Jak uchytit obraz na zeď?

Od: Datum: 13.06.16 22:18 odpovědí: 10 změna: 19.06.16 22:19

Dobrý den,
koupil jsem si obraz, je to plátno nalepné na rámu.
Chtěl bych jej uchytit na zeď, však nevím jak to udělat, co si na to koupit, jak ho uchytit? Vyvrtám si 2 díry, však co dát do hmoždinek? Je to jen rám, na čem to bude držet?
Přikládám fotky, děkuji.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Datum: 13.06.16 22:35

V železářství se prodávají úchytky na obraz, ty se zatlučou malým hřebíčkem do rámu zezadu a vrtat takynemusíte, prodávají se háčky na zavěšení, které mají 4 ostré hroty a ty se zatlučou do zdi a na ten háček pak zavěsíte rám opatřený úchytkou.

obrázky viz zde http://kutil-florenc.cz/spojo…y-obrazove-hacky-a-ocka-c1887

Ohodnoceno: 3x

Datum: 13.06.16 23:07

vzdyt staci zatlouct jeden hrebicek, tak aby couhal 0,5-0,9cm ven, najit teziste a ten ram primo polozit na hrebicek a vyvazit do vodorovna, nepotrebujete zadne hacky ani vrtani do zdi. Pripadne hrebicky 2.
A ikdyby jste zbytecne daval do zdi hmozdinky, jak kdyby to byla nekolikakilova policka, tak ani pak nepotrebujete nic vic, nez aby srouby trcely...

Ohodnoceno: 4x

Od: mir®
Datum: 13.06.16 23:26

Navrtej do zdi dve diry o prumeru 5 mm, de techto der pripevni sadrou drevene koliky, ktere se pouzivaji na spojovani drevenych marerialu( stoly, zidle atd), Tak aby ven presahovala jejich delka poloviny sirky ramu. Do ramu opatrne navrtej ve stejne vzdalenosti take tyto diry, o hloubce delky presahujicich koliku. Presahujici koliky namaz lepidlem na drevo a ram na ne nasad.

Pokud ne tak dej do tvych hmozdinek skoby a ram na ne zaves.

A nebo se daji koupit specialni uchyty na trzisti u vietnamcu,pry jsou dobry.

Ohodnoceno: 2x

Datum: 14.06.16 00:43

Např. typy oček na rám a háček na uchycení obrazu:

doplněno 14.06.16 01:08:

Pokud obraz není moc velký a supertěžký, zcela si s tímhle vystačíte.I když já mám jeden obraz dost velký i těžký a úspěšně visí již 36let jen na háčku přitlučeným šikmo modrým hřebíčkem (vypadá jako masivnější a delší špendlík)do panelákové zdi. Vlastně ani na jeden obraz nebylo použito hmoždinky, či dřevěného špalíku.

doplněno 14.06.16 01:09:

Naprosto souhlasím s joudic

Ohodnoceno: 1x

Datum: 14.06.16 01:25

u rodicu visel na mensi skobe tezky barokni obraz nad krbem s vykladanym 10-15cm sirokym ramem dokola, a cele to bylo jeste potazene nejakou alpakou se zdobnymi prolisy, na ramu byl jen zezadu nabity puvodni plisek, aby se nenicilo drevo ramu vlastni vahou (neco podobneho jako ten zubaty z obrazku, jen bez zubu)

doplněno 14.06.16 04:55:

@hejkal no moc s vami nesouhlasim (vaha) protoze tipuju podle velikosti, strelim 60x40 (podle te zidle na koleckach), takove mi tu cely tyden smrdi plne laminovane dvirka ze stare skrinky (vetsi uklid), tenkrat to jeste nebyl papir, ktere vazi tak 1,5-2kg, ten obraz kdyz si to v hlave spojite do jednoliteho kusu, tak vazi jako cca 40x20(15)x1cm kus drevotrisky... tipuju max 0,6kg sakumprask s platnem :) Ale spalicky @mir me taky pobavily :)

doplněno 14.06.16 05:11:

@patronkaa lol vida, staci se trochu lip mrknout na obrazky a mame nakonec i rozmery *smich* 70x50cm, nojo slepon, ale trefil jsem se skoro... jojo to uplne nevypada jako vetsi kus sesrotovaneho dreva, to je doura :)

Ohodnoceno: 0x

Datum: 14.06.16 04:31
Doporučuji zavěsit tento obraz na 2 body, co nejdále od sebe vzdálené, nejlépe v horních rozích.
"Rám" je zhotovený z latěk ze surové dřevotřísky, poměrně úzkých a poměrně těžkých. Při zavěšení jen na jeden bod ve středu vrchní laťky může časem dojít k jejímu prohnutí váhou ostatních dílů rámečku. K jeho deformaci může napomoci i "napnutí" plátna na rámečku.
.
Poznámka k příspěvku mir®
Nedoporučuji použít lepidlo a rám přilepit ke kolíčkům!
Obraz se musí dát sejmout při malování nebo při úklidu. Také může omrzet, přestat se líbit.
Nebo se majitel rozhodne tento obraz dát zarámovat do hodnotnějšího opravdového rámu...
doplněno 14.06.16 05:53: Joudic,
Rozměry celkové jsou na rámu.
Rozměry latěk z dřevotřísky posuzuji podle kovových sponek a běžné tloušťky dřevotřísky, mezi 12 až 18 mm. 18 mm by měla mít větší než pevnost než 16 nebo 12 mm, ovšem kvůli váze bych v tomto případě uvažoval o použití menší tloušťky.
Plně laminovaná DTD je právě tím laminováním podstatně pevnější než surová.
Tvoje odhady rozměrů a váhy jsou jen od oka, mohou se lišit o mnoho procent.
Často pracuji s dřevotřískou i surovou , vím, že se dokáže ohýbat i kroutit, zvláště úzké kousky.
Tento rámeček patří do poctivého pevného rámu!

Od: patronkaa
Datum: 14.06.16 05:05

Trochu jsem si tu fotku přiblížila a mám pocit, že v rámu jsou zádlaby na skobičku. Ideální je "twenty" háček, stačí správně rozměřit a kladívkem přiťuknout

Ohodnoceno: 1x

Od: patronkaa
Datum: 14.06.16 05:10

doplňuji :

Datum: 14.06.16 07:31

Víte, čemu se říká "zednická kramle"? Tak něco podobného, jen malého, je na natlučení do rámu obrazu a funguje to jako očko na zavěšení. Nejlépe na vrut s hlavičkou v hmoždince nebo na nastřelovacím hřebíku s hlavičkou.

Od: lukasp
Datum: 19.06.16 22:19

Dobrý den,

nakonec jsem použil 6ky hmoždinky a do nich jsem namontoval háčky.

pěkný den

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.