Solární panely

Od: Datum: 30.09.16 19:10 odpovědí: 1 změna: 30.09.16 19:29

Dobrý večer, měl bych dotaz, nikde na netu nejsem schopen zjistit, jaký je správný tlak v soustavě solárních panelů, předpokládám, že každý výrobce si určuje tlak popř nebo je na to stanovena nějaká norma?

Měl jsem doma instalatéry a říkali že tlak má být 4atmosféry a u výrobce solárních kapalin píšou že u této co máme my je 2,5 tak nevím čím se tedy řídit?


Seznam odpovědí:
 
moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

 

Odpovědi na otázku:
Od: rv
Datum: 30.09.16 19:29

Je to celkem jedno, pokud máte přizpůsobeny ostatní komponenty - přetlakový ventil, expanzku. Já tam mám nastavený nízký, ale tak, aby i v nejvyšším místě byl mírný přetlak. Solární kapalinu jsem přestal používat poté, co prorezl výměník v boileru a míchala se kdoví jak dlouho s teplou vodou. V zimě (když mrzne) upravím - snížím tlak na systém drain-back (když neběží čerpadlo, voda steče z kolektorů dolů do expanzky a nezmrzne) a nebo při mírných mrazech nechám zapnutou ochranu kolektorů (pokud klesne teplota k nule, zapne se čerpadlo a boiler ohřeje HeatPipe kolektory).

Ohodnoceno: 0x
 

 

 

 

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

 
Copyright © 2004-2017 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.