Mandarinka jak pečovat

Od: Datum: 04.02.13 19:53 odpovědí: 2 změna: 08.02.13 05:18

Dobrý den

Mám mandarinku dva roky na stejném místě. Jak jsem ji přivezl domů tak jsem ji postavil a nehnul s ní. Jižní místnost metr od okna. Teplota 15°C pře zimu.

Vysoká 170 cm Ještě loni asi 50 plodů, ale celou dobu co ji mám padají listy. Zmateně kvete průběžně několikrát ročně, pak květy opadají pak zase začne kvést nasadí třeba pět plodů a zase začne kvést, ale pořád padají listy a nové nerostou.

A tak už řídne a chřadne. Vyzkoušeno hnojivo na citrusy. Pak hořká sůl. Zálivka jednou týdně.

Vůbec nevím jak na ni. Poradí někdo zkušený?

Děkuji předem.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 06.02.13 13:17

Rozhodně bych doporučila alespoň jednou ročně ostříhat - korunku prosvětlit a ponechané větve zakrátit - cca o třetinu. Pokud je to ve vašich silách (vzrůst rostliny), také 1 x ročně přesadit do dobrého zahradnického substrátu (např. Agro). Hnojení 1 x týdně Kristalon plod a květ. Je-li to možné, přes léto dát na terasu nebo balkon. Opad listů může být také způsoben sviluškami nebo puklicemi (sviluška - drobný pavouček a pavučinky na rubu listů, puklice - voskové hnědé terčíky na listech a listy lepkavé od medovice). Pak použít Omite (sviluška) či Mospilan (puklice).

Ohodnoceno: 0x

Od: quicknick
Datum: 08.02.13 05:18

je daleko od okna a ma malo svetla. take bylo ponechano moc plodu, takze je vycerpana - pokud ma plody, tak vetsinu vystipat!

v zime se nehnoji, vubec. zalivka take neni treba tak casta, zalevat az povrch vyschne. pokud je to mozne, tak jeste snizit teplotu a v lete pak letnit venku.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.