Vypěstování letniček

Od: Datum: 26.01.13 22:46 odpovědí: 3 změna: 27.01.13 16:16

Baví mě to sama si vypěstovat sadbu zeleniny i kytiček. Ale po dva roky se marně snažím o totéž u dvou nízkých letniček - jsou to hledíkovka a plaménka. Buď mi nevzejdou vůbec a nebo mi postupně hynou. Má někdo kladné zkušenosti jak na to? Předem díky


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Datum: 27.01.13 13:17
avatar

Jak jsem psal výše,pro předpěstování semenáčků použij směs rašeliny a písku.Ne příliš výživnou zem.Teprve až jsou semenáčky pevnější,přesadí se do vyzrálého přesátého kompostu,nebo do koupené specializované zeminy.

JABRAKA

Ohodnoceno: 0x
 
Datum: 27.01.13 14:50
avatar

Já vysévám semena květin a zeleniny do Výsevního substrátu. Pokud moc zaléváte, tak semena shnijí ještě nevyklíčená, nebo po vzejití padají. #4b0082">Padání vyklíčených rostlin způsobuje nadměrná zálivka. Rozhoduje i požadovaná teplota na klíčení.

Ohodnoceno: 0x
 
Od: asiasi*
Datum: 27.01.13 16:16

Na výsev používám substrát. U jiného nemám problémy, pouze tyto dva druhy. Tak jsem si myslela, jestli na ně nejsou nějaké fígle. Každopádně děkuji za snahu. Semínka už jsem zakoupila, musím si držet palce, aby to letos vyšlo. Jsou moc hezké v mísách, které bych chtěla dát na záhonek po odkvetlých cibulovinách. Už aby tady bylo jaro.

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.