Jak vyvolat menstruaci?

Od: Datum: 30.07.12 11:47 odpovědí: 10 změna: 01.08.12 11:27

Dobrý den...
Potřebovala bych nějaký fígl jak vyvolat menstruaci. Je mi 14. Měla jsem jí teprve jen dvakrát a doba mezi tím byla 25 dní :(. Poslední mi skončila 16.7. a 10.8. by měla přijít další - skončit 15.8. Jenže já mám problém, že máme možnost jet na dovolenou od 14-24.8. a podle mne se mens. spozdí o pár dnů a dostanu ji třeba až na té dovolené, což opravdu nechci :'-(. Nevíte jak bych ji mohla něčím vyvolat nebo popohnat, abych ji měla shodou náhod po těch 25 dnech - prostě o trošku dřív? Nacházela jsem všude jen nějaké prášky, injekce atd., ale třeba nějaká bylina > pití čaje = nedokáže vyvolat? Aby to ňak tak skončilo do doby, než bych odjela? :(. Přežiji všechno, ale mens. na dovolené mít nechci :(.
Děkuji mockrát, za jakékoliv nápady.

Upozornění
Tato otázka je 4 roky bez odpovědi a proto byla uzavřena.
Máte-li podobnou otázku, a nenašli jste vhodnou odpověď, založte novou otázku.
Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 30.07.12 11:54

Existuje několik možností:

- promluvit si s mamkou a zajít na gynekologii, kde se dá v takovém výjimečném případě menstruace oddálit

- vzít si na dovolenou tampony a přežít to s nimi

Potom taky funguje prolévat se červeným svařeným vínem, ale to je vzhledem k tvému věku pasé

Ohodnoceno: 1x

Datum: 30.07.12 11:59

Milá Veroniko, úplně Tě chápu, ale mám pro Tebe špatnou zprávu. Nic zaručeného na oddálení nebo vyvolání menstruace neexistuje, pokud neberu v potaz léky nebo antikoncepci. Někomu může pomáhat k vyvolání svařené víno, jiné ženě nemusí účinkovat vůbec - a v Tvém věku navíc nepřichází v úvahu. Velkou roli tu hraje i fakt, že jsi teprve začala menstruovat a cyklus máš neustálený. Myslím, že gynekolog by Ti léky ani nechtěl předepsat, protože cyklus se Ti musí srovnat sám od sebe. Jednou to bude trvat 25 dní, ale třeba i 15 nebo 35 - ze začátku je tohle všechno normální. Možná Tě trochu uklidní, že změna prostředí (odjezd na dovolenou) může s organismem docela zamávat a je možné, že ani menstruaci nedostaneš ;) A kdyby přinejhorším ano, doporučuji Ti nosit tampony (velikost mini a často měnit - po každém jednom koupání!). Díky tamponu ani nevíš, že menstruaci máš, je to opravdu pohodlné. Navíc je taky pravděpodobné, že část menstruace budeš ještě doma a na dovolené to tak bude kratší ;)

Ohodnoceno: 1x

Od: ron*
Datum: 30.07.12 12:10

Souhlasím s předchozí rádkyní.

Žádný osvědčený prostředek na urychlení nástupu menstruace není. A léky pro tebe a teprve tvůj začínající cyklus vhodné nejsou.

Třeba budeš mít štěstí a menstruaci dostaneš až po dovolené. V každém případě tampony sebou.

A nevěš hlavu, jsou mnohem horší věci na světě než menstruace na dovolené.:)

Datum: 30.07.12 12:15

Ahoj Veroniko, je to úplně jednoduché.Bohužel nemám aktuálně čas číst celý Tvůj dotaz, ale snad jsem pochopil dobře, že nechceš jet na prázdniny a mít menstruaci. Pokud chápu špatně, omlouvám se. Stačí zajít ne gynekologii a lékař Ti napíše léky, kteríé potlačují krvácení. Vezmi si s sebou mamku a chtějte, aby Ti napsal lék jménem PAMBA. Je to hemostatikum a gynekologové ho píší třeba, když jede žena k moři a nechce tam krvácet.

Snad jsem pomohl a omlouvám se, pokud jsem odpověděl na něco jiného.

Od: veronika14
Datum: 30.07.12 12:22

Tampóny jsem ještě nikdy neměla a mám z nich trošku strach :(.. Navíc, mamka mi už na začátku říkala, že je nemám nosit :(.. A i kdyby se to spozdilo, dostala bych to přímo na dovolené, což jsem zatím měla 5-6 dní, což bych si z 11 > vlastně z 9 moc neužila *plac*. Achjo, až mamka příjde, nějak se jí na to zeptám :(.
Děkuji všem za odpovědi.

Datum: 30.07.12 12:41

Verčo, tamponů se neboj. Kup si třeba Kotex mini, O.B. mini nebo O.B. light flow, ty můžu doporučit. Používám tampony už léta a nikdy jsem neměla jediný problém ;) Chce to dbát na hygienu - často měnit, umýt si ruce vždy před i po aplikaci tamponu a zacházet s nimi podle návodu. Když se uvolníš, jdou zavést dobře. Možná to prvních pár pokusů nevyjde, ale snadno si to nacvičíš a pak to zvládneš i po slepu ;) Na noc si ber raději vložku. Tampony můžou nosit i dívky, co ještě neměly sex, protože panenská blána není uzavřená - je v ní otvor (jak jinak by odtékala krev), kterým tampon v klidu projde. Pro větší pocit jistoty si můžeš v drogerii nebo lékárně koupit mycí gel pro intimní hygienu, abys lépe předešla nějakým infekcím, ale není to třeba - pro mytí stačí dostatek teplé čisté vody (některým ženám takové gely třeba vůbec nevyhovují). Můžeš zkusit všechno, není čeho se bát. Víš, jak to dřív řešily třeba sportovkyně nebo plavkyně, v době, kdy tampony nebyly? Používaly chomáčky vaty, obyčejné vaty - a taky přežily. Uvidíš, dovolená bude určitě super, hlavně ať tam neprší!

Od: malvinka
Datum: 30.07.12 18:20

Veru, osvědčený tip mého gynekologa ihned začni brát Celaskon 250 MIU 2 krát denně nebo rovnou 500 MIU 1 denně. Menzes se oddálí a dovolená bude pro tebe příjemnější. *ua*

Hormolnální tb. nedoporučuji , také jsem kdysi podstoupila a výsledek při plavbě na lodi. Bylo mi zle a stejně v tom vedru se menzes dostavila a ve větším měřítku než obvykle. A následky půl roku chaos v holčičích dnech s nadměrně silnou menzes kompenzovanou návštěvou na gyndě.

Nejsem sama s kamarádkou jsme se o následujcí rok plavili opět s Celaskonem a vše k optimální spokojenosti.

Od: askmenow*
Datum: 30.07.12 20:02

Tamponů se neboj. Kup si je, kup si lubrikant a trénuj už teď. (Na sucho bez lubrikantu nebo krvácení by ti to nešlo.)

Začala jsem je nosit asi ve tvém věku.

Začni s malýma a trénuj nandavání a vyndavání. Správně zandaný je, když ho vůbec necítíš. Nebolí to. Ze začátku je to možná nezvyk, ale není se čeho bát. Už si neumím představit, že bych nosila vložky.

Nebo se domluv s maminkou a dojdi na gyndu a dají ti prášky na oddálení menstruace. Ale je to větší zásah do organismu.

Jinak žádné fígle nefungují, jsou to jen povídačky. Menstruace je věc hormonů... Žádný čajík ji nepřivolá.

Od: nanulka3
Datum: 31.07.12 20:16

Ahoj, v tomto ti pomůže jedině doktor. I když za mých mladých let se říkalo, že pomáhá červené víno nebo svařák. Ale mně nikdy menses nevyvolalo. Zkusit to ale můžeš, ale vzhedem k tomu, že jsi nezletilá...

Od: ladaadal*
Datum: 01.08.12 11:27

No, nejsem žádný odborník v tomto směru, ale jedno vím jistě - radit 14ti leté holčině, která měla 2x menstruaci, aby použila tampony je pěkná kravina. Její mamka je rozumná ženská.

Švagrová tohle kdysi udělala své dceři (mé neteři). Děsně ji vychválila tampony, chudák holka hned druhý den po používání dostala horečky, zvracela a když zajeli k doktorce, dostaly obě pěknej vylágoš. Tělo si ani nestačilo zvyknout na to, že krvácí a už to v něm zadržujou (apropos-musí to pěkně hnít). Měla nějaký "tamponový šok" nebo něco takového, už si přesný název nepamatuju, ale utkvělo mi v hlavě, že takhle mladé holky by je používat neměly.

Poslední otázky Poradny nejen pro ženy
Nejnavštěvovanější otázky v rubrice

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.