Koncovka .c

Od: Datum: 30.06.13 09:40 odpovědí: 7 změna: 02.07.13 09:26

Dobrý den,

nedávno jsem se ptal na radu, kde se naučím pracovat s c++. Něco jsem si stáhl a zaseknul jsem se hned na začátku. Napsal jsem tam tento kód:

/* ========================================================================== */
/* */
/* Filename.c */
/* (c) 2012 Author */
/* */
/* Description */
/* */
/* ========================================================================== */
#include
// Ahoj svete
pak jsem to uložil jako formát .c a ten mi nejde otevřít. Nevíte jak na to?
P.S. Po otevření mělo vyjet vyskakovací okno s nápisem: Ahoj světe
Děkuji

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: laik
Datum: 30.06.13 10:22
To je cele? Vdyt tam mas same komentare (radky zacinajici /* a // ) a jen jeden include ("vloz obsah souboru na toto misto), ale uz neurcujes, jaky soubor se tam ma vlozit (asi nejake to stdio.h).
Dal ti tam chybi vlastni program na ty vytisteni toho retezce (printf ("Ahoj svete").
Nemaji C++ zdrojov ekody standardne priponu .cpp?
Jak ti nejde soubor .c otevrit? *ee* Je to normalni textovy soubor. Nemyslel jsi nahodou, ze nejde zkompilovat (tj. prevezt do .exe)? Dival jsi se, jake ti ten preklad vraci chyby? Nektere uz vyjmenovavam vyse.
Ohodnoceno: 0x

Od: luke237
Datum: 30.06.13 10:27
Podivej se na Googlu po kurzech C++. Treba hned na prvnim odkazu se podivej na prvni 2 polozky leveho menu: "Co to je" a "Rychlokurz".

Datum: 30.06.13 20:05

GCC snad je v základu každého linuxu. Jestli ne, tak správce balíků a nainstalovat. Na editaci stačí Vim nebo gEdit.

Na windowsech stáhnout a nainstalovat MinGW nebo rovnou nějaký menší/větší balíček, třeba Code::Blocks (který mě teda některejma věcma fakt vytáčel, takže radši Netbeans nebo Eclipse). Ale nakonec dá se to psát třeba i v PSpadu.

Jinak okno až tak moc nevyskočí, nebo vyskočí a hned zmizí. Většinu práce budete dělat z konzole nebo příkazového řádku. Tradiční postup:

Otevřu zdroják (ten váš .c), napíšu, uložím. Otevřu příkazový řádek, dojedu do dané složky, spustím kompilaci (gcc a podobně - později třeba makefile). Pokud proběhne úspěšně, z příkazového řádku spustím vytvořené exe. Upravím zdroják, přeuložím, překompiluju, spustím znova.

A v těch lepších programech tedy budete mít tlačítko na spuštění přímo v editoru.

Datum: 01.07.13 08:20

Mrkni se dolů na kód a do zdrojáku něco málo přidej, aby ti vůbec zafungoval a nakonec ho ulož s příponou*.cpp.

Pak ho musíš zkompilovat jako *.exe. Na to budeš potřebovat speciální softvér, protože normální textový editor ti kompilaci neudělá.

*

#include
int main()
{
cout <<"Ahoj svete";
return 0;
}

Ohodnoceno: 2x

Od: pinkulinka*
Datum: 01.07.13 09:07

A neznáš nějaký software?

Datum: 01.07.13 14:46

chce to nějaký C++ builder. Já jsem začínal s knížkou C++ za 21 dní na builderu Dev-C++, který k ní byl přiložený.

Tady máš link a tu knihu si stáhni taky.

http://www.dwn.cz/dev-c?k=vyvojarske-nastroje/delphi-a-c

http://www.knihykestazeni.cz/…nihy/naucte-se-c-za-21-dni/38

Od: pinkulinka*
Datum: 02.07.13 09:26

Jenže ta knížka nejde stáhnout. *zed*

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.