboříky kvetou i v létě. Ani jsem je nemohla přesadit, protože pořád vyrůstaly nové květy a tak mi bylo líto s tím hýbat. A tak jsem je jednoduše přestala zalévat asi před měsícem. Pohled to byl smutný, protože svěsily listy a květy. Nechala jsem substrát úplně vyschnout, zvadlé listy a květy jsem vykroutila a hlízy přesadila do čerstvého substrátu.

No, a je asi po nich. Nejraději bych si dala pár facek.

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.