Problém s myčkou

Od: Datum: 18.08.14 15:12 odpovědí: 8 změna: 22.08.14 23:18

Ucpal se odpad dřezu, manžel pročišťoval zvonem. Teď jsem přišla na to, že z vedle stojící myčky stále vytéká voda - plné dno vody. Po spuštění myčka vodu vyčerpala, ale nejde zastavit čerpání, stále hučí, kdykoliv se zapne. Program tam nastavit jde, ale nespustí, jen hučí, jako by tam byl stále konec starého programu - čerpání. Alespoň tak se mi to zdá. Stornování nefunguje. Co s tím? Kde je závada?

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 18.08.14 15:25

To vypada bud na KO elektroniku , nebo se pripeklo relatko. Zavolat opravare tohle jen tak neopravite. Oprava ale muze byt drazsi nez nova mycka.

Ohodnoceno: 0x

Datum: 18.08.14 16:35

Zřejmě tam zůstala nějaká voda, která se nedá vyčerpat - ucpaná hadice. Zkuste odpadní hadici odpojit a pročistit, případně jestli tam je nějaký filtr. Pak myčku odpojit od sítě a pár hodin nechat vypnutou.

Ohodnoceno: 1x

Datum: 19.08.14 00:57

Ani relatko, ani elektronika ani nevyčerpatelná voda...ta lze vyčerpat vždy a pokud ne, má myčka evidentně problém.

Manžel jednoduše nahnal vodu zvonem hadicí přímo do myčky...

Ale vody bylo moc a tak přeteka do prostoru motoru a součástek...

Myčka vodu čerpe neb je sepnuté protivytápěcí čidlo, myčka časem vyschne a pojede otázka je co se tím zvonem do té myčky dostalo a zda se tlakem něco nezničilo popř. neejsou zbytky v motoru atd...

Osobně bych zavolal někdo kdo tomu rozumí ale tak max myčka shoří víc se stát nemůže...

doplněno 19.08.14 15:31:

Může i nemusí...to lze zjistit tak za 2-3 týdny...podle toho jak moc může ke stroji vzduch/telota atd...

V návodech to píší ale jak který výrobce...ono to logicky dojde ale jak komu jak kdy a většinoukdyž už tak pozdě...

Pak snad doufat že to bude ok...anebo si stěžovat že o tom v návodu nic není...otázka zda by to mělo úspěch...

Datum: 19.08.14 10:28

To se mi zdá pravděpodobné. Není to sranda, mámeji rok, ještě je v záruce, tu nám nikdo asi neuzná. Ale jak to má člověk tušit, co může zvonem způsobit? Odpad se tak čistil vždycky a v příručce o tom není zmínka, že se to nesmí. Jenže nefunguje, může se to změnit pokud vyschne?

Datum: 19.08.14 10:44

Dobrý den, nevím ale měl jsem ten sám problém,nebo podobný a snad to co napíšu pomůže. Myčka z ničeho nic klekla a zespod vytékala voda. Následovalo vytáhnutí myčky,naklopení na záda,odmontování spodního plechu, je tam alespoň u nás polystyrenový plovák,který odstaví myčku při úniku vody,pokračovalo vysušení a otření plováku a spodku,pak do provozu,ale zase nám jelo čerpadlo a stále vyčerpávala,ačkoliv už vodu neměla,telefon do servisu, objednávka technika,pak v návodu pasáž ohledně zaseklého čerpadla a jak to opravit než voláte servis,vytáhnutí sítka,krytky čerpadla,pootočení vrtulkou,dání krytky zpět a myčka šlapala.Za půl dne servis u dveří(vyhoďte ho když jste ho volal),jen naklopil myčku,podíval se kudy teče,zjistil že to teklo přes přepadový klobouček V myčce hlídá hladinu vody,cca 10 minut práce vzal si 300 kč a jel domů. Povídal že to mohlo být způsobeno čističem myčky,který používáme bčas na pročištění trubek. mohlo se stát že se uvolnil nějaký tuk a ucpal to.

Zkuste odblokovat čerpadlo pod sítkem.Při vyplém přístroji-

Datum: 22.08.14 23:18

Tak, všem, kteří se mi snažili poradit, píši výsledek. /Někteří opravdu radili dobře/. Vy jste byl asi nejblíže. Muž to vzdal, ať volám servis. Následovalo celodenní hledání dokladů a zjišťování kontaktu na servis, kde mi posléze šikovné slečny radily, co mám zkusit. Skutečně jsem odšroubovala odpad. hadici a nechala vytéci vodu, pak s hadicí vyšroubovanou, jsem měla resetovat program, což se dlouho nedařilo. Několikrát jsem hadici vylévala a marně resetovala, tak jsme objednali opraváře. Protože jsem nezmar, pokoušela jsem myčku i nadále, až jsem ji naklopila dozadu a vyteklo hodně vody, něco ještě i z hadice a najednou reset fungoval a s ním i celá myčka. Podotýkám, že Bohužel, jsem tento vzkaz četla až 2. den. Hodně by mi pomohl. Ale pozor, opraváře jsem ihned zrušila, protože jsem chytrá holka! Od manžela se mi dostalo jen zabrblání - "Seš dobrá..." Všem moc děkuji za ochotu !

Datum: 19.08.14 11:13

Manžel zřejmě zvonem profoukl špunt nečistot také do odpadní hadice myčky. Myčka se snaží vodu vyčerpat, ale nejde jí to. Asi máte hadici připojenou k sifonu pod dřezem, že? Odpojte ji a zkontrolujte sifon, asi to bude ucpané tam nebo na konci hadice. Pokud nic nezjistíte, přineste si kbelík, hadici strčte do kbelíku a myčku zapněte. Pokud nebude vypouštět, zkuste pomačkat konec hadice, snad se nečistoty uvolní a myčka je vyprskne do kbelíku.

Datum: 19.08.14 11:47

Může se stát že myčka stále vypouští a voda v ní už není- to byl můj případ a zaseklého čerpadla a plováku.

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.