Pozemky - dědictví

Od: Datum: 11.02.17 16:13 odpovědí: 7 změna: 12.02.17 11:51

Dobrý den.můj děda měl zdědit po svojich rodičích několik pozemků - lesy a louky v atrativní lokalitě Lipeňské přehrady. Děda a ani babička už nežije. Moje matka nebyla u dědického řízení,ale pvěřila plnou mocí sourozence.Mám nějáké čísla pozemkmomentálně ve vlastnictví státu),které měli být majetkem RODIČŮ MÉHO DĚDY,zajímalo by mě jak v tomto případě postupovat a zjistit zda má moje matka (dcera dědy) nějákou možnost získat pozemky zpět od státu? Prý byl vydán nějáký zákon,že lze se na stát obrátit a nějákým způsobem požádat o navrácení nemovitostí. Kam se obrátit a zjistit více.Moc děkuji za odpovědi,chtěl bych něják pomoci moji matce,když její rodiče všas nepodnikly žádné úkony. Moc děkuji za pomoc.- ))

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 11.02.17 17:13

Hodně zmatený dotaz. *ee* Měla dědit Vaše matka a její sourozenec, ano? Matka sourozenci dala plnou moc (pěkná hloupost). Kdo je nyní majitelem pozemků? Asi sourozenec matky, ne? Tak jakto, že to má stát? To ten sourozenec zemřel? Ale to by potom dědily jeho děti, případně Vaše matka

Ohodnoceno: 0x

Datum: 11.02.17 17:29

Asi jsem to napsal špatně.Pravděpodobně děda už pozemky nezdědil,nevím ale co se mohlo stát? Děda moji mámě řílaval,že má porodičích nějáké pozemky a kukazoval ji místa kde se nalézají.V dědictvý po dědovy však už nebyly. Takže dotaz zní,jak se zpětně dopídit,kdy a kde se stratily? Tyto pozemky nyní vlastní stát.,proč a jaký k tomu byl důvod nevím? Takže když víme parcelní čísla jestli je někde na katastru možné dohledat předchozí převody od mého pradědečka na dědečka atd?

Datum: 11.02.17 17:36

jistěže to jde najít. Na katastrálním úřadě. Tam zjistíte, z koho a na koho byly pozemky napsány.

Ohodnoceno: 3x

Datum: 12.02.17 09:49

Děkuji za odpověd,jak dlouho do minulosti je to v evidenci? Počítám,že někdy před 40 až 55 lety nebyly z nějákého důvodu přepsány na dědu. U techto převodů jsou i nějáké poznámky? Jako třeba,že nebyl dohledán dědic a proto to bylo převedeno na stát? Momentálně tyto pozemky jsou státu?

Od: annaa
Datum: 12.02.17 10:52

Je i možné, že pozemky byly vyvlastněny. O takové se mělo žádat v restituci, což asi děda neudělal a proto zůstaly státu. To by mělo jít napravit.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 12.02.17 11:46

Taky jsem na to myslel,budou tuto informaci vědět na katastru proč o ně dotyčná osoba přišla?

Datum: 12.02.17 11:51

ano, v katastru bude zaznamenán nabývací titul. To znamená, jak nový majitel k nemovitosti přišel. Budou tam k tomu založeny veškeré písemnosti.

Ohodnoceno: 0x

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.