Alarm GSM

Od: Datum: 11.02.13 09:44 odpovědí: 4 změna: 03.04.13 16:06

Nedávno jsem si na ebay koupil GSM alarm "PIR MP. ALERT A9".

Zprvu se mi zdálo, že celé zařízení pracuje korektně-v případě zachycení pohybu volalo na mé přednastavené číslo...

Když jsem ale navštívil své vyúčtování u operátora tak nastal šok. Číslo bez mého vědomí provolalo během jednoho dne cca 600 Kč na mně neznámé tel. číslo, které ani nebylo uloženo na sim či v samotném gsm alarmu.

Myslíte si, že je možné takové volání reklamovat u operátora nebo nevíte, jestli Vodafone umožňuje blokovat volání na všechna čísla kromě např. jednoho přednastaveného?

Ostatní bych chtěl alespoň varovat před koupí podobných čínských alarmů...kdybych neviděl ten účet za volání, nevěřil bych, že je něco takového možné...

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: zabu
Datum: 11.02.13 10:37

Já bych si nechal udělat od operátora výpis, a tvrdě bych to reklamoval a požadoval vrácení peněz u prodejce. Jestli na Ebay jde reklamovat, nevím. Vodafone Vám (asi) nic nedá, vzhledem k tomu, že volání bylo uskutečněno.

Jen jsem to na zkoušku strčil do vyhledávače, Ebay to má za $146, a já to našel jinde za $48 a za $26, mi to až tak výhodné nepřipadá. Ale nestudoval jsem ty nabídky.

Z boku je vidět mikro USB. Pravděpodobně propojení s PC. Je k tomu nějaký nastavovací SW? Víte jistě, že jste prošel CELÉ nastavení toho zařízení? Že jste při nastavování neudělal někde nějakou chybu? Např opakovaná-příliš častá, kontrola spojení apod?

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.02.13 11:33

Alarm jsem koupil za cca 30 usd. Pomocí mikro USb zařízení není možné ovládat ani instalovat sw. Jelikož se nastavení provádí pomocí asi 3 kroků domnívám se, že jsem se opravdu nespletl. Je mi tedy i nadále záhadou kde vůbec ten alarm přišel na tel. číslo, které nebylo nikdy uloženo ani na sim ani na něj nebylo nikdy voláno.Navíc jsem zjistil, že se jedná o tel. číslo, se kterým mělo problém už více lidí-obtěřující telefony...nabídky tarifů...nyní je odpojené-nedostupné.

Od: zabu
Datum: 11.02.13 12:16

Nic o tom zařízení nevím, tak jen domněnky. To nastavení ve třech krocích, se mi zdá nějak jednoduché. Třeba existuje ještě nějaký způsob, jak se dostat do nějakého servisního menu toho zařízení. Pokud ne, je to dost hazard to provozovat. Pokud to reaguje na prozvánění od libovolného čísla, tak už je to na pováženou.

Třeba celý účel toho zařízení není hlídat ale protelefonovat co nejvíc peněz na předvolená čísla. Nesmysl? Fakticky možná. Ale teoreticky snadný způsob jak přijít k penězům.

Od: raadulaaaa
Datum: 03.04.13 16:06

Já mám stejný alarm, aktivoval se pouze tím že se uskutečnil hovor na simku co je v něm strčená, musí být úplně nová, aby jste měl číslo na ni jen Vy. Já s alarmem neměl problém, je to super věcička, akorád se mi podělal, už nechce fungovat.. Baterka nebo nevim co. Tak pokud jste tam měl použitou simku, tak je možné že na ni někdo volal a alarm mu po detekci volal zpět

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.