Blokace zákeřených reklam ze stejné domény

Od: Datum: 05.01.17 11:08 odpovědí: 5 změna: 05.01.17 18:20

Asi před půl rokem se objevilo nové svinstvo hlavně na české internetu, jsou to reklamy,
- které pochází ze stejné domény (konkrétně teď content-type obrázek) (tudíž je filtr na 3rd party věci nezachytí),
- nemají v názvu png/jpg (řídí se přes content-type nebo autodetekci prohlížeče)
-název je "skoro" "náhodný řetězec" který mají i regulérní prvky stránky, tudíž nelze odlišit to ,co na stránku správně patří a co ne
-jsou zapsány přímo ve zdrojáku hlavního dokumentu (tudíž není možné je blokovat pravidlem externích prvků)
- například na idnes, technet, živě
-například název obrázku je " http://technet.idnes.cz/eTHG5…J_vmEG306qwTVrSgmgm/OaiCLF4oe" a teď jaké asi tomu mám dát pravidlo na adblock? dokonce i ublock, který je dokonalejší, si s tím poradí jeno m částečne ,umí totož regex na url ,zkusil jsem něco jako [a-zA-Z0-9._]{20,}, ale nemá 100% úspěšnost a navíc má i false positive bloky

-Jediné, čím se svinsvto pozná, že v http response je hlavičky: Proxy: antidablockN ovšem, tohle nejde také filtrovatublockem. Máte nápad, jak to blokovat vlastním userscriptem, nebo jak to řešit? Podle mě když rozšíření ublock umí zachytávat a anaylyzovat requesty, tak musí nějak jít zkoumat hlavičky

I takový expert jako já na adblock si s tím neporadí. Je samozřejmě možné blokovati inline skripty nebo obrázky, jenže to už znatelně omezí funkčnost stránky.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 05.01.17 11:44

četl jsem před x měsíci, že s idnes apd začíná spolupracovat nová firma, která umí obejít AdBlock. Bohužel článek se mi nedaří najít. Zajímalo mě jak to provedou. Tohle řešení je dobrý. Škoda, že nejde jednoduše aplikovat na google adwords.

No, navrhuji všechny weby se svinskou reklamou bojkotovat, to je naučí! Jediné dobré řešení.

Ne? Jen filtovat jejich obsah? Tady je něco špatně. Jen zatěžuješ jejich servery. Oficiální čtenost nezískají, protože filtruješ i měřící kódy. Pro ně jsi ještě něco horšího než pro tebe reklamy.

Ohodnoceno: 0x

Od: hnusnereklamy
Datum: 05.01.17 15:14

Nebyl ten článek náhodouale o o xichtoknize, že se dostane i skrz adblock? Nebo to opravdu bylo s idnes? (a na jakém serveru to bylo psané?)

"Oficiální čtenost" je co za pojem? Něco s razítkem? Naopak serverům i mě ulehčím.
Adwords jdou blokovat nejlépe přeci, stačí párdomén (i hosts) a je to. + Na výsledky v hledání a na embeded search je potřeba ručně přidat filtry.

A jaké řešení

Od: mnd®
Datum: 05.01.17 16:11

Takovému expertovi jak se sám nazýváte vadí reklama na iDnes? Ptáte se jak to řešit - nelezu tam kde mi vadí moc reklam.

Od: hnusreklamy
Datum: 05.01.17 17:53

Kterákolik reklama, zbytečné scripty a smetí co pro mě nemá informaci, je jedno na jakém serveru.

Nepsal jsem, že na idnesu vadí (i na jiných serverech, ale podobná charakteristika), ale to , že si s ní těžko poradím

Od: mnd®
Datum: 05.01.17 18:20

Chápu,že všeho moc škodí.Jenže z reklam žijí . ,,smetí,, co pro někoho nemá informaci zase může zajímat někoho jiného a tak si klikne a zase jsou penízky...

nejlepší by bylo udělat jednoduchej prg. kterej by fungoval chci reklamy ( vyberu si jaký ) / nechci žádnou reklamu a aby to hlavně fungovalo všude.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.