Bílá tečka v krku

Od: Datum: 03.01.17 16:41 odpovědí: 8 změna: 22.01.17 10:39

Ahoj, dnes ráno jsem si všimla takové bílé tečky v krku, jako kdyby to byla angína vypadá. Angínu jsem měla v říjnu a od té doby nic. Ráno byla o trošku menší. Tečka je na obrázku vpravo vedle čípku (čili na levé straně, je to foceno zrcadlově). Od rána se trošku zvětšila a vůbec o ní nevím ale. Když si zatlačím pod dolní čelistí, trošku to bolí ale nijak hodně a jinak o ní nevím ani, jinak jiné obtíže nemám. Jenom ji tam trošku cítím jako by dá se říct tlačila. Ráno - k ránu - v noci mě trošku šimralo v krku. A ted malinko také.

Neví někdo co to je? Mě napadli nějaké kvasinky či jiné potvory.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: maky®
Datum: 03.01.17 16:44

Vypadá to jako aft, ale to by dost bolelo, pro jistotu kloktejte.

Ohodnoceno: 0x

Od: helenasmetanova
Datum: 03.01.17 16:46

děkuju

Od: pb®
Datum: 03.01.17 17:23
Čep v krku.

Od: helenasmetanova
Datum: 03.01.17 17:33

Jako angína? horečku nemám, blbě mi také není, v krku mě nebolí.. já vím, že příznaky jsou různé

Od: hostka
Datum: 03.01.17 17:49

Nee, to není angína, to jsou mandlové kameny.
Více info zde: http://cs.wikihow.com/Jak-se-zbavit-kamen%C5%AF-na-mandl%C3%ADch

Chce si to vzít "uchošťour" namočený v ústní dezinfekci nebo ústní vodě a "kámen" odstranit. Stačí zmáčknout na tkáň v okolí, měl by lehce vyklouznout. Pozor, ať se u procesu nepozvracíte. Hodně zdaru.

Datum: 03.01.17 17:48

Ahoj, možná máte tzv. kameny na mandlích, není to nic hrozného, taky je mám, dají se odstranit, jakoby vymáčknout, ale chce to trochu cviku. Pohledejte na netu.

přikládám návod http://cs.wikihow.com/Jak-se-zbavit-kamen%C5%AF-na-mandl%C3%ADch

Od: balzerka
Datum: 09.01.17 00:57

Je to čep na mandlích. Máte sníženou imunitu a je třeba zavést zdravou životosprávu, vitamíny/ B,C/ ve stravě, hodně pít, omezit sladké a mléčné pokrmy. Čep se dá odstranit, ale časem zmizí sám, když si vystříkate hrdlo něčím z lékárny. Často jsou to preparáty s jodem nebo Stopangin a cucat Tantum verde..

Od: ancitrus
Datum: 22.01.17 10:39

Čep na jedné mandli se mi také v mládí dělal, myslím, že to bylo z častých angin a z celkového častého prostydnutí krku.Dle lékaře, kloktat slanou vodu, také jsem dostal jakýsi utrejch který se rozpustil ve vodě a následně kloktal, nic nepomohlo na delší dobu.Celkem tento problém přetrvával 15 let s různými přestávkami třeba jeden rok.Odstranění mandlí mi doktor doporučoval ale nechtělo se mi do toho.Nakonec jsem dal na "babské rady"a zasadil řepík lékařský.Tento řepík jsem dvakrát za rok seřezal a usušil, když jsem ho měl dost, celou velkou hrst jsem nacpal do třílitrového hrnku, zalil asi dvěma litry voda a vařil.Důležité je vařit několik hodin až se udělá tmavá tekutina.Pak jsem vše nechal vychladnout, scedil do 1,5 litrové petky a uskladnil v mrazáku.Nechal jsem si skleničku tohoto kloktadla v ledničce a každý den večer pořádně kloktal, stačí několikrát a je po čepech.Pak se mi čep ještě objevil asi za rok, stačí nechat trochu uskladněného kloktadla rozpustit a dát do skleničky.Takto jsem 2x použil a mám po problémech, tento lekvar je bezvadný na afty u dětí.Jinak se řepíkový čaj může popíjet během celého roku.Řepík se dá dnes koupit v pytlíku, napsal bych sem, kde kupuji bylinky já, ale asi by mi to pak smazali...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.