Lepenka pod zahradní domek?

Od: Datum: 19.04.16 00:03 odpovědí: 4 změna: 19.04.16 16:05

Chystám se na malý zahradní domek. Udělal jsem betonovou desku. Domek bude stát na ipregnovaných hranolech, bude mít ještě vlastní dřevěnou podlahu a teď čtu návod, že by měla mezi deskou a hranoly být ještě lepenka. Je to nutné a musí být lepenka plošně pod celým domkem nebo by ji stačilo uříznout pouze pásky pod hranoly? Musí se ta lepenka nutně k desce přitavovat (rozměr 3x3)? Lepenka je materiál, který se mi tam vůbec nelíbí a chci jí mít na zahradě co nejméně, nejradši bych jí tam vůbec nedával kdyby to šlo. Děkuji za info.

Seznam odpovědí:

moment čekejte prosím, probíhá přenos dat...
Zobrazení struktury odpovědí v otázce
Skrytí struktury odpovědí v otázce
Zobrazení struktury odpovědí v otázce

Odpovědi na otázku:
Od: paw®
Datum: 19.04.16 06:47
Jde to i bez lepenky. Ale dava se tamnl. Z duvodu izolace vlhkosti. Pokud vam nevadi, ze domek muze klidne za 5 let mit nlzakladni tramy na vymenu, tak ji nedavejte. Ale ono zalezi take na okoli domku. Kdyz bude lepenka a chajda bude zarostla ve vlhkych koprivach, tak ji beztak nic nezachrani.
Ohodnoceno: 0x

Datum: 19.04.16 07:07

Míro, lepenka není nutná, ale vhodná. Pokud chcete mít zahradní domek na vlhkém betonu, tak bez lepenky. Škoda, že jste nedal igelit pod beton.

Datum: 19.04.16 15:54

Já bych ji dal, pro jistotu.

Od: asd1
Datum: 19.04.16 16:05

Bez lepenky půjde vlhko od základu a za pár let to shnije. Stačí pásky přes hranoly, tavit netřeba, bude zatížená tak neuletí a přilepí se sama v létě. Lepenka jde nahradit jinou hydroizolací, např. gumou. Asi by fungoval i šutr, např. břidlice nebo žulový obrubník..

Igelit pod deskou pomůže čemu? Vlhko se do desky dostane i shora - kondenzace, déšť, mlha...

Přihlásit se k odběru odpovědí z této otázky:

Neneseme odpovědnost za správnost informací a za škodu vzniklou jejich využitím. Jednotlivé odpovědi vyjadřují názory jejich autorů a nemusí se shodovat s názorem provozovatele poradny Poradte.cz

Copyright © 2004-2016 Poradna Poradte.cz. Všechna práva na poradně Poradte.cz vyhrazena.